ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,30
82
5
15,70
16,10
1,24%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolega, prvo svašta piše na njihovim stranicama, u njihovim izvješćima i prospektima zadnjih godina svjedoci smo toga iz prve ruke. Drugo, ja bih radije bio brodar nego onaj tko samo upravlja brodom, jer po mom skromnom mišljenju brodar zarađuje više on onoga tko mu upravlja brodovima, ili postavimo to ovako ako je brod u dnevnom najmu 15000 usd/day nakon što odbijemo dnevni trošak broda, rate kredita bankama, dobit/gubitak brodovlasnika koliko točno ostane za onoga ko se bavi “operativnim upravljanjem”.

Moja pretpostavka je da je to ugovoreno u % vozarine odnosno dnevnog najma broda pa prema tome 10, 15 ili 20%. Postoji sigurno min ispod kojeg se ne ide bez obzira na trenutnu vozarinu.

Valovina i Punta jesu trenutno u menagmentu ULPL ali isto tako jesu i u izlogu za prodaju te trenutno u najmu do 05/21. Prodaja je do sad dva puta odgođena zbog preniskih iznosa koji su ponuđeni ali sad….. mislim da je realno da će kupac pokucat na vrata.

Koliko onda ostaje brodova u operativnom upravljanju i kolika dobit ili ne daj Bože dividena se može očekivat🤔😣😥, o cash folw je nesuvislo i razgovarat jer situacija je stvarno “čista da čišća ne može bit”.

To je samo prodavanje magle od uprave i direktora.

@ kirac

Prvo da te citiram par puta:


”… ja bih radije bio brodar …” 


”… po mom skromnom mišljenju …” 


”Moja pretpostavka je …” 


”Postoji sigurno min …” 


”… mislim da je realno…” 


Eto to je tvoj prijašnji post, pa sam ocijeni koliko si uvjerljiv. Meni se čini da jako malo znaš o tom poslu? 


NHF

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Velik uzlet ULPL u zadnjih mjesec dana, nitko ne komentira…

I promet se vraća na zavidnije razine…dug je put do cijene od 100kn, ali to je samo 3000 dionica u ovom trenutku…

Novi izvještaj je vani, mislim kako je on rezultat rasta :))

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ULPL/FI-ULPL-e370151d3c7b3243ee55de61cc2b8182.pdf

Kroz predstečajnu se ostvarilo refinanciranje koje se trebalo dogoditi pred nekoliko godina, uslijed čega je društvo postalo manje sa održivim dugom. Sad moraju sa preostala tri broda i svima na upravljanju povećati profitabilnost koliko je god moguće. Ako potraje pozitivan trend na brodarskom tržištu cijena dionica će pratiti rast svih ostalih. Sviđa mi se što je barem izvještavanje postalo transparentnije, iako još ima prostora za napredak.

Izvješće za I kvartal koga zanima:

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ULPL/FI-ULPL-e370151d3c7b3243ee55de61cc2b8182.pdf

 

 

 

 

 

 

 

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Ovo zadnje izvjesce izgleda dobro, iznenadujuce dobro, cak i financijski rashodi sada su u granici plativog. Ako situcija na marketu ostane ovakva ili bolja, prezivjet ce ULPL

imam nešto ovih dionica, čudi me da nije veći interes na ovim razinama za ULPL. Daleko najbolje izvješće imaju. Bo.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Vergilije, 30.04.2021. u 16:13

… Sad moraju sa preostala tri broda i svima na upravljanju povećati profitabilnost …

Ako se ne varam, ULPL je počela sa 3 broda.

Samo podsjećam sve one koji su bili aktivni u vrijeme kad je ULPL provodio dokapitalizacije kako bi kupovao brodove i kretanja cijene dionica kod tih dokapa. Zlatna vremena …

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ide to u dobrom smjeru. Ako dobit bude na ovim razinama za cca brzo  sve opet bude pod kontrolom.





Zlatek, 06.05.2021. u 11:19



 




Ako se ne varam, ULPL je počela sa 3 broda.

Samo podsjećam sve one koji su bili aktivni u vrijeme kad je ULPL provodio dokapitalizacije kako bi kupovao brodove i kretanja cijene dionica kod tih dokapa. Zlatna vremena …



To su stvarno bila zlatna vremena, makar trenutno nam je dovoljno da samo nastave koristiti izrazito povoljan trend vozarina. Broj brodova je za dioničare manje bitan od profitabilnosti društva.

Jedino što dioničar br. 8 pomalo izlazi, pa bi mogao usporavati rast dok ga neko veći ne poklopi.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

100 tis kn radi cuda, a sto bi napravio 1mil

 

Zasto je zaustavljeno trgovanje na ULPL. HVALA

New Report

Close