ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Igor Budisavljević na Pomorskoj večeri

A čuj, očito MM drži cijenu za nekoga, ili zbog nečega


http://www.glasistre.hr/vijesti/pula_istra/uljanik-plovidba-odustala-od-isplate-dividende–360188

meni je ovo zanimljivo:
U srpnju i kolovozu kriza je uzela maha toliko da je pala dnevna vozarina (cijena prijevoza tereta) za velike tankere na svega 4.000 američkih dolara. Naši tankeri nisu toliko pogođeni krizom i pozitivno je to što imamo veliku iskoristivost brodova od čak 359 dana godišnje, dok je svjetski prosjek 342 dana te smo snizili operativne troškove brodova, pohvalio se Pavletić. U nastavku je najavio kako planiraju ostvariti daljnje uštede na njihovih deset brodova ukoliko se situacija ne popravi.

moje poruke na forumu su izraz mog trenutnog mišljenja! nisu invest. savjeti nisu preporuke za ulaganje!


2004 je prodano u 2 navrata po 20 dionica po 205kn, tako da svi koji sad prodaju, prodaju s debelim minusima, a firma nikad nije bolje stajala.
a gdje su sad oni kojima je na 700 bila super prilika [thumbsup]

nije baš da "nikad nije bolje stajala", ali je stabilna u ovim teškim vremenima, a to je sad najbitnije. čim krene oporavak svjetskog gospodarstva počet će i pojačana potražnja za brodskim prijevozom i rast vozarina. sjećam se cijena ove dionice oko 2600 kn, dobrih dokapa itd. ..bila su to dobra vremena koja će se vratiti jer sve krize su prošle pa će i ova. tko sad može kupiti i zaboraviti da ima ove dionice pa pogledati cijenu za 5-10 godina bit će bogat čovjek

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

pametan potez za ovo krizno razdoblje
[thumbsup]

Za svaki slučaj uzeo sam stotinjak komada u ovoj rasprodaji ipak poslovanje u ovoj krizi s 54 milijuna kuna dobiti ,daje nade za razliku od 90% gubitaša na burzi.


hm, 210 kn prihvatljiva cjena za ulaz!
tehnički gledano dionica je u preprodanom području
BDI se počeo oporavljati
vrijedi razmisliti

netko veći izlazi i sad je pitanje dokle će ju zatući, možda stane na 200 kn, možda ode i ispod, tko će ga znati. na prodaji do 215 kn je preko 1000 komada


hm, 210 kn prihvatljiva cjena za ulaz!
tehnički gledano dionica je u preprodanom području
BDI se počeo oporavljati
vrijedi razmisliti

ma vi ste kolega već kupili danas, ali slažem se, nikad ULPL nije bio ovako jeftin.
PS * PB = 0,57 * 0,21 = 0,12

može li jeftinije, gdje gledaju ti naši investitori??
pa jeftinije je od Korfova i vupika.

kad ne valja njima, valja trezoru! [thumbsup]

Volim se gledati u ogledalo.Jako sam pametan, lijep, a i obdaren.Vi koji to ne razumijete me trolate i pišete papzjanije.


odluke GS
http://www.zse.hr/default.aspx?id=42389


http://www.glasistre.hr/vijesti/pula_istra/uljanik-plovidba-odustala-od-isplate-dividende–360188

a pogle ova dva brata blizanca

Loris =Mida= Ugar..Kolika je nominala? Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst j



@ altruist
vrijeme će pokazat dali će se "pulska igra" pokazati pozitivnom. Mačci koji tamo sjede imaju debelu podršku vlade i praktički slobodne ruke za poduzimanje svega i svačega samo da na kraju vlast može reći da je spasila brodogradnju što bi im onda sigurno zagarantiralo još 4 godine na hr tronu. A neizdavanje dividente nadoknadit će višom cijenom dionice, logično, ne ? Bar ja to tako vidim. Sad su samo neki drugi prioriteti, privatizacija i to, love ima samo drugi način izvlačenja ovaj put.

Nije ti palo napamet da se kupnjom 3.maja proizvodnja može preseliti u Rijeku, a pulsko brodogradilište iskoristiti za nešto sasvim drugo

hint: Brijuni Rivjera je Končaru dala Katarinu koja će služiti za velike jahte, luksuzne brodove, …. a sa druge strane brodogradilišta je Muzil koji će također u eksploataciju …. tko je između?

[/quote]

ma pisao sam već o tome prije mjesec dana ali vidjet ćemo dali će 3 maj pružit otpor tj. naći posla…

Anonimno, 11.02.2020. u 19:08
@Gekko
Kolega tko je MM?

MM je Mali Marko. Kasno Mali Marko na Kosovo stiže. Turci već pobijediše Srbe.

Kolega Vi niste upoznati činjenicom da i ADPL ima MM-a. To je onaj koji Vam sruši dionicu, pa Vam proda skuplje.

lp

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]


Mislim da bi stvarno bio red da se ova dionica odlijepi od dna.

Uvijek je cijena bila blizu ATPL, a sad je više od upola jeftinija, a nema nekog uporišta za toliku razliku.

U svakom slučaju debelo podcijenjeno!

Je sanjaj i dalje podcijenjenost. Oni se i dalje doslovno bore da prezive.

New Report

Close