ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
14,96
17.494
1,169
15,00
15,50
3,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da su se na vrijeme zaduzili ili reprogramirali kredite na bitnoj strani svijeta u 21.stoljecu sad ne bi mogli ispunjavati dobivene narudzbe, a ne pricati o stecaju.


https://www.zse.hr/default.aspx?id=94041

ULJANIK PLOVIDBA d. d. – RJEŠENJE O OTVARANJU PREDSTEČAJNOG POSTUPKA

U slučaju provedenog reprograma krvna slika bi bila puno puno bolja.
Planirani RDG i Bilanca za razdoblje 2019 – 2023 izgledaju super.

Prema planu restrukturiranja je sve u rukama HBOR-a, odnosno države, koji mora odlučiti da li će i koliko ošišati ostale vjerovnike. Koliko vidim ne predlaže se pretvaranje duga u vlasništvo, već isključivo reprogram kredita koji su stvarno skupi (5,4 do 7,8%) uz otpise dijela duga u vrijeme kada se kamata na tržištu kreće blizu nule. Dakle, upravljanje dugom i rizicima je dosad bilo zanemarivo te je dovelo do katastrofe. PSN može biti najbolja stvar koja se dogodila firmi, ali ju može i pokopati. Sada će vjerovnici preuzeti glavnu riječ…

When speculation has done its worst, two and two still make four.

netko veći počeo je izlaziti…2x po 1000 dionica iskipano je po kupnji…
čekamo 10 kn….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Očito su neki uočili onih 590m u novom temeljnom kapitalu a nigdje ne piše od kuda i kako. Osim toga i račun aktive i pasive u novoj bilanci je neusklađen.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

Možda nešto kemijaju sa 485m kuna u ino podružnici.


Očito su neki uočili onih 590m u novom temeljnom kapitalu a nigdje ne piše od kuda i kako. Osim toga i račun aktive i pasive u novoj bilanci je neusklađen.

U novoj bilanci izgleda da su im u rubrici dugoročne obveze krediti ostali dolarski iznosi. Kada se preračunaju u kune aktiva i pasiva se slažu.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

Ako bude sreće i malo manje znanja vidimo se na 299 😎

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Paradoks je da sad na kraju kad nemaju više izbora prijedlog predstečajne izgleda onako kako su uvijek trebala izgledati izvješća. Između ostalog razotkrio je i zbog kojeg iznosa je brod zadržan a taj iznos u brodarskim relacijama je zapravo beznačajan. Ako nisu u stanju naći odgovarajuću pozajmicu za oslobađanje broda ne znam bi li se nešto više smjelo očekivati od njih.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.


Paradoks je da sad na kraju kad nemaju više izbora prijedlog predstečajne izgleda onako kako su uvijek trebala izgledati izvješća. Između ostalog razotkrio je i zbog kojeg iznosa je brod zadržan a taj iznos u brodarskim relacijama je zapravo beznačajan. Ako nisu u stanju naći odgovarajuću pozajmicu za oslobađanje broda ne znam bi li se nešto više smjelo očekivati od njih.

koji iznos je u pitanju?

ovdje je najvažnije kako će izgledati PSN i kako će proći sadašnji dioničari…bude li to na tragu nekih dosadašnjih rješenja na ZSE u vidu spajanja više dionica u jednu novu pa smanjenja nominale na 10 kn kao npr. kod PTKM, jasno je da će onda kupnja ULPL po sadašnjim cijenama na burzi donijeti velike gubitke…zato osobno niti kupujem niti imam otvorene naloge jer ako u PSN sve naprave korektno za male dioničare, sadašnji kupci mogli bi OK zaraditi na ove cijene…usvoje li međutim rješenja kakva sam spomenuo, bili bi to gubici da boli glava i zato – veeeliki oprez s ulaganjem u firme koje su u PSN…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Paradoks je da sad na kraju kad nemaju više izbora prijedlog predstečajne izgleda onako kako su uvijek trebala izgledati izvješća. Između ostalog razotkrio je i zbog kojeg iznosa je brod zadržan a taj iznos u brodarskim relacijama je zapravo beznačajan. Ako nisu u stanju naći odgovarajuću pozajmicu za oslobađanje broda ne znam bi li se nešto više smjelo očekivati od njih.

koji iznos je u pitanju?
[/quote]
1.85m usd

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

New Report

Close