ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,17
7.033
435
16,00
16,30
1,88%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Od tih 9 milijuna kuna iz dokapitalizacije, 1.3 milijuna ce vratiti kao obecanu dividendu a ostalo ce sprziti. Druge dividende nositelji povlastenih kao ni ovi drugi vidjeti nece nikada jer i ako bude zarade ulagati ce se u imovinu a pravo glasa na skupstini kao nositelji povlastenih dionica ionako nemaju.

Upisano je 77.212 povlaštenih dionica te uplaćeno 9.265.440,00 kn
Za dividendu će trebati samo 386.060 kuna svake godine, a ne 1,3 milijuna.



Direktor je prije mjesec dana napisao da su im svi supramax-i ugovoreni TC vezan uz supramax index koji je ovih dana oko 6.000 usd dnevno.
A operativni troškovi tih brodova su oko 5.500 dnevno.
Ostaje im 500 dolara dnevno za vracanje kredita a treba im barem 10 puta više po brodu!!??

Onda pročitaj sve što je izjavio.

Uljanik plovidba smanjuje zaduženost oko 10 milijuna dolara

Što se tiče procjena vozarina u 2019., Pavletić očekuje u sektoru rasutog tereta raspon od 13.000 do 15.000 dolara, a u tankerskom sektoru oko 18.000 dolara

[/quote]

Ti i Pavletić možete pogledati na semafor…pitanje jesu li to želje ili realnost takve vozarine u 2019.?!

Uljanik plovidba ipak do kapitala


Debakl…

Možda je debakl. Ali moglo se dići 10% u jedan dan na temelju ‘debakla’.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Čestitke upravi, nisam vjerovao da će im dokap uspjeli, kupiti su još nešto vremena i odahnuli su sada i kreditori. Bit će zanimljivo vidjeti tko su novi dioničari:-). Sada je sve na tržištu, tj. vozarinama. Nadam se da će sačuvati kompaniju, za mene kao potencijalnog dioničara morat će pokazati malo više korektnosti tj. da ne provode dokape samo u vlastitom tj. privatnom interesu kao do sada.


Možda je debakl. Ali moglo se dići 10% u jedan dan na temelju 'debakla'.

da da…na prometu od 28k kn….mora da se šališ…


Uljanik plovidba ipak do kapitala


Debakl…
[/quote]

Kako kome,,meni nije debakl,,
steta da su i toliko prikupili, jer tih 9 mil ih nece spasiti ako bude problema, sa vozarinama tankera i otplatom kredita,,,,
samo je ekipa imala priliku dobit malo vecu kolicinu bez dizanja cijene.. al dobro, svi su imali tu priliku, tako da poslje ne bude plakanja kako je netko nekom namjestio…

A ovdje sa 1. dionicom mozes dignuti spustiti 20%



@ kolega pinball

Kao što sam već prije DOPA k napisao čekam dionice na cca 50 kuna.
Oni moraju dalje prodavati, a ja imam s čime kupiti.

I da, kladim se da će preživjeti a cijena tankerića skočiti u narednom razdoblju.
Što zbog goriva, što zbog razloga da Kina mora kupiti puuuuno nafte od USA.

Lp


Tko su to "oni koji moraju dalje prodavati"? Ako misliš na trezor, oni ne moraju. Inače, računica je ok ali mi se čini da joj je ovo slaba točka.
[/quote]

Kažeš da trezor ne mora prodavati. Možda ne mora, ali ipak prodaje.
A mislim da su se ONI (IT) prepoznali. Baš taj trezor je davao šakom i kapom.

I zakaj su otkazali MM-a?

Da je naša ULPL napravila ovakvu prezentaciju možda bi i skupila 30m.

http://noble.mediasite.com/Mediasite/Play/18ef34ee20b4443d9229b65ec59edc781d

Lijepo, vrijedi vidjeti, može se čuti puno zanimljivih stvari.
Jako slična kompanija ULPL, imaju 6 tankera, ULPL 5 (+4 bulkera)
Čak je i prezentator glavni dioničar ko i Pavletić u ULPL.
Ovakve dokape je ULPL i radila – prikupljala je kapital za kupnju novih brodova.
Ovaj zadnje dokap ULPL je bez veze, što bi rekli nitsmrdinitmiriše.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Pozdrav svima,
Jednostavno sam se morao ulogirati, čitam forum već dulje vrijeme, svakakvih komentara ima. Imam dionice ULPL. Sudjelovao sam u dokapitalizaciji. Trenutačno sam u velikom gubitku, sudjlovao sam i u dokapu kad je trišna cijena bila 4000Kn. U ovom dokapu sam sudjelovao jer se tvrtka na taj način izvlači iz dubioze u koju je upala – RESTRUKTURIRATI ĆE OBVEZE PO KREDITIMA! I nadam se preživjeti bez obzira na upravu. Moja dužnost je bila sudjelovati u dokapu!


Pozdrav svima,
Jednostavno sam se morao ulogirati, čitam forum već dulje vrijeme, svakakvih komentara ima. Imam dionice ULPL. Sudjelovao sam u dokapitalizaciji. Trenutačno sam u velikom gubitku, sudjlovao sam i u dokapu kad je trišna cijena bila 4000Kn. U ovom dokapu sam sudjelovao jer se tvrtka na taj način izvlači iz dubioze u koju je upala – RESTRUKTURIRATI ĆE OBVEZE PO KREDITIMA! I nadam se preživjeti bez obzira na upravu. Moja dužnost je bila sudjelovati u dokapu!

ti si san svake uprave!

New Report

Close