ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,17
7.033
435
16,00
16,30
1,88%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

A možda rebalansiraju portfelj… zavaravaju protivnike i konkurenciju te se na taj način štite od preuzimanja???

Ta tko bi se usudio preuzeti ovako opake igrače koji upravljaju trezorom k’o Meho na poker aparatu u kockarnici?

Bojim se da je trezor njihova privatna igračka, a ostali dioničari tek su statisti u kukuruzu.

I dalje čekare … kad bi barem ovaj iz Goranja ubacio koji milijunčić pa da vidiš belaja.
Ovako se i dalje igraju MM-a

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ivan Žilić, koji za sebe tvrdi da je najbogatiji Hrvat težak 24 milijarde eura,

ističe da je dogovor bio da odmah uloži 120 milijuna eura, i to u brodove koji bi se gradili za Uljanik Plovidbu, zbog čega se, tvrdi, sljedeći dan susreo s Dragutinom Pavletićem, direktorom Uljanik Plovidbe, i Darkom Šorcem, prokuristom u toj tvrtki. Razgovarali su, kaže, o tome kako će se to odraziti na tu tvrtku.

– Imali smo mogućnost da odmah uplatim 120 milijuna eura i time spasimo Uljanik, a oni bi preuzeli brodove. To bi bili novi brodovi koji bi se gradili u budućnosti.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/samoprozvani-najbogatiji-hrvat-zeli-kupiti-uljanik-stipe-mesic-me-spojio-s-upravom/7732410/

Ima li netko podatke koliko su brodovi iz hr navoza skuplji od dalekoistočne konkurencije po klasama .. thx

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Pri tom ne mislim na povrat preko 500 milijuna kuna koliko je uprava »3. maja« dala pozajmicu Uljaniku, jer prije restrukturiranja Brodogradilišta Uljanik teško je na to računati. Ali Brodogradilište »3. maj« ima vlasnički udio u dva broda Uljanika, koji plove i rade, a vrijednost tog udjela je 103 milijuna kuna. Zašto uprava »3. maja« ne proda taj vlasnički udio u dva broda, što bi nam bilo dovoljno i za isplatu plaća i za pokretanje proizvodnje. Očito nema dobre volje vlasnika da se to riješi, a u međuvremenu mi nemamo čime raditi i tonemo sve dublje u gubitke. Zbog toga tražimo ne samo smjenu direktora »3. maja«, nego i Uljanika d.d., rekao je Šoljić.

http://www.seebiz.eu/radnici-traze-smjenu-uprava-3-maja-i-uljanika/ar-180252/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

I koji poveznicu ima uljanik… sa uljanik plovidbom???

SAD 840 USD 1 6,497244 6,516794 6,536344

…polako ali sigurno raste…čini se da ide prema 7 kuna..

Burzovni špekulanti masovno kupuju dolar, a za to postoje dva jaka razloga


Ivan Žilić, koji za sebe tvrdi da je najbogatiji Hrvat težak 24 milijarde eura,

ističe da je dogovor bio da odmah uloži 120 milijuna eura, i to u brodove koji bi se gradili za Uljanik Plovidbu, zbog čega se, tvrdi, sljedeći dan susreo s Dragutinom Pavletićem, direktorom Uljanik Plovidbe, i Darkom Šorcem, prokuristom u toj tvrtki. Razgovarali su, kaže, o tome kako će se to odraziti na tu tvrtku.

– Imali smo mogućnost da odmah uplatim 120 milijuna eura i time spasimo Uljanik, a oni bi preuzeli brodove. To bi bili novi brodovi koji bi se gradili u budućnosti.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/samoprozvani-najbogatiji-hrvat-zeli-kupiti-uljanik-stipe-mesic-me-spojio-s-upravom/7732410/

Ne znam zašto ovu vijest nitko ne shvaća ozbiljno.



Ivan Žilić, koji za sebe tvrdi da je najbogatiji Hrvat težak 24 milijarde eura,

ističe da je dogovor bio da odmah uloži 120 milijuna eura, i to u brodove koji bi se gradili za Uljanik Plovidbu, zbog čega se, tvrdi, sljedeći dan susreo s Dragutinom Pavletićem, direktorom Uljanik Plovidbe, i Darkom Šorcem, prokuristom u toj tvrtki. Razgovarali su, kaže, o tome kako će se to odraziti na tu tvrtku.

– Imali smo mogućnost da odmah uplatim 120 milijuna eura i time spasimo Uljanik, a oni bi preuzeli brodove. To bi bili novi brodovi koji bi se gradili u budućnosti.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/samoprozvani-najbogatiji-hrvat-zeli-kupiti-uljanik-stipe-mesic-me-spojio-s-upravom/7732410/

Ne znam zašto ovu vijest nitko ne shvaća ozbiljno.
[/quote]

A što misliš, zašto?

Ignore: KressoM, delux

Evo njih opet u kupnji

http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ULPL_stjecanje_otpustanje_2018__2082018135853.pdf


I koji poveznicu ima uljanik… sa uljanik plovidbom???

Ne postoji formalna vlasnička povezanost ali zato postoji ogromna poslovna koja možda i puno veći značaj ima za ulpl. Naime čak četiri bulkera koji su u potpunom ili djelomičnom vlasništvu Uljanika nalaze se u floti ulpl. Njihovom prodajom utržili bi minimalno 50ak m USD i to bi bilo najprirodnije rješenje za njihovu sadašnju nelikvidnost. Malo je čudno, mada kod nas više ništa ne bi trebalo biti čudno, da se ta opcija uopće ne spominje u javnosti. Ukoliko brodove prodaju na brzaka a kupac ne bude ulpl, moglo bi biti nezgodno jer će ih prodati ispod cijene. Zato bi najelegantnije bilo ono što sam već prije predlagao, znači kredit HBOR-a za ulpl za kupnju brodova od Uljanika.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Kamata 1,99%

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

New Report

Close