ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 07:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,30
82
5
15,70
16,10
1,24%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ULPL-fin2017-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Odlično. Konačno opipljiva dobit…
A sad čekamo kraljicu ZSE, odnosno ATPL.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Iskreno očekivao sam bolje izvješće na ULPL, tj. bar 10 mil plusa u ovom tromjesječju, no dobro, u plusu nakon dugo vremena, slijedeći kvartal će biti još bolji, no mislim da je ovdje ključ poslovanje u LNG sektoru, to bi moglo znatno popravit krvnu sliku, a i vidjet ćemo i koliko će uspješno biti re-kreditiranje….

Molim komentare


Iskreno očekivao sam bolje izvješće na ULPL, tj. bar 10 mil plusa u ovom tromjesječju, no dobro, u plusu nakon dugo vremena, slijedeći kvartal će biti još bolji, no mislim da je ovdje ključ poslovanje u LNG sektoru, to bi moglo znatno popravit krvnu sliku, a i vidjet ćemo i koliko će uspješno biti re-kreditiranje….

Molim komentare


Dobit skoro točno koliko sam očekivao, vrlo dobar. Ipak treba uzeti u obzir da su tankerske vozarine bile osjetno niže u ovom kvartalu. Očekivao sam možda malo veće prihode od prodaje, dobar. Međutim, njima najvažnija stavka EBITDA u tri kvartala čak 81.2 mil, +57% yoy, odličan. EBITDA u tri kvartala koliko i kapitalizacija na burzi. A mislim da je najači kvartal tek pred nama.
Što se tiče refinanciranja, vjerujem da je to već dogovoreno, inače ne bi ni spominjali u obavijesti.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Kolega Mannu, slazem se da su najvjerovatnije tankeri uzrokovali nesto manju dobit, slijedeci kvartal bit ce jos bolji, a jis ako uleti LNG… puna saka brade

Sad sam na brzinu izračunao, EBITDA ttm 103,5 mil.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

A kapitalizacija na burzi cc 82 mil…

Još bumo se načekali da cijena naraste … tu bi se trebo pojavit jedan IB da skupi za par milja par % firme jer ovak izgleda kao da se drži nisko zbog nekog razloga

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Inače ne pratim dionicu pa možda i krivo rezoniram, ali kako objašnjavate da su poslovni prihodi malo rasli, a s druge strane poslovni rashodi toliko pali. Kada pogledate strukturu rashoda , najveći pad je u amortizaciji, da su je zadržali na razini prošle godine na bi bilo dobiti nego poveći minus.
S druge strane financijski rashodi su znatno porasli? Kratkoročne obaveze 4 puta veće od kratkotrajne imovine + novac na računu?

Poslovanje Društva u razdoblju prvih devet mjeseci 2017. godine obilježava:
a)
pozitivni konsolidirani EBITDA Grupe od 81,2 mil kuna;
b)
neto konsolidirana dobit od 5.387.418 kuna;
c)
povećanje ukupnih prihoda;
d)
smanjenje operativnih troškova brodova;
e)
puna zaposlenost brodova uz nastavak trenda visoke efikasnosti flote Društva,
f)
uredna solventnost i likvidnost;

Izvještaj u rekordnom roku, ni Apple nije brži.:)
Smanjili dugoročne obveze za 140mil.,kratkoročne za 40mil. ako dobro još vidim.
EBITDAA kao pršut sa šlagom.

Ovo što kolega dindon navodi je jedini tmurni oblak … ali i kroz prošla izvješća ima čudnih kombinacija …
Zato ju valjda izbjegavaju jači igrači

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Kamate opterećuju jer operativno poslovanje je u redu. Kamate odnose u prosjeku 10-15m kvartalno i to treba rješavati, barem prepoloviti. Valjda je to cilj najavljenog refinanciranja. Kad već naručuju od domaćih brodogradilišta, red bi bio da im hbor malo iziđe ususret.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

New Report

Close