ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 21:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,30
82
5
15,70
16,10
1,24%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Trenutna tržišna kapitalizacija ULPL je cca 88 mil. kn, smiješno zar ne…..


Trenutna tržišna kapitalizacija ULPL je cca 88 mil. kn, smiješno zar ne…..

Pa i nije, ako uzmeš u obzir da imaju oko 1,1 milijardi kuna dugova. I da još uvijek gube novac.



Trenutna tržišna kapitalizacija ULPL je cca 88 mil. kn, smiješno zar ne…..

Pa i nije, ako uzmeš u obzir da imaju oko 1,1 milijardi kuna dugova. I da još uvijek gube novac.
[/quote]
Točno…ali uz taj dug ide i imovina tj. najnoviji i najmoderniji brodovi trenutne tržišne vrijednosti u visini duga..
Jer ti misliš da su banke toliko glupe ….pa nije ulpl agrokor i da se na imovinu tvrtke uzme kredit u visini njegove vrijednosti…..recimo ledo…procijenjena vrijednost 3 miliarde kuna….visina jamstava i zaduženja 19 miliardi kuna…
Budući da su prešli u pozitivu i da vozarine rastu te je zadnje izvješće bilo pozitivno…a ako se ko još sjeća koliko su dobiti izbacivali godišnje onda se ovaj dug za kupnju novih brodova koji će stvarati dodatnu novu vrijednost uz naravno visoku amortizaciju …uz ovakvu sjajnu upravu….onda je ulpl avion…
Jer ako su uspjeli preživjeti prošlu godinu…najgoru ikad u povjesti pomorstva …..onda su za mene na konju…
Paušalno se razbacuješ brojkama..
To je kao da akcijski plan ulaganja na 10 milijardi kuna zoveš dugom…taj novac je uložen i ulaže se u tvornicu love….koliko je samo kredita dignuto i uloženo u turizam…..za tebe to nije dug ili šta?
Po ovom se vidi koliko je široko vaše neznanje…..jer uzeti kredt pa kupiti stroj koji ce zarađivati i donosti lovu te taj kredit amortizirati vi stavljate u isti koš kao recimo sa agrokorovim firmama koje su dizale kredit na kredit da bi matica mogla poslovati….pitanje je samo bilo kada će puknuti…
Ovdje to nije slučaj….onaj tko razumije materiju zna o čemu se radi….vi očito ne kužite…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

A ti znaš da su oni prešli u pozitivu?

Nisi nam to najavio. Ja iz izvješća o novčanom toku vidim da i dalje gube novac. Gledaj, defacto gledano, ti su brodovi zalozeni za taj dug. A s druge strane vrijednost brodova je volatilna kategorija. Oni imaju product-carriere i bulkove i ja ne vidim da je ni jednima ni drugima cijena na trzistu u posljednje vrijeme značajno rasla. I ja nisam naveo niti jednu brojku samo sam replicirao da tržišna kapitalizacija sto je u suštini tržišna vrijednost knjigovodstvenog kapitala takva, jer su dugovi visoki i jer su i dionica i firma riskantne.

Ti sigurno ne razumiješ kako to u praksi funkcionira jer da razumiješ firmu čiji su ukupni dugovi veci za vise od 11 puta od tržišne vrijednosti njezinog kapitala ne bi proglašavao dobrom. I to firmu koja je višekratno dokapitalizirana. Jer da je bila dobra ne bi bila u ovako teškoj situaciji. Sto će biti u budućnosti to ćemo tek vidjeti no neće tu sigurno biti oporavka preko noći. Priču sa strojevima možeš prodavati nekom drugom. Ja ti ne pušim takve gluposti.

Ova firma definitivno nije bogznasto, ali s obzirom na rastuce vozarine za ocekivati je da ce se izvuci, bar kratkorocno. A rising tide lifts all boats.
Dugorocno ostaje problem kvalitete upravljanja. To ako ne rijese nakon ovog ciklusa uspona kad dodje iduci downtrend su gotovi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@ serislav
Kvaliteta upravljanja je najbolji dio ULPL.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


@ serislav
Kvaliteta upravljanja je najbolji dio ULPL.

Kako su onda natukli toliko duga?
Mislim, nisam upucen previse, mozda i nije moglo bolje u tom segmentu, ali opet mi ti omjeri djeluju cudno. Bez druka. Samo pitam jer me zanima.
Nadam se da ce se izvuci na vecim vozarinama.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@ serislav
Nisi upućen, ali donosiš zaključke da uprava nije sposobna?
I još pitaš se zašto te forumši napadaju?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Bezveze raspravljate jer trenutno je trziste takvo..kad krene atpl ide i ulpl..medutim cinjenica je da ce biti ovo dobra godina s izvjescima…


@ serislav
Nisi upućen, ali donosiš zaključke da uprava nije sposobna?
I još pitaš se zašto te forumši napadaju?

Gle, sve je u crvenom debelo.
Da su bolji bilo bi bolje, ne?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


@ serislav
Nisi upućen, ali donosiš zaključke da uprava nije sposobna?
I još pitaš se zašto te forumši napadaju?

serislav je postavio toču detekciju i pitanje
Možete meni kolega objasniti što je dobro kod ove uprave, što su to dobro napravili u zadnjih 10 god. ?
Onda ću ja vama napisati što sve nisu .

kolega Vau-Vau, dug se pomalo smanjuje a brodovi zarađuju svakim ugovorom sve više…. mora se malo pogledati i naprvo…..

New Report

Close