ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 14:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,30
82
5
15,70
16,10
1,24%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ili po cijeni višoj od burzovne, budući da je nominala po kojoj bi išle i nove dionice čak 400 kn ??

čim se s jedne strane u tekstu najavljuje isključenje prava prvenstva postojećih dioničara, a s druge strane netko se iskrcava na ULPL, prije se može očekivati smanjenje nominale na 100 ili 50 kn i ulazak novog vlasnika unutra jer sve ovo ne djeluje nimalo slučajno, nego kao ciljano

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

povećanje temeljnog kapitala..i još imaju zadržanu dobit u iznosu od 7.844.688,30 kuna.. šta ima tu loše? meni se čini da se netko hoće jeftino ukrcat..



Ili po cijeni višoj od burzovne, budući da je nominala po kojoj bi išle i nove dionice čak 400 kn ??

čim se s jedne strane u tekstu najavljuje isključenje prava prvenstva postojećih dioničara, a s druge strane netko se iskrcava na ULPL, prije se može očekivati smanjenje nominale na 100 ili 50 kn i ulazak novog vlasnika unutra jer sve ovo ne djeluje nimalo slučajno, nego kao ciljano
[/quote]

nema smisla da nagađamo, budemo vidjeli, budući da se širimo u plinski biznis, možda je dokapitalizacijom u planu proširenje flote na LNG, al otom potom,

čisto da se primjeti da je ekipa izTOP 10 nešto sitno podebljala pozicije unatrag mjesec dana :),
a šta možeš bolje poželjeti nego da je cijena niska ako ti dionice ne trebaju da ih moraš prodati, nego lagano podebljavati :))))

Smanjenje nominale i smanjenje prava postojecih dionicara dugorocno nije ohrabrujuce, nit je nekome
donijelo plus u povjesti ZSE!
400 kn po dionici se u sadasnjem trenutku cini ko “sanak pusti”, a s druge strane mozda MR povuce?

Formalno, povečanje temeljnog kapitala knjiži se kao prihod, što može poboljšati FI…
S druge strane povečava se broj dionica što može smanjiti njihovu cijenu, ako cijena iz dokapitalizacije bude malena. Ja mislim da će prodajna cijena dionica biti burzovna cijena pa će efekat dokapitalizacije biti povoljan za kompaniju i dioničare.

Nekako, slučajno ili namjerno, svi ovdje zaboravljate dug plovidbe koji je 4 puta veći od kapitala ? Naravno da se dokap radi podmirenje duga, a vrijednost dionica se sukladno time vrlo razvodni.

Kakvo smanjenje nominale, pa nove dionice su isto po 400 kn.

Cini mi se da je na ovoj temi velika koncentracija losih i netocnih informacija (slucajno ili namjerno?) i nagadjanja.
Dokap se ne knjizi kao prihod.
Na osnovu cega ste uopce zakljucili da ce USKORO ici dokap?
Zasto spekulirate o smanjenju nominale, a ne govorite o stock splitu?
itd…
Uglavnom, krive pretpostavke rezultiraju potpuno pogresnim zakljuccima.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Upravo sam to i ja bio spomenuo:
U prijedlogu Odluke uvrštavaju u Statut MOGUĆNOST povećanja kapitala KAD i ako im zatreba:

“što pruža priliku povoljnijeg pozicioniranja u odnosu na konkurenciju, te shodno tome i kvalitetnije poslovne
rezultate”.

Time se značajno smanjuje vrijeme i trošak provedbe
dokapitalizacije, a koje je inače potrebno za pripremu prospekta i za sami postupak upisa dionica, uz smanjenje
svih rizika koje takva složena procedura nosi.
Osim navedenog, takvim se ovlaštenjem omogućuje Društvu pristup stabilnim i renomiranim ulagateljima,
čijim se prisustvom u dioničkoj strukturi stvara dodatna sigurnost za sve ostale dioničare, te ojačava pozicija
Društva na tržištu vrijednosnih papira, što predstavlja dodatnu vrijednost za Društvo i njegove dioničare”.

Zato pročitati s razumijevanjem, ide se izgleda na to da imaju nekoga tko će biti spreman na ulaganje novog kapitala u razvoj ULPL kad se otvori prilika.
To rade upravo zato da kad do te prilike dođe, da onda ne gube vrijeme s kompliciranim procesom izdavanja prospekta i svega ostalog.
Dakle riječ je o potpuno suprotnoj stvari od one koju su neki htjeli prikazati kao negativnu, jer tvrtka zapravo grabi prema širenju i razvoju, a ne da će netko izvršiti dokapitalizaciju 116 mil.kn pa onda to prodavati na ZSE na prometu od par tisuća kn dnevno ??!!
Upravo zato ozbiljne firme isključuju špekulante iz toga.
Zato uživajmo u daljnjem razvoju ove firme!

I 2011 je potpuno isti text bio u poziv na glavnu skupstinu:
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/A5XaOH6Da04Pf0wsX91aeQ==.pdf

Kolko mi je poznatao od 2011 nije bila ni jedna dokapitlazacija.

jJoš jedna jako bitna stvar je ovo:

“izdavanjem dionica VIŠE RODOVA za uloge u novcu ili stvarima i pravima.”

Dakle najvjerojatnije bi se izdale dionice drugog roda – R-B (ne R-A kojima se trguje na burzi), kao što su to bile radile i druge tvrtke (IGH, Belje …).

Dakle, nove dionice se najvjerojatnije ne bi ni uvrštavale na burzu.

Toliko o tome, neki su navukli ljude da prodaju na minimumu cijene unazad 10 godina, upravo sad kad je sektor u oporavku i kad je Atpl na 300% višoj razini od ULPL !
I još im nije dosta.

@pozitiva2

Ovo “…dionica VIŠE RODOVA…” ne znači da ĆE, nego da MOGU.

A, sad, koga su ovi “negativci” navukli na prodaju … ?
Ako su prvo sami prodali (da bi srušili cijenu), a ukupan promet je bio 100-njak kkn… Hm, jadno.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close