ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dke

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja

http://www.poslovni.hr/vijesti/uljaniku-iz-3-maja-stize-naruceni-brod-digli-kredit-da-ga-plate-206155.aspx

opet novi kredit, novo zaduzenje. nemam rijeci, ovdje se ne odustaje, kao da smo u vremenima najjace konjukture. a vozarine na povijesno najnizim razinama. sto ovi ljudi kamikaze misle… vjerojatno su im ugovorno i tko zna jos kako vezane ruke da nisu imali izbora. rizik ovdje svakim danom eksponencijalno raste, jer se obveze rapidno povecavaju a prihodi smanjuju ili presusuju, obzirom na odnos ponude i potraznje brodskog prostora. a to se sve odrazava na valuaciju dionice. dotakli smo jucer vec 265kn, da nema mma pad bi bio i brzi. ali, smjer kretanja cijene je jasan i nedvojben. nazalost. jos uvijek drzim da idemo na 200 kn. bit ce dobro ako tu i stane.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja


O čemu ti pričaš?
Možeš, molim te malo pojasniti?
Tko je tu koga "stavio u probleme"?

pa, valjda znaš kako je ULPL ugovorio bulkove sa Brodogradilištem ? Kao i sa 3. majem, samo što za isporučene brodove nisu platili niti trenutnu tržišnu cijenu, već brodovi idu u nekakav zajednički charter.

E sad, Uprava Brodogradilišta si je sama kriva, ali i ULPL je trebao platiti što je ugovoreno. Tako da Brodogradilište niti je novce dobilo, te je sve samo moralo kreditirati cijelu fazu gradnje broda.
_________________________
Imam i ULPL i ULJN i ovo nije preporuka ni za kakvu akciju na burzi!

možda mi je promakla najava dividende za ovu godinu?
molim kolege za pomoć.

INVESTICIJE SU PROBILE PLAFON, TROŠE SE KREDITI, SVUDA MNOGO PARANOJE, SVI SU DO GRLA U KRIZI

Nema još ništa od dividende,a i sumljam da će biti [cry]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

@dantepu
O kojim to točno brodovima govoriš?
Možeš li navesti njihova imena?
Tnx

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

@Zlatek
radi se o posljednja 4 bulka ugovorena s Uljanikom
nisam siguran da su svi još zgotovljeni


možda mi je promakla najava dividende za ovu godinu?
molim kolege za pomoć.

U vezi dividende.
Imaš na kraju nešto o tome.
5.800.000.00 kn ide u dividendu,tj. 10 kn po dionici.
http://www.uljaniksm.com/media/pdf/Izvjesca/2012/ULPL-fin2012-1Q-NotREV-K-HR.pdf



@Zlatek

radi se o posljednja 4 bulka ugovorena s Uljanikom
nisam siguran da su svi još zgotovljeni

dva jesu, treći se radi, četvrti nije započet proces gradne i nadajmo se da niti neće, već da će ugovoriti nešto drugo ….

vozarine zadnjih dana pale vise od 10%! prilicno ‘poticajno’ za brodare, osobito one u snaznom investicijskom ciklusu poput ulpl. a otplata kredita ide iz (padajucih) vozarina za koje se ne nazire oporavak…

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

jos uvijek kupac je jedino trezor. ovu dionicu vise nitko drugi ne zeli. a i svi drugi brodari su samo danas u minusu 4-7%. nazalost, dok iscekujemo prve dramaticne vijesti iz ulpl, mislim da cemo ih docekati na puno nizim cijenama. ovdje nam tek predstoji pravi potop!

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

ovdje više ni mm ne pomaže da se neki promet ostvari

New Report

Close