ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@zlatek
A nije vam to bas tako kako vi tumacite. nista od onog sto ste napisali nazalost nije tako. cak me i krivo citirate. a meni se usput ne da polemizirati s vama, jer prethodni tekst i nije vama adresiran, nego onima koju razumiju o cemu pisem.

koristim priliku primjetiti, vezano i uz vas odgovor kolegi EgoZentriku, kako prvi put cujem da neka dionica moze ispasti ili uci u Crobex po kriteriju posjedovanja market makera. zapravo moram priznati da vise nisam siguran da li se vi s nama zafrkavate ili su to vasa ozbiljna promisljanja. mora biti da se ipak samo zafrkavate.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

@diadra
ako me išta smeta, onda je to kad netko misli da je u pravu i to dokazuje tako da kaže, citiram "… nije vam to bas tako kako vi tumacite…" ili "… meni se usput ne da polemizirati s vama…".

Ali neka članovi foruma sami prosude tko je u pravu.

Čemu služi Market maker, ako ne održavanju likvidnosti?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Mene zanima kad će isplatit zaostale plaće i prodat Ebony…

dok ne prodaju ebony nema ni za otplatu kredita a kamoli za place

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

evo nas vec na cijeni od 280 kn. danas jos -5%. a to je tek pocetak. bojim se da bi moglo stati tek na 200. cijeli sektor je u zabrinjavajucoj perspektivi, a ulpl jos ovako kreditno ekstremno opterecen sa nikakvim prihodima. vec vlasnicki ostaje bez novih brodova zbog kreditnih dugova, a i za tekuce potrebe nudi se brod na prodaju. bit ce dobro ako cijena stane na 200.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja


evo nas vec na cijeni od 280 kn. danas jos -5%. a to je tek pocetak. bojim se da bi moglo stati tek na 200. cijeli sektor je u zabrinjavajucoj perspektivi, a ulpl jos ovako kreditno ekstremno opterecen sa nikakvim prihodima. vec vlasnicki ostaje bez novih brodova zbog kreditnih dugova, a i za tekuce potrebe nudi se brod na prodaju. bit ce dobro ako cijena stane na 200.

Zašto se vi kolega diadra toliko brinete o ULPL? Dajte činjenice ako ih imate.
Ako je stanje tako zabrinjavajuće jednostavno nemojte kupiti.

Možete recimo dokupiti INGR, tamo drukate u drugom smjeru, a baš je i poskočila.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

cinjenica sam vec toliko dao u prethodnim postovima, pa i zadnjem, da bi i slijepac nakon toga progledao. a gotovo da bi dovoljno bilo pogledati samo zadnje izvjesce da se shvati sto se dogadja sa ovom firmom. a ne dogadja se nista na dobrobit dionicara, osobito malih.

ovdje se zbog izrazito lose preambiciozne investicijske politike i jos losije procjene kretanja vozarina samo odvija kontinuirano obezvredjenje udjela dionicara izvan firme, te se umjetnom potraznjom za dionicama dogadja, blago receno, nebriga za male dionicare koje nitko ne stiti, a oni su prepusteni na milost i nemilost ‘trzistu’. pa onda, kolega, valjda mogu, na forumu o toj istoj firmi, upozoravati na zbivanja u njoj. a samo danas se, kao potvrda mojih nazalost racionalnih ocekivanja, zbio pad vrijednosti od 6,45% (danas vrijedi 275kn). i tako vec par dana.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja


Mene zanima kad će isplatit zaostale plaće i prodat Ebony…

ovdje zapravo vlada panika. izgleda ne znaju da li, sa to nesto gotovine sto je ostalo na ziroracunu, prije otplate kredite, isplate place ili pokusaju spasiti cijenu dionice otkupom u trezor. a ebony izgleda nitko nece…

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

stvar polako ali sigurno ovdje dolazi na svoje. cijena i dalje tone. sada vec i clanovi NO rasprodaju svoje dionice.

http://www.zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ULPL_stjecanje_otpustanje_2012_HR_3052012112659.pdf
http://www.zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ULPL_stjecanje_otpustanje_2012_HR_3052012113506.pdf

a kada brajkovic pomalo rasprodaje svoj portfelj to nije dobro. on je, prema nekima, i najupuceniji u poslovanje. nazalost, nista me to ne cudi…

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja


stvar polako ali sigurno ovdje dolazi na svoje. cijena i dalje tone. sada vec i clanovi NO rasprodaju svoje dionice.

http://www.zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ULPL_stjecanje_otpustanje_2012_HR_3052012112659.pdf

a kada brajkovic pomalo rasprodaje svoj portfelj to nije dobro. on je, prema nekima, i najupuceniji u poslovanje. nazalost, nista me to ne cudi…

koja je to filozofija ako se prodaja 190 dionica alarmantno prikazuje kao nekakva rasprodaja od strane članova NO a istovremeno bezprimjetna kupnja dionica od strane trezora kao branik od propadanja cijena? Kako Vi mislite da jedan brodar bi mogao kupiti novi brod bez kredita? Nije valjda da će prije prikupiti novac na ž.r. pa tek onda ga kupiti.
Diadra ne znam što Vi smjerate. Ili radite za nečiji interes npr. ULPL ili MM. ili Vi sam kupujete dionice.


Kako Vi mislite da jedan brodar bi mogao kupiti novi brod bez kredita? Nije valjda da će prije prikupiti novac na ž.r. pa tek onda ga kupiti.

pa, kako je ULPL "kupio" bulkove od Uljanik Brodogradilišta ? kako ih je "platio" ?

Eto, imaš prilike saznati kako se može kupiti brod bez kredita ….. i staviti Brodogradilište u probleme … (sami su krivi) … ups, tamo i vamo su isti ljudi … :gibonni:

O čemu ti pričaš?
Možeš, molim te malo pojasniti?
Tko je tu koga "stavio u probleme"?

_________________________
Imam i ULPL i ULJN i ovo nije preporuka ni za kakvu akciju na burzi!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close