ULJN (Uljanik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULJN (Uljanik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jako čudna su događanja ovdje?

puno hvala na kvalitetnoj informaciji..i u pravo vrijeme, nadam se nije prekasno.


puno hvala na kvalitetnoj informaciji..i u pravo vrijeme, nadam se nije prekasno.

obzirom da dionica još nije delistirana, jasno da još nije prekasno za izaći iz pozicije…ali neće status quo još dugo potrajati….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Protestirana jamstva se vode kao javni dug RH i u osnovi ako trgovačko društvo nije u mogučnosti da ga vrati služi kao oblik potpore tom istom trgovačkom društvu.
U pravilu na ovaj način sa uništenjem ,stečajem i likvidacijom mogli bi onda krenuti i od Hrvatskih željeznica jer i one obilato koriste državna jamstva kao oblik potpore pa i od drugih trgovačkih društava koja također koriste oblik protestiranih jamstava
E sad ako odluče i ukinu brodogradnju kao stratešku granu onda važe druga pravila ali do sada to nisu učinili ,pa prema tome do sada je ovakav oblik jamstava bio potpuno legalan a u budućnosti će se možda i ukinuti.
E sad ja bih pitao Zorangutan da mi objasni kao veliki znalac dali je jamstvo dato za brod i koje je u osnovi hipotekarno jamstvo koje se odnosi na taj isti brod ,a vidimo da su brodovi postali vlasništvo države,dali to isto jamstvo zadire u temeljni kapital trgovačkog društva jer ako ne zadire onda moj zorangutan dug Uljanik brodogradilišta koji je oko 150 mil kuna i isto tako 3. maja oko 150 mil kuna nejede supstancu temeljnog kapitala.

bojim se da Z(orangutan) ne zna ovo komentirati..dakle iako nema pojma, on se samo jako brine da svi na ovom forumu, koji isto tako ne razumiju ništa, prodaju ovu dionicu na vrijeme, prije nego dobijemo odgovore na ovako bitna pitanja. Tu njegova uloga možda završava, ali odgovornost baš i ne.

Država će još jednom ‘podmetnuti leđa’ brodogradnji


..Novom “podmetanju leđa” države za brodogradnju navodno se protivi ministar financija Zdravko Marić. On je tjednima, pa i mjesecima, otvoreno zauzimao stav da će s obavljenim plaćanjima po protestiranim jamstvima za gradnje u pulskoj grupaciji Uljanik, od ukupno 4,42 milijarde kuna, za njega završiti priča s financiranjem brodogradnje uz pomoć države..”
taj detalj me fascinira..jer, Zdravko je već u proračunu za ovu godinu predvidio sve ove troškove..i sada mu netko lobira, i pokušava pomrsiti uredne račune..
“…nije još poznato što je od mogućih opcija kreditiranja 3. maja za Marića prihvatljivo i gdje će se u traženju optimalnog rješenja naći uprava i stečajni upravitelj 3. maja, te ministarstva gospodarstva, pravosuđa i financija. U riječkom škveru, gdje je uoči stečajnog ročišta jučer bio radnički skup, lobiraju da se rješenje za koje se odluče ne realizira kroz stečaj. “
odgovor je zapravo vrlo jednostavan, kao i njihova politika.

Ajde da smo i s tim gotovi http://www.poslovni.hr/hrvatska/horvat-priznao-kinezi-ne-misle-ulagati-ni-u-uljanik-ni-3-maj-354633?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=354633&utm_campaign=FB+page+statusi&fbclid=IwAR1QA1afE0V7o-cS3XN4uglQOfud1VXxuMc3zDEZtYex2D7QmTL-tC8uNFs

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


bojim se da Z(orangutan) ne zna ovo komentirati..dakle iako nema pojma, on se samo jako brine da svi na ovom forumu, koji isto tako ne razumiju ništa, prodaju ovu dionicu na vrijeme, prije nego dobijemo odgovore na ovako bitna pitanja. Tu njegova uloga možda završava, ali odgovornost baš i ne.

samo ti pametuj….i kinezi su ti odustali, sad je crno na bijelo….i što sad?
gdje je odgovornost navlakača koji ste tjednima navlačili kako će ovdje sve biti super, a završit će stečajem??

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

+36,36% zna li tko nesto sto ja neznam?

get rich or die tryin'


+36,36% zna li tko nesto sto ja neznam?

ja znam da mi je ostalo još 20000kom


+36,36% zna li tko nesto sto ja neznam?

vjerojatno zadnji poziv za iskrcaj prije delista. I sam sam kupio par tisuća kom danas i prodao za četrdesetak bureka.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


+36,36% zna li tko nesto sto ja neznam?

ukupan promet 18.000 kuna….nikakav drugi komentar nije potreban….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close