ULJN (Uljanik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULJN (Uljanik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Kao što rekoh, dionica pomalo izlazi iz fokusa i klizi dole. Sa 1 kn na već 0.70 hrvatskih lipa.

cijena mora malo kliziti, da bi imala od kuda rasti, pored svih ovih stečajeva danas. ja sam očekivao da će kliznuti i niže, ovaj promet 34000kn ne signalizira baš da se ilazi bezglavo pošto poto, možda ja samo griješim i ne vidim dobro, ali nekako me tješi da će nas puno ostati dočekati the end
[/quote]

Otprilke.
A možda u subotu i nedjelju COSCO ne slavi bez razloga.
COSCO je inače strateški partner CSIC-a.
CSIC ima financijsku sposobnost da dugove Uljanik grupe prebije u dva do tri radna dana.
[/quote]

ti Kinezi imaju valjda love da ni sami ne znaju koliko, eno se u Srbiji netko pomogao s 37 mil.,€ i ništa

http://www.seebiz.eu/iz-rtb-bora-nestalo-900-kilograma-zlata-vrednog-37-miliona-evra/ar-193489/


Uljanik STROJOGRADNJA ide u stečaj, Uljanik TESU – TAKOĐER!

https://www.glasistre.hr/hrvatska/uljanik-tesu-ide-u-stecaj-u-podne-odluka-o-uljanik-strojogradnji-587866

tvrtke kćeri jedna za drugom idu stečaj…zadnji čavao u lijes je u ponedjeljak kad će ista sudbina izvjesno zadesiti i brodogradilište uljanik…

Čisti se Grupa od poduzeća koja CSIC-u ne trebaju.
U ponedjeljak očekujemo pozitivnu ocjenu CSIC-a ,
pa početak postupka akvizicije državnih udjela u Uljanik grupi.
Već u lipnju bi mogla ići dokapitalizacija oba brodogradilišta.

Franklin

Svaka prezadužena članica Grupe manje, smanjuju se drastično i obveze.
Bilo bi idealno da u pon otvore stečaj u Uljanik brodogradilište d.d.
Jer je upravo to poduzeće bilo poprište dugogodišnje pljačkašine. Nakon toga CSIC preuzme Grupu rasterećenu za 2.5 milijardi obveza i dobije 3. Maj d.d.
I ujedno postaje ključni vjerovnik Uljanik brodogradilišta.
Ali to se neće dogoditi. Kinezi će vjerojatno uzeti odmah oba brodogradilišta, a zauzvrat dobiti još neke privilegije koje mi nećemo saznati prije 2020.te

Franklin


Čisti se Grupa od poduzeća koja CSIC-u ne trebaju.

– zašto drukeri na ovoj temi pišu da će se Grupa u ponedjeljak očistiti od dioničara koji im ne trebaju.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. nemam dionice ovoga preduzeća ali mi je sama tema stvarno zanimljiva te ju redovno pratim.

U posljednjem, Q3 izvješću Grupe imamo ukupno 2.75 milijardi obveza.
Uljanik brodogradilište d.d. i Strojogradnja diesel d.d. iskazali su 2.25
milijardi kuna obveza zajedno.
Not hard to : izračunati koliko obveza ostaje na Grupi , nakon otvaranja
ova dva potencijalna stečajna postupka.
A koliko imovine ostaje ?
Za početak 88% 3. Maja.
Tako da ako CSIC iskaže interes da preuzme samo riječko brodogradilište,
nemaju šta nego preuzeti Grupu.
3. Maj d.d. ima knjigovodstvenu vrijednost oko 800 miliona.
Znači imamo slijedeću kalkulaciju:
GRUPA – Uljanik škver – Strojogradnja diesel dd = 500 miliona obveza + 3. Maj dd (800 mil)
= Knjigovodstveno najmanje 300 miliona.
Podijelimo li to sa brojem dionice same Grupe dobijemo vrijednost oko 100 kn po dionici.
Ako znamo da je cijena na burzi uslijed rasprodaje 800 000 dionica fondova i Adris korporacije
50 lipa, možemo zaključiti da bi otkupna cijena između 10 i 30 kn po dionici CSIC-u
bio fantastičan provod.
A sa druge strane, JDZ može reći da su “pokušali sve” da spase pulski škver, i da
su uspjeli spasiti posrnuli 3. Maj d.d.
Koji nikada ne bi ni posrnuo da nije posudio državne subvencije 500 miliona Puli.
CSIC će nakon što otkupi cca 25 – 40% dionica, dokapitalizirati Grupu, moguće
je čak u kozorciju sa europskom podružnicom COSCO-a.
COSCO i CSIC su strateški partneri, a ako Kina uvuče obje kompanije u ovu akviziju
onda joj EK može popuhat sa onim ograničenjem od 50% vlasništva.
Europski COSCO može uredno dokapitalizirati novi CSIC-Uljanik group sa 30kn po dionici.
Odluka Skupštine već postoji, datum – 2018., tako da im ne treba ni sazivanje Skupštine.
Da isključe postojeće dioničare, za koje su im naši političari dali jasan uvid o kome se radi
(konzorcij radnika i špekulanata drži oko 60%).

Da sam ja Kinez , točno ovako bi to odradio.
A vjerujte mi, Kinez je još dosta mudriji, i dosta financijski potkovaniji.
Otvore li u Uljanik grupi stečaj odu dionice 3. Maja na bubanj.
I tu završava svaki model kineskog preuzimanja.

E da, i ne samo to .. Nego Amerika onda ne riskira da 3. Maj d.d. kroz
dražbu stečajnog dužnika otkupe tko ?

R. . . I

To je to. Sutra mudro jer ovdje ide još jedna vožnja po svemu sudeći.

Franklin

ovaj tekst već ima smisla, možemo li zaključiti da se ipak radi mali otklon od stava – Uljanik d.d. Stečaj !

Sutkinja se drži zakona, ne ‘signala’

možda ipak možemo zaključiti da su u pitanju bili nečiji “signali” , jer je večeras jedan od sindikalnih čelnika u nekom Dnevniku izjavio (Đino Šverko) , pokušati ću citirati po sjećanju, ” rekao mi je Debeljak da će on makar preko stečaja ući u Uljanik”
e pa možda i neće biti baš tako, ima izgleda još zainteresiranih “igrača” osim njega i Končara i to s lovom,
još možemo samo zaključiti da tekstopisica nije više tako goropadna i isključiva kao prethodnih dana

https://www.portseurope.com/chinas-csic-sees-croatian-shipbuilder-uljanik-as-gateway-to-europe/

“To nije pitanje vjerovanja. Jedini naučni stav koji čovjek može o bilo čemu da zauzme, je pitanje da li je to istinito"

Uzeti na znanje i to da je u ožujku 2018. usvojena Skupštinska odluka o dokapitalizaciji Uljanik d.d.-a, sa pravom isključenja postojećih dioničara.
BEZ OBAVEZE javne ponude.
Dakle ako CSIc dokapitalizira u lipnju Uljanik grupu, neće imati obavezu javne ponude.
Ali jasno, tržišna cijena će svakako stajati pozitivno.

Franklin


ovaj tekst već ima smisla, možemo li zaključiti da se ipak radi mali otklon od stava – Uljanik d.d. Stečaj !

Sutkinja se drži zakona, ne ‘signala’

možda ipak možemo zaključiti da su u pitanju bili nečiji "signali" , jer je večeras jedan od sindikalnih čelnika u nekom Dnevniku izjavio (Đino Šverko) , pokušati ću citirati po sjećanju, " rekao mi je Debeljak da će on makar preko stečaja ući u Uljanik"
e pa možda i neće biti baš tako, ima izgleda još zainteresiranih "igrača" osim njega i Končara i to s lovom,
još možemo samo zaključiti da tekstopisica nije više tako goropadna i isključiva kao prethodnih dana

nema otklona….stečaj je i dalje vrlo, vrlo izgledan, i to već u ponedjeljak kako je najavio sudac dujić ako mu ne dostave dokaz da je uplaćeno 150 milijuna kuna i debokiran račun…. vremena za uplatu 150 milja kuna ima još danas i u ponedjeljak prije ročišta…..za trgovanje ima još danas jer se u ponedjeljak može očekivati obustava trgovanja dionicom (kao što je već bilo u 2 navrata) do priopćenja odluke suca na ZSE…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Znači čekamo do iza izbora ;}

Franklin

http://www.seebiz.eu/eu-bi-mogla-praviti-probleme-u-slucaju-kineskog-preuzimanja-uljanika-i-3-maja/ar-193547/


JDZ ukoliko pokopa Uljanik u ponedjeljak, inače jedno od najstarijih svjetskih brodogradilišta i okosnicu hrvatske brodogradnje, otvara put Z. M. za mjesto budućeg predsjednika.

1. Politički gledano, Uljanik je bitan samo Istri, zapravo čak ne toliko istri koliko Puli. Zapravo, i to je upitno jer je tamo vladajuća vrhuška već isplanirala gradnju turističkih kompleksa na tom prostoru, samo što sad ne smiju više o tome da ne ispadnu negativci kao Jakovčić kojega je to koštalo novog mandata u EU parlamentu kad je o tome javno progovorio.
2. Ogromna većina građana HR, rekao bih preko 95%, ne podržava više davanje niti lipe javnog novca u Uljanik i navija za stečaj tako da zbog njegovog odlaska u stečaj HDZ ne bi izgubio ništa glasova u HR, pa čak ni u Istri jer u Istri za njih i tako glasaju samo njihovi članovi pa im je broj glasova iz Istre beznačajan.
3. Odlazak Uljanika u stečaj prema tome neće imati nikakve negativne posljedice za HDZ na EU izborima, baš suprotno- bijes građana Istre koji su do sada podržavali vladajući IDS okrenut će se prema njima i uskratiti im glasove podrške jer Uljanik je lokalno jako bitna firma, a lokalno je IDS na vlasti već 25 godina pa će nezadovoljni građani dati glasove nekom drugom poput živog zida, mosta i sl. što sve odgovara HDZ-u.
4. O Z.M. kao potencijalnom predsjedniku zaista ne treba trošiti riječi, niti u jednoj varijanti….

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close