ULJN (Uljanik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULJN (Uljanik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma sve 5, Kina i ostalo..

ALI.. wtf tu ostaje dioničarima? Pa ovo je već odavno trebalo završiti…dugovi premašili kapital.

Ili, da postavim jednostavno pitanje: sada , kad nema više niti djelomično vlasnika koji odlučuje, tko će odlučiti pod kojim uvijetima se poklanja firma?

Da je Debeljak htio, mogao je dobiti škver za milju i pol kuna. Javma ponuda ostalim dioničarima po prosjeku cijene ili stjecanja..svejedno, oko kune. Tko bi mu od Vas dioničara prepustio papire?

Da..dolaze Kinezi, spasiti firmu,ne vlasnike.
Ponude cijenu 1 lipa za dionicu, oće neko pristati? NEĆE ! OK, kaže vlada, eto sve smo probali, vlasnici firme ne žele takvo rješenje, mi nismo više odgovorni, žalite se spisku dioničara…

U agrkokru vlasnici nisu ni imali takvu šansu..

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Ma sve 5, Kina i ostalo..

ALI.. wtf tu ostaje dioničarima? Pa ovo je već odavno trebalo završiti…dugovi premašili kapital.

Ili, da postavim jednostavno pitanje: sada , kad nema više niti djelomično vlasnika koji odlučuje, tko će odlučiti pod kojim uvijetima se poklanja firma?

Da je Debeljak htio, mogao je dobiti škver za milju i pol kuna. Javma ponuda ostalim dioničarima po prosjeku cijene ili stjecanja..svejedno, oko kune. Tko bi mu od Vas dioničara prepustio papire?

Da..dolaze Kinezi, spasiti firmu,ne vlasnike.

ma tako je! to je valjda svima jasno, pa čak i navlakačima koji pričaju bajke o kinezima koji će im kao fol otkupiti dionice !
p.s. sačekajmo današnje stečajno ročište za logističku firmu uljanik PIS pa će odmah biti jasno hoće li biti išta od kineza…

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/hoce-li-kinezi-investirati-u-brodogradilista-prvi-sastanak-danas-u-zagrebu-foto-20190429

Samo ti čekaj 😉

Franklin

znači danas nam je zadnji vlak za prodati dionice na ovu priču s kinezima, a onda što bude…

Odluka o dokapitalizaciji je već donesena. Prema ZTD skupštinske odluke vrijede do ispunjenja.
Tako da Vlada, uprava Uljanik d.d. i investitor mogu odmah primijeniti tu odluku i čim investitor uplati novce naložiti skdd da izdaju i uvrste još 11 miliona dionica.
I eto ti novi ulagač prvi na listi.

Franklin

EU komisija je rekla da partner može ući ali jedino na način da plati 50% svih troškova. država je iskeširala za jamstva već oko 4 milijarde kuna i kinezi mogu dobiti 50% samo ako plate isto toliko, bilo za dugove bilo dio kroz ulaganja. nije dakle dosta da oni daju 150 milijuna kuna za deblokadu računa,nego moraju doći na minimum 50% uloga kako bi EU to odobrila, pogotovo što se radi o kinezima koje EU ne podržava. debeljak je također otpao jer nije bio spreman platiti 50% uloga, a ako to ne prihvate kinezi i oni će otpasti.

Još oko 1600 dionica i 3% Grupe počišćeno na 1/22 nominale.

Franklin


EU komisija je rekla da partner može ući ali jedino na način da plati 50% svih troškova. država je iskeširala za jamstva već oko 4 milijarde kuna i kinezi mogu dobiti 50% samo ako plate isto toliko, bilo za dugove bilo dio kroz ulaganja. nije dakle dosta da oni daju 150 milijuna kuna za deblokadu računa,nego moraju doći na minimum 50% uloga kako bi EU to odobrila, pogotovo što se radi o kinezima koje EU ne podržava. debeljak je također otpao jer nije bio spreman platiti 50% uloga, a ako to ne prihvate kinezi i oni će otpasti.

Jel imaš možda neki link ili izvor informacije ?
Ja sam čitao da trebaju samo pokazati garancije za buduća ulaganja. I da se 50% odnosi na novac intervencije države u tekućoj godini. Ovo o čemu ti pričaš je 2018.

Franklin

https://www.glasistre.hr/pula/nakon-obilaska-uljanika-i-3-maja-china-shipbuilding-industry-corporation-ce-iznijeti-svoje-misljenje-587047

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Nekidan je bilo oko 84 000 kom slobodno ispod 1.50.
Sada ih je ostalo još svega 33 000 kom.
Ovim tempom do kraja tjedna cijena će biti oko 1.60 ili više.

Franklin

Sve je manje količina do 1.50.
Jutros sam vam pisao da ima još 38 600 kom. Koliko ih je sada pitam se..

Franklin

čudi me da nije netko došapnuo Kinezima, da ima jedan dobar teleoperater, možda bi se zainteresirali, možda ih zanima oldtaimer tehnologija ka naša u Uljaniku, ja mislim da će oni u Puli najprije napraviti muzej, firma radi od 1999 i kupuje brodogradilišta stara 110 i 160 godina, to njima nije za posao, nego radi prestiža, zamisli kada nakače na taj svoj naziv, 160 godina tradicije, ma imati će knjigu narudžbi veću nego naš Đani dubioza

New Report

Close