ULJN (Uljanik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULJN (Uljanik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



"Upravo su nam javili kineski prijatelji da će predsjednik uprave China Ship Building Corporation, čovjek kojeg je kontaktirao premijer Li Keqiang prigodom boravka u Hrvatskoj prošlog tjedna, slijedom razgovora koje smo imali na tu temu, doći u Hrvatsku zajedno s najvišim izaslanstvom u razdoblju između 25. travnja i 10. svibnja te će posjetiti i Pulu i Rijeku i vidjeti što se može učiniti na eventualnom njihovom angažmanu ili suradnji''

Znači taman lijepo dođu, malo obiđu, naši ih zamole da lijepo polaaako razmisle o svemu, dva do tri tjedna, neće škverovi pobjeći, ne, i neka pošalju svoje mišljenje negdje od 27.05. pa nadalje, kad su EU izbori već prošli.

Plenki je ovo lukavo odigrao. Kinezi će doći, malo prošetati, opet se slikavati za medije, ali ponude za preuzimanje neće biti nego će sve ostati u zraku kao "čeka se". Međutim po izjavi sutkinje na sljedećem ročištu ona otvara stečaj. Jasno, ročište je taman nakon EU izbora!
[/quote]
Cijeli igrokaz oko Uljanika se i zasniva na tome da se odluka o stečaju prolongira nakon EU izbora.
Ne bih se čudio da maskiraju nekog od svojih u kineza koji će “prošetati” po pogonu Uljanika a naravno u krug brodogradilišta biti dovezen u crnoj limuzini uz medijsku pompu i fanfare.

Da, sve je to moguće točno. Moguće. I samo moguće jer ako… ako… zamislite ako… jer onda… onda… jack pot.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Očekujem enormnu zaradu na dnevnom trgovanju – daytrading –
Ostalo je nevažno .

Avax, jel to znaš pouzdano baš da ponude neće biti ili ?

Stječe se dojam da si na stalnoj vezi sa kineskim Premijerom

Franklin

Kolega ovo su razine na kojima je i zarada i gubitak moguc u nekim dvocifrenim iznosima ( 10-50%)…One zarade( 200-300%) kad se dionica kupovala po 0,20-0,30 ( a bilo je stotine tisuca na prodaji po tim iznosima i nisu spekulanti prodavali vec su preuzimali rizik kupujuci ih ) tesko da su trenutno ostvarive…bar za sad.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@frank
A čuj, čuda su ponekad moguća pa se možda jedno takvo dogodi i ovdje. No to je jako veliko “možda”.

Ignore: KressoM, delux

Nova nada: Šef uprave kineske brodograđevne korporacije dolazi snimiti situaciju u Puli i Rijeci

ja sam danas uzeo par tisuća komada jer stečaja će možda biti,možda neće ali znam sam kad se pojavi kineska delegacija u uljaniku cijena dionice će taj dan skočiti 50-100%

Pazi sad ovu teoriju:

Mirovinski fondovi i CROS otpuste dionice na nalog Min.fin.
Prvo da sruše cijenu do nulovanja, drugo da 30% firme pređe
u labave ruke, kod špekulanata. Da se razbije radničko dioničarstvo.
I da se budućem preuzimatelju, koji je već poznat omogući jeftin ulazak.
Kako?
Jednostavno. Nakon obaranja tečaja skoro do nule, ide dizanje na 1kn
i cijena se tu zakucava. Zatim se dionice cijede, a u medijima konstantno
visi prijetnja stečaja. Kinezi dolaze kad je postupak gotov, i kad im država
pouzdano može prodati 50% firme.
Kako vidimo na ekranu, ovaj će postupak završiti i prije nego elita očekuje 🙂

Franklin

Kad Kinezi objave dokapitalizaciju po 30kn, mali špekulanti Zagrebačke burze će ispasti najveći luzeri
u povijesti europskog trejdanja. Natječu se tko će kome uvaljati dionice plaćene 80 lipa po kunu i 10 !
Pa šta nije vrh ? 🙂

Franklin


Kolega ovo su razine na kojima je i zarada i gubitak moguc u nekim dvocifrenim iznosima ( 10-50%)…One zarade( 200-300%) kad se dionica kupovala po 0,20-0,30 ( a bilo je stotine tisuca na prodaji po tim iznosima i nisu spekulanti prodavali vec su preuzimali rizik kupujuci ih ) tesko da su trenutno ostvarive…bar za sad.

Pozdrav


mislim da je od 0,19 do danas prošlo oko 2.3mil dionica i da sam znao što danas znam, kupio bih barem pola, i to samo one od 0,4-0,19
što se tiče zarade, ona se kod nekih može mjeriti u 1000ama %, a gubitak ne može biti veći od 100%
drago mi je da je ekipa opet jučer naivcima uzela dionice

Slažem se purCo, što prije ih iscijede prije će tečaj nazad prema nominali.
Računica pokazuje:
280 000 kom u rukama zadnjih 6 iz TOP 10.
100 000 kom u čvrstim rukama odmah ispod crte.
100 000 kom jučer iscijeđeno.
100 000 kom danas iscijeđeno.
Total – 580 000 kom.
Još je oko 220 000 dionica ostalo kod malih špekulanata.

Franklin



@frank

A čuj, čuda su ponekad moguća pa se možda jedno takvo dogodi i ovdje. No to je jako veliko "možda".

Ne vidim zašto bi to bilo “Čudo”. Pa Kinezi su zbog Uljanika i dolazili ovdje. I zbog nizinske pruge.
Uljanik im je jedini način do dovlače svoj jeftin čelik u Zapadnu Europu.

http://www.meps.co.uk/ChineseExportPrice.htm

Franklin

New Report

Close