ULJN (Uljanik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULJN (Uljanik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Dečki, uvjeti za stečaj po osnovi blokade računa i prezaduženosti su na stolu.
Samo nehtijenje sudaca da rade svoj posao još drži ovo formalno na životu.
Ali i to će se uskoro promijeniti.

Frank Wall
Zašto obmanjujete ljude s pričama da će netko doći i dati novce da bi dobio udjele u nečemu što:
– duguje silne milijarde,
– proizvodi gubitke, i to genetski (to su neradnici tamo, kad bi Kinezi utjerali radni ritam za profit izbila bi buna odmah)?
Pa znamo zašto. Da zaradite na tukcima.

Glupost. Ja niti kupujem, niti prodajem sada, jutros sam dokupio par tisuca čisto iz sporta.
Dakle sada kupuju oni koji vjeruju da u srijedu neće biti stečaj 3. Maja. Optimisti. I uz njih okorjeli kockari.
Prodaju oni koji strahuju da će u srijedu ipak biti pokrenut stečaj 3. Maja.
Dakle, pesimisti i uz njih vječiti plašljivci.
Koji će biti ishod to još nitko ne zna. Ni sam Premijer, niti jedan ministar. To ne znaju ni Kinezi , ni burzovni investitori.
Al jedno je očito – ako bude ishod A cijena će se prvi puta unatrag 30 trgovinskih dana vratiti iznad 2kn.
Ako bude ishod B cijena će pasti do 50 lipa.
Iz tog razloga neki bježe van sa svega jednom kunom. A neki upravo skupljaju. Prema tome kolega nemojte me više prozivati za neka "drukanja" i "navlačenja" jer ste već dosadni.
Ako vam se dionica ne sviđa imate još 20ak foruma ovdje.
Ugodan dan želim!
[/quote]

Radi se o tome da ovo ne treba biti na burzi jer stvara strah i nesigurnost.
Tko normalan ce doci na burzu i ulagati kad mu Uljanik, todeks i ostala smeca sruse cijenu?
To su naprosto ogavna posla.
[/quote]

Pa piši Hanfi i ZSE da delistiraju dionicu, mi ti samo pokušavamo objasniti da si na krivom mjestu zapeo već 10 dana. Sva sreća, pa će sutkinja imati srca više nego neki forumaši ovdje i poštedjeti 1000 riječkih radnika za Uskrs.
Uskrs pada točno između ova dva važna ročišta. A i Vlada bu se morala isprsiti sad za Uskrs ako ne žele da im njihovi zastupnici dobiju pedalu za europarlament.

Franklin


Uskrs pada točno između ova dva važna ročišta. A i Vlada bu se morala isprsiti sad za Uskrs ako ne žele da im njihovi zastupnici dobiju pedalu za europarlament.

Ima i drugi scenarij- plenki pusti institucije da rade svoj posao pa suci donesu odluke o stečaju, nastane kolektivna depresija, radnici tuguju, a onda eto plenkija spasitelja pred EU izbore koji s Kinezima ugovara kupnju brodogradilišta i prikazuje HDZ i sebe kao spasitelja! Tko im onda ne bi dao glas na EU izborima??

Ignore: KressoM, delux


Ima i drugi scenarij- plenki pusti institucije da rade svoj posao pa suci donesu odluke o stečaju, nastane kolektivna depresija, radnici tuguju, a onda eto plenkija spasitelja pred EU izbore koji s Kinezima ugovara kupnju brodogradilišta i prikazuje HDZ i sebe kao spasitelja! Tko im onda ne bi dao glas na EU izborima??

samo si zaboravio napisati da će kinezi u tom slučaju kupovati imovinu kroz stečajni postupak, a sadašnji dioničari od toga će imati samo 0 na računu



Uskrs pada točno između ova dva važna ročišta. A i Vlada bu se morala isprsiti sad za Uskrs ako ne žele da im njihovi zastupnici dobiju pedalu za europarlament.

Ima i drugi scenarij- plenki pusti institucije da rade svoj posao pa suci donesu odluke o stečaju, nastane kolektivna depresija, radnici tuguju, a onda eto plenkija spasitelja pred EU izbore koji s Kinezima ugovara kupnju brodogradilišta i prikazuje HDZ i sebe kao spasitelja! Tko im onda ne bi dao glas na EU izborima??
[/quote]

Haluciniraš i ujutro vidim, ne samo poslijepodne. Gle, da ti neš objasnim stari bez uvrede. Kineski CSIC nije j.d.o.o. da ide na balkanske stečajne dražbe i tu se nadmeće sa lokalnim meštrima.
Ako doista kane tu uložiti i preuzeti , vjeruj mi , najmanji problem im je tih milion i po dionica šta im je potrebno da steknu kontrolu. Da ne pričamo šta bi se dogodilo da daju dobrovoljnu javnu ponudu po svega 5 kn po dionici.

Franklin

vidim prema ponudi da su i drugi nakupovali dosta ovih dionica, šteta što će im ostati nakon stečaja


vidim prema ponudi da su i drugi nakupovali dosta ovih dionica, šteta što će im ostati nakon stečaja

vidjet ćemo sutra na stečajnom ročištu što će reći sudac. spusti li sutra palac dolje za 3.maj, isto će biti i s uljanikom za tjedan dana. no obzirom da su za više tvrtki kćeri uljanika već donijete odluke o pokretanju stečaja, lako moguće da se to sutra nastavi s 3.majem kao tvrtkom kćeri pa onda i s uljanik brodogradilište…a onda će ove cijene od 1 kn na burzi biti sanak pusti

Danas i sutra do podne rizično je držati ovu dionicu.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Danas i sutra do podne rizično je držati ovu dionicu.

meni je najrizičnije bilo na 20jest lipa, jer da je to procurilo, onda bi tek bila 0, ovako su se stvari stabilizirale i danas je to još uvijek debelih 400% + a znalo je dosegnuti i 900% + ,
e to je bio dan,
podsjeća me na sutra



Danas i sutra do podne rizično je držati ovu dionicu.

meni je najrizičnije bilo na 20jest lipa, jer da je to procurilo, onda bi tek bila 0, ovako su se stvari stabilizirale i danas je to još uvijek debelih 400% + a znalo je dosegnuti i 900% + ,
e to je bio dan,
podsjeća me na sutra
[/quote]

ako sutra sudac kaže – stečaj, onda će ti procuriti i tih 20 lipa…a dionice ostati za vječnu uspomenu…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Uljanik (čitaj Hrv brodogradnja) se neće nikad ugasit jer nitko nije toliko lud. Da se je htjelo bi se davno poslalo u stečaj.

http://tehnika.lzmk.hr/brodogradnja/

“To nije pitanje vjerovanja. Jedini naučni stav koji čovjek može o bilo čemu da zauzme, je pitanje da li je to istinito"


Uljanik (čitaj Hrv brodogradnja) se neće nikad ugasit jer nitko nije toliko lud. Da se je htjelo bi se davno poslalo u stečaj.

http://tehnika.lzmk.hr/brodogradnja/

nitko se ne zalaže za gašenje brodogradnje nego za gašenje gubitaške firme uljanik u sklopu koje ona djeluje te nastavak rada brodogradnje unutar neke nove firme, na tržišnim osnovama i bez bilo kakvih subvencija od strane države, dakle čisto tržište

Jučer se napunilo sedam mjeseci od zadnje pune plaće:
STEČAJ JE ŠANSA DA RADNICI ULJANIKA KONAČNO DOĐU BAREM DO NEKOG NOVCA

Kako ističe pravni savjetnik u pulskom uredu SSSH, Slobodan Kapor, da bi u nekoj firmi bio pokrenut stečaj, potrebno je da bude ispunjen jedan od dva uvjeta: dugotrajna prezaduženost ili nesposobnost plaćanja. Kod većine Uljanikovih društava, kaže Kapor, već su dugo vremena prisutna oba ta razloga, zbog čega je i FINA, nakon što je takvo stanje trajalo dulje od 120 dana, po službenoj dužnosti predala zahtjeve za pokretanje stečaja. Prethodni postupci radi utvrđivanja pretpostavki za otvaranje stečajnog postupka za ta se društva vode pred sucima trgovačkih sudova u Pazinu i Rijeci, koji su uz puno razumijevanja zasad držali odškrinuta vrata opciji restrukturiranja uz pomoć strateškog partnera. Međutim, kako je sve jasnije da od toga na koncu ipak neće biti ništa, polako nestaju argumenti, a i razlozi za daljnje odgađanje donošenja odluka o stečajevima.

https://www.glasistre.hr/gospodarstvo/jucer-se-napunilo-sedam-mjeseci-od-zadnje-pune-place-stecaj-je-sansa-da-radnici-uljanika-konacno-dodu-barem-do-nekog-novca-586034

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close