ULJN (Uljanik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULJN (Uljanik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Iako sam u petak krajem dana izašao nisam ni sanjao da ću moći kupovati po 0.70… a kopkalo me jesam li dobro učinio u petak kad sam prodao. Nisu mi jasni ovi prodavatelji s obzirom da su Kinezi u igri i pred posjetom. Ali eto… panika je napravila svoje. Nekima.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

ako Kinezi slučajno i omanu, rezervna igračica drugarica YU sigurno neće, kada joj se prezentira kakve bi to učinke imalo na raspad partije u PGŽ

http://hr.n1info.com/Biznis/a281255/Uljanik-odlucio-o-dokapitalizaciji-za-najvise-302-mil.-kuna.html

Evo, nadam se da su svi ovdje upućeni da se jednom usvojene odluke mogu koristiti bez ograničenja, do ispunjenja.
Tako da ako Kinezi odluče dokapitalizirati, nije potrebna više ni Skupština ni odluka. Mogu postupati po ovome. E sad, da li će se Kinezi hebat sa čekanjem da sve ode u stečaj, da stečaj bude pravomoćan, da počnu dražbe itd, što bi trajalo najmanje 2 godine od danas, ili će gospodski doći i platiti 40 miliona dolara za dokap ..
Kužiš spiku , ne 🙂

Franklin

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/ucenR7rFO9r4jyn6iTsdeQ==.pdf

Evo, ovdje vam je sve o tome. Posebno zanimljivo ekipi koja je rasula danas po 0.7 svoje udjele 🙂
Znači, ne postoji pravni način da Kineski CSIC zaobiđe usvojenu odluku Skupštine o dokapu.

“Pravo upisa dionica Društva temeljem ove Odluke imaju svi ulagatelji, ali uz ograničenje u
pogledu minimalnog upisa, kako je definiran u daljnjem tekstu ove Odluke.”

Po toj rečenici se vidi da je sve pripremano unaprijed za već poznatog budućeg većinskog. Cijena se
na burzi morala rušiti da se ne bi netko drugi nakačio na dokap. A moguće je i da nas misle zeznuti
sa obvezom javne ponude, što je već viđeno puno puta na hrvatskim d.d.
Postoji mogućnost da Kinezi odmah nakon preuzimanja smanje nominalu na 10 kn.

Franklin

Dečki, uvjeti za stečaj po osnovi blokade računa i prezaduženosti su na stolu.
Samo nehtijenje sudaca da rade svoj posao još drži ovo formalno na životu.
Ali i to će se uskoro promijeniti.

Frank Wall
Zašto obmanjujete ljude s pričama da će netko doći i dati novce da bi dobio udjele u nečemu što:
– duguje silne milijarde,
– proizvodi gubitke, i to genetski (to su neradnici tamo, kad bi Kinezi utjerali radni ritam za profit izbila bi buna odmah)?
Pa znamo zašto. Da zaradite na tukcima.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

ima li taj naš investicijski rejting veze s ovim kineskim interesom, možda do sada nisu smjeli investirati ?


Dečki, uvjeti za stečaj po osnovi blokade računa i prezaduženosti su na stolu.
Samo nehtijenje sudaca da rade svoj posao još drži ovo formalno na životu.
Ali i to će se uskoro promijeniti.

Frank Wall
Zašto obmanjujete ljude s pričama da će netko doći i dati novce da bi dobio udjele u nečemu što:
– duguje silne milijarde,
– proizvodi gubitke, i to genetski (to su neradnici tamo, kad bi Kinezi utjerali radni ritam za profit izbila bi buna odmah)?
Pa znamo zašto. Da zaradite na tukcima.

Glupost. Ja niti kupujem, niti prodajem sada, jutros sam dokupio par tisuca čisto iz sporta.
Dakle sada kupuju oni koji vjeruju da u srijedu neće biti stečaj 3. Maja. Optimisti. I uz njih okorjeli kockari.
Prodaju oni koji strahuju da će u srijedu ipak biti pokrenut stečaj 3. Maja.
Dakle, pesimisti i uz njih vječiti plašljivci.
Koji će biti ishod to još nitko ne zna. Ni sam Premijer, niti jedan ministar. To ne znaju ni Kinezi , ni burzovni investitori.
Al jedno je očito – ako bude ishod A cijena će se prvi puta unatrag 30 trgovinskih dana vratiti iznad 2kn.
Ako bude ishod B cijena će pasti do 50 lipa.
Iz tog razloga neki bježe van sa svega jednom kunom. A neki upravo skupljaju. Prema tome kolega nemojte me više prozivati za neka “drukanja” i “navlačenja” jer ste već dosadni.
Ako vam se dionica ne sviđa imate još 20ak foruma ovdje.
Ugodan dan želim!

Franklin

promet danas ponedjeljkom, manji 10 puta nego u petak, kada je rasla do 1,8
pa vi sad dalje računajte svatko sebi



Dečki, uvjeti za stečaj po osnovi blokade računa i prezaduženosti su na stolu.
Samo nehtijenje sudaca da rade svoj posao još drži ovo formalno na životu.
Ali i to će se uskoro promijeniti.

Frank Wall
Zašto obmanjujete ljude s pričama da će netko doći i dati novce da bi dobio udjele u nečemu što:
– duguje silne milijarde,
– proizvodi gubitke, i to genetski (to su neradnici tamo, kad bi Kinezi utjerali radni ritam za profit izbila bi buna odmah)?
Pa znamo zašto. Da zaradite na tukcima.

Glupost. Ja niti kupujem, niti prodajem sada, jutros sam dokupio par tisuca čisto iz sporta.
Dakle sada kupuju oni koji vjeruju da u srijedu neće biti stečaj 3. Maja. Optimisti. I uz njih okorjeli kockari.
Prodaju oni koji strahuju da će u srijedu ipak biti pokrenut stečaj 3. Maja.
Dakle, pesimisti i uz njih vječiti plašljivci.
Koji će biti ishod to još nitko ne zna. Ni sam Premijer, niti jedan ministar. To ne znaju ni Kinezi , ni burzovni investitori.
Al jedno je očito – ako bude ishod A cijena će se prvi puta unatrag 30 trgovinskih dana vratiti iznad 2kn.
Ako bude ishod B cijena će pasti do 50 lipa.
Iz tog razloga neki bježe van sa svega jednom kunom. A neki upravo skupljaju. Prema tome kolega nemojte me više prozivati za neka "drukanja" i "navlačenja" jer ste već dosadni.
Ako vam se dionica ne sviđa imate još 20ak foruma ovdje.
Ugodan dan želim!
[/quote]

Radi se o tome da ovo ne treba biti na burzi jer stvara strah i nesigurnost.
Tko normalan ce doci na burzu i ulagati kad mu Uljanik, todeks i ostala smeca sruse cijenu?
To su naprosto ogavna posla.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

sad su počeli dolaziti veliki nalozi na prodaju….moguće da je i NEK krenuo u rasprodaju?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

vidim da “forumsko tržište” više uvažava i respektira “ulagače”, koji su dočekali cijenu Uljanika na lipe, nego nas koji smo ih na tim cijenama dočekali, nekako mi nije logično

Ako NEK proda 1/3 ili više dionica, a ne dođu Kinezi sutra, neki će se političari naći u domeni manipulacije TK.

Franklin

New Report

Close