ULJN (Uljanik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULJN (Uljanik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



http://hr.n1info.com/Video/Info/a382718/Agoniji-Uljanika-nema-kraja-dio-radnika-zavrsio-kod-psihijatra.html

tužno – donesite odluku – za to primate plaću

Vladu je strah sada otvoriti stečaj u oba brodogradilišta, jer je 5 do ponoći pred europske izbore.
Ne bi me čudilo da produlje agoniju prema ljetu, kad su ljudi masovno u modalitetu godišnjeg odmora, i planiranja putovanja. Računaju sa 6 mandata. Međutim ako otvore stečaj u najveća dva hrvatska brodogradilišta loše im se piše. Mogli bi pasti na svega 4 mandata na ovim izborima. Potope li sada istarski i riječki ponos, neće tamo dobiti ni 1000 glasova.
[/quote]

istra je i tako IDS-ova, a rijeka sdp-ova pa na te glasove ozbiljnije ni ne računaju.
međutim,ne otvore li uskoro stečaj izgubit će znatno više glasova po cijeloj HR gdje inače imaju podršku, a gdje su mnoge firme bez pardona otišle u stečaj i nestale s poslovne karte za sva vremena jer ih vlada nije podupirala. bit je u tome da su izbori za EU prekasno i plenki stečaj ne može rastezati do iza izbora već mu dapače odgovara da se to sve odradi što prije i polako utone u zaborav do EU izbora tako da što dulje to odgađa radi si sve veću štetu i on je toga svjestan




http://hr.n1info.com/Video/Info/a382718/Agoniji-Uljanika-nema-kraja-dio-radnika-zavrsio-kod-psihijatra.html

tužno – donesite odluku – za to primate plaću

Vladu je strah sada otvoriti stečaj u oba brodogradilišta, jer je 5 do ponoći pred europske izbore.
Ne bi me čudilo da produlje agoniju prema ljetu, kad su ljudi masovno u modalitetu godišnjeg odmora, i planiranja putovanja. Računaju sa 6 mandata. Međutim ako otvore stečaj u najveća dva hrvatska brodogradilišta loše im se piše. Mogli bi pasti na svega 4 mandata na ovim izborima. Potope li sada istarski i riječki ponos, neće tamo dobiti ni 1000 glasova.
[/quote]

istra je i tako IDS-ova, a rijeka sdp-ova pa na te glasove ozbiljnije ni ne računaju.
međutim,ne otvore li uskoro stečaj izgubit će znatno više glasova po cijeloj HR gdje inače imaju podršku, a gdje su mnoge firme bez pardona otišle u stečaj i nestale s poslovne karte za sva vremena jer ih vlada nije podupirala. bit je u tome da su izbori za EU prekasno i plenki stečaj ne može rastezati do iza izbora već mu dapače odgovara da se to sve odradi što prije i polako utone u zaborav do EU izbora tako da što dulje to odgađa radi si sve veću štetu i on je toga svjestan
[/quote]

To bi bilo točno kad ročišta ne bi bila sazvana za 24.4. i sl.
A to je onda ročište za utvđivanje stanja pa onda nakon toga se sazove još neko za dopune podnesaka pa onda možda još neko i EU izbori su prošli.
I onda vjerovatno ide stečaj pred ljeto.
Nakon ljeta i sezone dolazi jesen i predsjednički izbori, a do tada se sve već sleglo i rasplinulo.
Zato predviđam još dva mjeseca taljiganja.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=91538

Kažu, pali ispod 5%. S obzirom da stečaja ovdje nema prije lipnja/srpnja, sad je jasno zašto su tako naglo prodali.
Tih 20k eur koje su dobili za onaj paket im stvarno ništa ne znače. Znači nisu prodavali zbog “odlaska u stečaj”.

Franklin

Veliki institucionalni dioničari ubrzano napuštaju Uljanik

Adris je u petak priopćio da je Croatia osiguranje koja je u njegovu većinsku vlasništvu rasprodala sav udjel u posrnulom pulskom brodogradilištu. Vodeći domaći osiguravatelj do sada je držao 333.332 dionice Uljanika, odnosno 9,93 posto udjela, a u srijedu je prodao sve dionice. Nakon prodaje, Adris je još izravno izložen Uljaniku kroz posjedovanje 83.000 dionica , odnosno 2,47 posto udjela. Trgovinski podaci za srijedu pokazuju da je Crosigov paket činio glavninu prometa tog dana.

Prodajom udjela Croatia osiguranja eskalirao je izlazak velikih dioničara. Prema podacima portala Moje dionice, 27. ožujka iz prvih 10 najvećih dioničara ispao je Erste obvezni mirovinski fond kategorije B koji je još 12. ožujka kao sedmi najveći dioničar držao 3,3 posto udjela. Od toga dana nema više ni PBZ/CO obveznog mirovinskog fonda kategorije B koji je držao peto mjesto ljestvice najvećih dioničara s malo manje od četiri posto dionica.

Veliki institucionalni dioničari ubrzano napuštaju Uljanik

Ignore: KressoM, delux


Veliki institucionalni dioničari ubrzano napuštaju Uljanik

Adris je u petak priopćio da je Croatia osiguranje koja je u njegovu većinsku vlasništvu rasprodala sav udjel u posrnulom pulskom brodogradilištu. Vodeći domaći osiguravatelj do sada je držao 333.332 dionice Uljanika, odnosno 9,93 posto udjela, a u srijedu je prodao sve dionice. Nakon prodaje, Adris je još izravno izložen Uljaniku kroz posjedovanje 83.000 dionica , odnosno 2,47 posto udjela. Trgovinski podaci za srijedu pokazuju da je Crosigov paket činio glavninu prometa tog dana.

Prodajom udjela Croatia osiguranja eskalirao je izlazak velikih dioničara. Prema podacima portala Moje dionice, 27. ožujka iz prvih 10 najvećih dioničara ispao je Erste obvezni mirovinski fond kategorije B koji je još 12. ožujka kao sedmi najveći dioničar držao 3,3 posto udjela. Od toga dana nema više ni PBZ/CO obveznog mirovinskog fonda kategorije B koji je držao peto mjesto ljestvice najvećih dioničara s malo manje od četiri posto dionica.

Veliki institucionalni dioničari ubrzano napuštaju Uljanik


ne kužim da s tolikim postotkom uz dugogodišnje probleme vide izlaz na 20-30 lipa, a ranije nikakve reakcije,
izgleda ću ja uskoro izaći i iz Adrisa, samo da vidim ovaj DD, pa oni niš ne paze na svoju lovu, milijarda vamo, milijuni tamo, a onda da mu raja puši, ma neka sam sebi puši

Adris bi kao najveći pojedinačni dioničar imao zakonsku obavezu pokušati sanirati društvo
raspoloživim sredstvima. Tako da su oni morali izaći, pošto poto. Makar i na ovakav način.
Da umjesto “prodaje”, dionice jednostavno podijele malim ulagačima. A zna se kakvi su mali
ulagači. Kada vide da je kit ranjen, posukat će sve, ali platit će točno onoliko iznad nule koliko
moraju platiti da bi jedan drugome odnijeli plijen.

Franklin


Adris bi kao najveći pojedinačni dioničar imao zakonsku obavezu pokušati sanirati društvo
raspoloživim sredstvima. Tako da su oni morali izaći, pošto poto. Makar i na ovakav način.


@frank

daj ne piši bedastoće, cros + adrs zajedno nemaju niti su imali više od 13% pa prema tome nisu imali nikakvu zakonsku obvezu sanacije niti je to netko tražio niti bi to netko od njih tražio. tvrdiš li suprotno, citiraj po kojem članku kojeg zakona postoji takva obveza??
prodali su jer znaju da ovo završava 0!

Zaboravio si na paket mirovinca CO ? Meni se čini da su i tim glasovima upravljali. Nemalih 5% stari moj

Franklin

1. paket mirovinca nije njihova imovina nego imovina članova tog fonda (blago im se)
2. po kojem članku kojeg zakona bi bili obvezni na sanaciju uljanika???

bitno da danas nije stečaj, vikend je pred nama za analizu i razmišljanje, možda još ima kakav skriveni adut da netko još istovari, radnici nadam se neće davati po 20 lipa,
ugodan vikend u i vani


Kaze ministar Horvat da nakon povratka pomocnika ministar iz Bruxellesa..nema novih informacija !?!?..Kako nema..mora biti !!!!..Sta je isao na kavu gore ?
https://teletekst.hrt.hr/?str=119-01

Pa dobro koji je ovo tenkre..Neznam dali je to moj subjektivan dojam ali ovaj lik stvarno o svemu prica i za sve je bitan …a o nicemu pojma nema..ali ono ..apsolutno nezna srz problema..a jos manje kako ista rijesit..osim zatvorit.
Jos mi njegova izjava o Petrokemiji i steti sto su mirovinci propustili jer nisu iski u dokap. Pa njega treba zatrvorit u neki instituciju za mentalne bolesti a ne da je tu gdje je.

Pozdrav

samo tko bi ga čuvao ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


bitno da danas nije stečaj, vikend je pred nama za analizu i razmišljanje, možda još ima kakav skriveni adut da netko još istovari, radnici nadam se neće davati po 20 lipa,
ugodan vikend u i vani

Ja mislim da ima i da nakon sto završe sa forumskim opsjenarstvom, mogli bi se iskrcati oni “koji nose košulju sretnog čovjeka”, ako me pratiš.

New Report

Close