ULJN (Uljanik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULJN (Uljanik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

27.3.2019 21:46


Uljanik je rulet. Zavrtit će još koji krug.


___________________________________
Rekoh ovo neki dan, i nisam slagao, rulet se u petak zavrtio. Neko je dobio na crveno. Biće još koji krug, a koja će boja dobiti , e, ja to ne znam, a pogotovo ne znam koji će broj dobiti. A da će se vrtiti, hoće.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

@purco
nitko ne priziva stečaj jer želi propast firme nego zato što smo svi koji smo normalni protiv toga da se bace dodatne 4 milijarde kuna u spalionicu novca! …
meni je jasno zašto si ti protiv stečaja- jer dionice idu na 0, međutim firma i radna mjesta mogu biti spašeni u stečajnom postupku, a time istovremeno država ne bi bacila naših dodatnih 4 milijarde kuna!…
e sad kad sam ja objasnio, objasni i ti tvoju moralnu poziciju kako se možeš zalagati da država spali dodatnih 4 milijarde kuna, samo zato da špekulanti koji su kupili dionice po 0,5 kn zarade na tome!??

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

evo i kupci brodova otkazuju, ali su voljni dalje nastaviti suradnju

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/dz45jFuwAdw3kBbyGobFtQ==.pdf
ma složeno je prilično ovdje


@purco
nitko ne priziva stečaj jer želi propast firme nego zato što smo svi koji smo normalni protiv toga da se bace dodatne 4 milijarde kuna u spalionicu novca! …
meni je jasno zašto si ti protiv stečaja- jer dionice idu na 0, međutim firma i radna mjesta mogu biti spašeni u stečajnom postupku, a time istovremeno država ne bi bacila naših dodatnih 4 milijarde kuna!…
e sad kad sam ja objasnio, objasni i ti tvoju moralnu poziciju kako se možeš zalagati da država spali dodatnih 4 milijarde kuna, samo zato da špekulanti koji su kupili dionice po 0,5 kn zarade na tome!??

vidiš li ti Zoki ovu solidnu količinu na ,70, e ako vidiš, vidiš tu bi mi bilo oko 100% zarade, a ja neću, pa ti sada dalje teoretiziraaj i računaj
ništa se ja nigdje ne zalažem za spaljivanje, to si do sada mogao primjetiti, uglavnom me ljuti jer nema reakcije na kriminal, lopovluk, zbog kojega svi moraju ispaštati, zašto Gazda nije u zatvoru? ti sigurno znaš ?
da sam ja uzeo 10000 kn, već bi me i osudili najmanje na 2 godine, ka babu s rakijom i dite sa sladoledom
znaš ti dobro kao i ja što ne valja kod nas u Danskoj

Croatian Shipyard Launches World’s Most Powerful Dredger

Sjetimo se malo i ne tako davne svijetle povijesti ovog poduzeća. A povijest se ponavlja u ciklusima.

Franklin





izgleda Marićeva neće biti zadnja oko Uljanika, treba nastaviti raditi, samo otkloniti što dalje lopove od ove i svake firme, mislim da je to rješenje cijelog hrvatskog gospodarstva,

Zdravko Marić otkrio koga smatra odgovornim za ovakvo stanje Uljanika pa zaključio: “Vidjet ćemo hoću li ostati u Vladi do kraja mandata”


povuci-potegni, ali uvijek će završiti u stečaju. jedino je pitanje hoće li to za firmu biti kraj ili će se kroz stečaj omogućiti da netko otkupi navoze strojeve i opremu i nastavi rad pod nekim novim imenom firme….također je jasno da su u svakom od varijanti koje su u igri sadašnji dioničari pušiona, tj. završavaju s 0
[/quote]

zašto onda npr. kod stečaja dalekovoda nisu dioničari nulovani?
[/quote]

1. zato što je DLKV otišao U PSN prije nego je ušao u ispitivanje uvjeta za stečaj, a što nije slučaj kod ULJN…mogli su i oni pokušati sa PSN da su bili pametni, ali nadali su se da će država opet baciti 7-8 milijardi i spasiti ih….
2. zato što je u tom postupku PSN dalekovod našao investitora koji je bio spreman uložiti svoj novac za pokriće dugova i gubitaka i onda kroz osigurati dodatni keš za firmu (koji je nažalost spaljen pa su opet u problemima)….kod ULJN jedini zainteresirani Debeljak jasno je rekao da on NEDA novce za stare dugove nego da želi samo biznis bez dugova u koji će onda ulagati….
3. kod ULJN su dugovi nekoliko puta veći od imovine (dugovi/gubici su 8-10 milijard kuna)

nije ni čudo da gubiš tolike novce kad ne znaš osnovne stvari, a ulažeš novac u dionice….
[/quote]

znači ti si, osim što si strašno pametan, siguran da ne može opstati niti 3. maj u nekoj varijanti, sve apsolutno sigurno ide na nulu?
https://www.vecernji.hr/premium/3-maj-ce-opstati-za-uljanik-nisam-siguran-1269499

Fond menadžeri su prodavali po 20 do 50 lipa stotine tisuća komada.
Sada im za ovih zadnjih 30 000 0..75 nije dovoljno. Pa šta bi oni , kunu ?

E ha, ma da ne bi 🙂 :))

Franklin

http://tehnika.lzmk.hr/brodogradnja/

Ovo bi nekolicina htjela uništiti.Samo da se zna. Ne pričamo o tvornici gnojiva ili vijaka..Hrvatska brodogradnja ako umre a sa slanjem Uljanika u stečaj umire onda neznam šta nam ostaje…Hoteli,ležaljke,suncobrani?

“To nije pitanje vjerovanja. Jedini naučni stav koji čovjek može o bilo čemu da zauzme, je pitanje da li je to istinito"

Znači danas imamo 0.93kn prosjek.
Dobar pokazatelj je i to što je prosječna cijena opet otišla gore 25%, dok mediji cijeli dan
objavljuju neki imaginarni stečaj.

29.3.2019. 0,78kn
28.3.2019 0,4 kn
27.3.2019 0,4 kn
26.3.2019 1,2 kn
25.3.2019 1,5 kn

Franklin

Kapitalni fond, Erste Plavi i PBZ CO Osiguranje.

Nazovimo ih kao u onoj priči, tri praščića.

Franklin

Nadležni sud
Trgovački sud u Pazinu
MBS
040018622
OIB
21764428190
Status
Bez postupka
Tvrtka
ULJANIK Brodogradilište, d. d.
English ULJANIK Shipyard JSC
Sjedište/adresa (Prikaži na karti)
Pula (Grad Pula – Pola)
Flaciusova 1
Temeljni kapital
489.156.600,00 kuna
Pravni oblik
dioničko društvo

Ticker ovog društva je ULJB-R-A, u SKDD.

Priča je takva da ako ULJB-R-A 24. travnja ode u stečaj, automatski se
svi dugovi Grupe koji su u konsolidiranom izvješću sada vidljivi umanjuju
za dugove ovog poduzeća.
Tako da BV ULJN-R-A onda iz negativne vrijednosti, prelazi u brojku od 22 kn po dionici.

Franklin

Ne čudi stoga ovakav interes za posljednim otpacima Tri praščića.

Plavog, Kapitalnog i Adrisovog 🙂

Franklin

New Report

Close