Udjel braće Pivac u Krašu premašio 10%

Naslovnica Forum Komentari članaka Udjel braće Pivac u Krašu premašio 10%

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Lidl je sve veći faktor na tržištu. Ima preko 80 trgovina na jako dobrim pozicijama i najveći rast u maloprodaji. Iako mu je roba niže kvalitete očito im dobro ide. Zajedno s Kauflandom imaju istog vlasnika i odmah su iza Konzuma po prihodima. Većina tih proizvoda su njihove robne marke,kao kad bi Konzum većinu toga imao K+ samo oni to upakiraju u razne nazive. Nimalo mi se ne svidjaju njihovi dućani…nemaju čak ni glazbu u dućanima a prostor iza kase je kratak da što prije potrpas srot koji si kupio i prepustis mjesto drugom .-)

Lidl nema bofl robu, to je glupost. Robne marke koje Lidl prodaje u Hrvatskoj isti su proizvodi koje se prodaju u Njemačkoj ili Austriji. I mogu reći da su iznenađujuće kvalitetni. Naši proizvođači im cjenovno ne mogu konkurirati, zbog ekonomije obujma ili čega već, a zanimljivo je da su ti isti proizvodi u Lidlu vani jeftiniji i do 35%. Znači tu im je marža enormna, naravno zbog Konzuma koji ima 50% tržišta pa se svi ravnaju po njemu. I pdv-a od 25% koji je recimo u Sloveniji 8% na prehrambene proizvode

Bofl je i srot većina toga osim ako ti imaš stvarno niske kriterije….jedino čokolade,slastice,konditorski asortiman im je dobar. Ostalo je ispodprosjecne kvalitete…kupio sam npr njihov hren i loš je,kupio sam pjenu za brijanje..bacio sam je jer smrdi,sok sirup loš….S obzirom na (ne)kvalitetu nisu ni jeftini.


Bofl je i srot većina toga osim ako ti imaš stvarno niske kriterije….jedino čokolade,slastice,konditorski asortiman im je dobar. Ostalo je ispodprosjecne kvalitete…kupio sam npr njihov hren i loš je,kupio sam pjenu za brijanje..bacio sam je jer smrdi,sok sirup loš….S obzirom na (ne)kvalitetu nisu ni jeftini.

To što si nabrojao nisam kupovao. Slatkiši su im odlični, tjestenine, sirevi i sve smrznuto. Sladoled, pa skoro kao Ledov koji je neprikosnoven a duplo jeftiniji.

New Report

Close