Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://mint.gov.hr/vijesti/vlada-uvodi-se-cro-kartica/20743

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/rast-placa-poceo-nagrizati-profitabilnost-najvecih-turistickih-kompanija-foto-20191220

Dali je okrupnjavanje turističko-hotelskih poduzeća u cro završilo ili će tek sada doći do velikih akvizicija.
sunce grupu će obasjati sunce ili ? dali će se pojaviti prvi pravi strani investitori za naše turističke tvrtke.
Dali će adris na stranu burzu i što očekuje naše hotelske kuće koje će u 2020 po meni potvrditi/još bolje
rezultate od prošle godine.


… očekuje naše hotelske kuće koje će u 2020 po meni potvrditi/još bolje rezultate od prošle godine.

bez novih akvizicija teško da mogu ostvariti bolje rezultate od sadašnjih jer od 6.-9. mjeseca su uglavnom već sada odlično popunjeni, a rast cijena smještaja ne može se očekivati zbog povratka konkurencije s bitno nižim cijenama kao npr Turska, tako da ako ostanu pri rezultatima iz 2019.bit će OK,mada nije isključeno ni spuštanje cijena,opet zbog povratka konkurencije

Vaš link …

Hoće li ovo pogurati revalorizaciju zemljišta turističkih tvrtki?

Sve samo ne spuštati cijene.
Naprotiv, cijene treba dizati s rastom kvalitete hotela i razvojem destinacije

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Vaš link …

Hoće li ovo pogurati revalorizaciju zemljišta turističkih tvrtki?

pogurati hoće, ali je pitanje kakav će efekt to imati…jer kada se državna zemljišta iznova procijene radi prodaje (na više), turističke firme ako žele vlasništvo morat će ih (ne baš jeftino) platiti…dugoročno će im to biti dobra stvar radi investicija, ali kratkoročno neće jer će imati trošak

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Imat će trošak kupnje novog zemljišta, ali i revalorizacijske prihode od prevrednovanja zemljišta u vlasništvu (povećanje vrijednosti imovine je prihod), što bi u konačnici trebalo dati pozitivan rezultat/utjecaj na P&L.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Imat će trošak kupnje novog zemljišta, ali i revalorizacijske prihode od prevrednovanja zemljišta u vlasništvu (povećanje vrijednosti imovine je prihod), što bi u konačnici trebalo dati pozitivan rezultat/utjecaj na P&L.

revalorizaciju zemljišta u svom vlasništvu mogu napraviti kada god hoće, mogu sada ili za 10 godina, a ne moraju nikada.međutim, ako će kupovati zemljište, platiti će tržišnu cijenu i to će im kratkoročno sigurno donijeti trošak



Imat će trošak kupnje novog zemljišta, ali i revalorizacijske prihode od prevrednovanja zemljišta u vlasništvu (povećanje vrijednosti imovine je prihod), što bi u konačnici trebalo dati pozitivan rezultat/utjecaj na P&L.

revalorizaciju zemljišta u svom vlasništvu mogu napraviti kada god hoće, mogu sada ili za 10 godina, a ne moraju nikada.međutim, ako će kupovati zemljište, platiti će tržišnu cijenu i to će im kratkoročno sigurno donijeti trošak
[/quote]
Nije baš tako, nije baš logično da dva zemljišta, jedno do drugoga, vrijede različito.
I time se ne može baš manipulirati.
To bi bilo slično kao da imam 2 dionice npr. RIVP i da jednu u svojim knjigama vodim po 6kn, jer sam je po toliko kupio i ne želim je revalorizirati, a drugu kupim danas po 38kn, jer toliko danas vrijedi.
E sad, ti tvrdiš da ja imam 32kn dodatnog troška, ako sam dobro razumio?
Ja kažem da nemam, samo sam zamijenio 38kn u kešu za 38knu u vrijednosnim papirima (ili zemljištu).
Ali mije porasla vrijednost i one prve dionice, pa sad imam vrijednost imovine od 76kn.
Tako treba postupati sa svom imovinom.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Koliko sam imamo imovine prije ove transakcije?
38kn na računu i 6kn u VP=44kn
Imam li povećanja vrijednosti imovine od 32kn?
Jel to prihod ili trošak?
Tako treba postupati sa svom imovinom.
Možeš li ti tako argumentirati svoju tvrdnju o povećanom trošku?
Možda su tvoji argumenti jači.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

ti računaš zemljište koji oni koriste pod koncesijom kao da je njihovo vlasništvo i njihova imovina, a nije.
to zemljište koje koriste će se tek procijeniti i onda će im ga država prodati, znači nastat će im ne mali trošak gdje će zamijeniti keš (možda od kredita na što idu kamate) za to zemljište. taj trošak smanjiti će im dobit, onemogućiti će im isplatu eventualne dividende i sl.
tako ja to vidim

New Report

Close