Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/622732/%5Bb%5Dunatoc-turbulenacijama-na-trzistu-hrvatska-biljezi-najbolju-sezonu-ikad-stiglo-nam-800000-gostiju-vise-nego-lani%5B/b%5D-a-otkrivamo-gdje-je-ostvareno-najvise-nocenja-te-koje-su-top-destinacije-na-obali

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


https://slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/622732/%5Bb%5Dunatoc-turbulenacijama-na-trzistu-hrvatska-biljezi-najbolju-sezonu-ikad-stiglo-nam-800000-gostiju-vise-nego-lani%5B/b%5D-a-otkrivamo-gdje-je-ostvareno-najvise-nocenja-te-koje-su-top-destinacije-na-

Sad da vidimo ako ce biti kakvih reakcija prije objave Q3 ili nakon ili nikad. 🙂
Pad turista zbog lose sezone, oporavak nakon sto i najveci pesimisti dobiju potvrdu u brojkama?

Samo pozitiva, bez obzira što nema utjecaj na cijenu turista 🙂

Tijekom ljetne turističke sezone u razdoblju od 15. lipnja do 15. rujna ove godine na svim autocestama u nadležnosti HAC-a i ARZ-a zabilježen je promet od 22.365.127 vozila i naplaćena cestarina u iznosu od 1,22 milijarde kuna bez PDV-a.

To je u odnosu na isto razdoblje prošle godine za 3,8 posto veći promet vozila, a za 3,1 posto veći iznos naplaćene cestarine, navode iz HAC-a.

Iz HAC-a u današnjem priopćenju ističu i da usporedba prometa i naplaćene cestarine na svim autocestama od početka godine do 15. rujna ove godine pokazuje da je promet povećan za 4,85 posto, dok je naplaćena cestarina veća za 4,64 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/u-turistickoj-sezoni-vise-od-22-milijuna-vozila-od-cestarine-naplaceno-1-22-milijarde-kuna-foto-20190916

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Valamar Riviera d.d.)[/color]

je li netko ovdje računao fer cijenu u usporedbi s drugim najvećim turističkim kućama npr. s Maistrom pa da vidimo jesmo li podcijenjeni kad se gleda cijena dionice maistre (300 kn) i cijena rivp (37 kn) ili nismo?

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Valamar Riviera d.d.)[/color]

Kolega odete na jedan od portala koje vam pruzaju usporedbe tvrki pa sami pogledate…npr
https://www.mojedionice.com/dionica/RIVP-R-A

Ako pitate za usporedbu Maistre i Valamara…
Maistra , EPS 28,87 , P/B 1.81 , P/E 10.46 , B/V 166
Valamar, EPS 1.10 , P/B 2,26, P/E 33,64 , B/V 16,35

E sad kad bi samo to bilo bitno ..svi bi prije imali Maistru nego Valamar..ali ne ide to bas tako..Ili vi imate Maistru pa bi htjeli “skrivenim oglasavanjem” naglasit kako je bolja od Valamara :)?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Valamar Riviera d.d.)[/color]



je li netko ovdje računao fer cijenu u usporedbi s drugim najvećim turističkim kućama npr. s Maistrom pa da vidimo jesmo li podcijenjeni kad se gleda cijena dionice maistre (300 kn) i cijena rivp (37 kn) ili nismo?

Maistra , EPS 28,87 , P/B 1.81 , P/E 10.46 , B/V 166
Valamar, EPS 1.10 , P/B 2,26, P/E 33,64 , B/V 16,35

Zakljucak je vrlo jednostavan ,Valamar je daleko precjenjeniji od MAISTR-e.
P/E 33.64 je jako lose.Po meni,sve iznad 25 kuna je jako precjenjeno.
[/quote]

bome da..nisam znao da su podaci valamara tako loši spram drugih velikih turističkih kuća! očekivati rast na 40 kn ili više mogla bi sada biti nemoguća misija pa nije čudo da neki iz top 10 prodaju dionice

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Valamar Riviera d.d.)[/color]

@BudFox
Nije bitno gdje tko zivi da bi mogao iscitati osnovne fundamentalne pokazatelje RIVP.
Idemo usporediti sa PLAG-R-A ,P/E 14.96,P/B 1.8,BVPS 915.3,EPS 110,3
RIVP-R-A,P/E 33.55,P/B 2.25,BVPS 16.35,EPS 1.1
Mozete vi vredati koliko hocete,ali to su osnovni fundamentalni pokazatelji.
Mozemo i o zaduzenosti ako zelite.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Valamar Riviera d.d.)[/color]

Po Vasem ispada da je PLAG barem duplo jeftinija. Niste uzeli dobre pokazatelje. Da ste uzeli zaduzenoat vece bi koristi bilo, a uspoređivat EPS I BVPS ove dvi kompanije je besmisleno

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Valamar Riviera d.d.)[/color]

Valamaru za zatvoriti dugovanja po zajmovima prema financijskim institucijama trebaju 9 godisnje dobiti, dok Maistri i PLAG za to isto treba 2 godisnje dobiti. Turizam je krhka grana, moze puknut sutra i oporavljat se godinama. I, tko bi prvi od spomenutnih bio u problemima?

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Valamar Riviera d.d.)[/color]

evo da se i ja oglasim, iako ne volm pisati tko je bolji od koga,

naime, posjedujem sve tri dionice od spomenutih rivp, plag i mais (pojedinačno i preko adrisa). koja je najbolja? isto kao da pitate majku koje joj je dijete najdraže. ali pošto dionice nisu djeca, ajmo ovako:
-prema sadašnjim dostupnim podacima, valamar je po meni koliko-toliko fer vrednovan. nalazi se u velikoj investicijskoj fazi i dug je trenutno najveći uteg. kada poslože makarsku, imperijal, helios i sve ostalo….biti će to za par godina bitno drukčija priča
-plag je potcijenjena barem 20%,planirane inv idu željenim tempom, ubiru se plodovi dugogodišnjeg rada, istt pripojen…. još kad se završi preslagivanje managmenta
-maistra definitivno debelo podcijenjena, vrijeme će pokazati koliko se isplati ulagati u visokokvalitetne hotele sa 5 i 5+ zvijezdica. slijedi nalpačivanje uloženog

nisam želio o brojkama, svima su dostupne, i svako ih može interpretirati na svij način. dakako, vlasnička struktura također nije zanemariv pojam.

ja do daljnjega držim sve tri.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Valamar Riviera d.d.)[/color]


@BudFox
Nije bitno gdje tko zivi da bi mogao iscitati osnovne fundamentalne pokazatelje RIVP.
Idemo usporediti sa PLAG-R-A ,P/E 14.96,P/B 1.8,BVPS 915.3,EPS 110,3
RIVP-R-A,P/E 33.55,P/B 2.25,BVPS 16.35,EPS 1.1
Mozete vi vredati koliko hocete,ali to su osnovni fundamentalni pokazatelji.
Mozemo i o zaduzenosti ako zelite.

Koliko je dividenda na Plagu?,ulaganja,?transparntnost?,odnos prema investitorima?
Kolega Vi ste sramota za ovo drustvo,niti jedan pozitivan komentar niste napisali niti na jednoj temi u ovih 9 godina sta ste na forumu,na temi agrokor vas vise ni ne citam jer mi se zeludac okrece,umjesto da pomognete sa svojim znanjem i doprinesete ovom forumu i clanovima vi radite suprotnu,trazite negativu u svemu i to servirate,svima zelite lose osim samom sebi,toliko ste ogorceni i puni sebe da je to strasno,nek mi krepa krava ako ce susjedu dvije
Eto ja vam zelim duplo da zaradite koliko vi zelite ostalima,a karma je zaj.. stvar

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Valamar Riviera d.d.)[/color]



@BudFox
Nije bitno gdje tko zivi da bi mogao iscitati osnovne fundamentalne pokazatelje RIVP.
Idemo usporediti sa PLAG-R-A ,P/E 14.96,P/B 1.8,BVPS 915.3,EPS 110,3
RIVP-R-A,P/E 33.55,P/B 2.25,BVPS 16.35,EPS 1.1
Mozete vi vredati koliko hocete,ali to su osnovni fundamentalni pokazatelji.
Mozemo i o zaduzenosti ako zelite.

Koliko je dividenda na Plagu?,ulaganja,?transparntnost?,odnos prema investitorima?
Kolega Vi ste sramota za ovo drustvo,niti jedan pozitivan komentar niste napisali niti na jednoj temi u ovih 9 godina sta ste na forumu,na temi agrokor vas vise ni ne citam jer mi se zeludac okrece,umjesto da pomognete sa svojim znanjem i doprinesete ovom forumu i clanovima vi radite suprotnu,trazite negativu u svemu i to servirate,svima zelite lose osim samom sebi,toliko ste ogorceni i puni sebe da je to strasno,nek mi krepa krava ako ce susjedu dvije
Eto ja vam zelim duplo da zaradite koliko vi zelite ostalima,a karma je zaj.. stvar
[/quote]
Dragi kolega,pa eto, PLAG,MAISTRA,ARNT iz turistickog sektora su po meni daleko bolje i podcjenjenije tvrke.HT,ZABA su takoder dobre tvrtke kao i niz drugih koje nazalost imaju male volumene trgovanja.
I uzgred,gdje sam pogrijesio?Svi mogu provjeriti da su se moja videnja i prognoze ostvarivale i tko me je pratio i vjerovao u argumente,dobro je prosao i izbjegao neke bankrote.Upravo obrnuto,zelim svima dobro i da sagledaju sve cinjenice i izbjegnu velike gubitke.Svatko na kraju odlucuje sam za sebe.Vama sugeriram da me citate i ne obazirete se na moje pisanje!

New Report

Close