Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/domaci-turisti-navalili-na-jadran-i-to-u-glavnom-dijelu-sezone-kad-su-cijene-najvise/9273617/

Ignore: KressoM, delux


turistička sezona u Istri u brojkama (Glas Istre):

3,49 mil.dolazaka ( +3%)
21,5 mil.noćenja (+1%)

toliko o baljezganjima pojedinaca o "propaloj sezoni i podbačaju"


Te brojke su još i puno bolje. Samo država mora stat na kraj iznajmljivačima na crno i ugostiteljima koji ne izdaju fiskalizirane račune.

_maratonac (registriran od: 05.10.2007.)... neka briše kome smeta!!!

Na kraju se mrtvi broje, a ne ko neki portali, a znamo koji su to… krenu baljzgat usred sezone da je sezona podbacila. A nije turizam samo more. Treba poraditi na kontinentu. Eto, Hrvatsko zagorje ima rast od 40% u odnosu na 2018., a na kontinentu još ima puno puno prostora za rast. Zagreb također postaje turistička meka, al u Zagrebu sezona traje 12 mjeseci. Kad se podvuće crta na 31.12.2019. mnogi će ekonomski analitičari bit iznenađen brojkama.

_maratonac (registriran od: 05.10.2007.)... neka briše kome smeta!!!

Ova vlada radi dobar posao. Ministar Marić najbolji ministar ikada. Samo riješit iznajmljivače na crno i ugostitelje koji ne izdaju fiskalizirane račune…
Ovi crveni mogu samo sanjati dolazak na vlast idućih 100 godina…

_maratonac (registriran od: 05.10.2007.)... neka briše kome smeta!!!

Bravo @maratonac1, pogodili ste bit svega

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Nasa drzava se sa hordom zaposlenih u drzavnom i javnom sektoru, vecinom po politickoj liniji, uvijek znala dobro nositi sa povecanim poreznim prihodima, tako da udri poreze, pa dok ide, takva je bila mantra dok su crveni bili na vlasti. Ima i objasnjenje zasto: pa zato jer nas stil zivota puno kosta. I takav se sad kandidira za predsjednika, zamisli ti to. A da ne kazem da stalno stvara podjele u drustvu na mi i oni. Valjda misli: mi na drzavnoj sisi i ostali koji to sve placaju.

Da se razumijemo, protiv sam iznajmljivaca na crno i ugostitelja koji varaju sa 10 j.d.o.o firmi i ne izdaju ili fiskaliziraju racune, te sigurno treba povecati inspekcije da se to u velikoj mjeri suzbije (nikad nece moci 100%), ali da bas treba povecati bilo koji porez u Hrvatskoj, to sam rezolutno PROTIV. Mislim da ionako imamo jedno od najvecih poreznih opterecenja u Europi, a i sire, pa nam samo sa dodatnim smanjenjem poreza gospodarstvo moze jos vise prodisati i porasti, jer ovisi iskljucivo o potrosnji, a ne o proizvodnji i izvozu, kao kod ‘normalnih’ usporedivih drzava, tipa Ceska, Slovacka, Poljska itd.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Turistička sezona

Unatoč negativnim najavama, u Hrvatskoj ipak rast turističkih dolazaka i noćenja?

“S obzirom na booking koji očekujemo u 9. i 10. mjesecu, a on je jako dobar u svim segmentima – i kad govorimo o nautici, o privatnom smještaju, naročito o hotelima, očekujemo da ćemo završiti godinu tako kako smo i planirali, a to je negdje tri posto povećanje na razini godine u dolascima i jedan do dva posto u noćenjima”, izjavio je Cappelli.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/unatoc-negativnim-najavama-u-hrvatskoj-ipak-rast-turistickih-dolazaka-i-nocenja/9279827/

Ignore: KressoM, delux

Ništa od loše sezone, kako su neki očekivali

“Ministar turizma Gari Cappelli izjavio je u ponedjeljak da će ovogodišnja turistička sezona biti na razini plana, s oko 3 posto porasta turističkih dolazaka i 1 do 2 posto rasta u noćenjima.

Istaknuo je i financijske pokazatelje, iznijevši da fiskalizacija pokazuje da je ostvareno oko 1,4 milijarde kuna više prometa nego u istom razdoblju lani u području pružanja usluga u smještaju i ugostiteljskih usluga.

“S obzirom na booking koji očekujemo u 9. i 10. mjesecu, a on je jako dobar u svim segmentima – i kad govorimo o nautici, o privatnom smještaju, naročito o hotelima, očekujemo da ćemo završiti godinu tako kako smo i planirali, a to je negdje 3 posto povećanje na razini godine u dolascima i 1 do 2 posto u noćenjima”, izjavio je Cappelli.”

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ministar-turizma-o-ovogodisnjoj-turistickoj-sezoni-ocekujemo-da-cemo-zavrsiti-godinu-kako-smo-i-planirali-s-povecanjem-dolazaka-i-nocenja/9279716/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/hrvatski-dio-jadrana-druga-je-najpopularnija-turisticka-destinacija-u-europskoj-uniji/9280256/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/hrvatsko-ljeto-2039-mracan-pogled-u-buducnost-turizma-stojimo-nad-devastiranim-i-jednokratno-spiskanim-pejzazem-i-pitamo-se-kad-smo-pogrijesili/9298988/

.dosta duboko 👍

Bez veze tekst…
Bez poante…
Ili je htio reći da trebamo početi graditi resorte i po gorskom kotaru?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Lošiji smo od Turske, no i dalje bolji od Grka

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

New Report

Close