Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Manje apartmana za 30-50 eura/dan, više luksuznog smještaja. Hoteli s 4* i 5*. Resorti koji nude sve i svašta, od dobre zabave, do dobre hrane i vrhunskih pića. To je ono čemu trebamo težiti.

kakav tupast post….gosti koji dolaze u apartmane po 30-50 EUR ti NIKADA, BAŠ NIKADA neće ići u hotele sa 4-5* niti platiti cijene od 200-500 EUR na noć pa ako mi te goste odbijemo uzet će ih turska, grčka itd. i napuniti džepove njihovih građana! uopće me ne čudi vaše piskaranje jer pratim već neko vrijeme bedastoće koje pišete i jasno mi je da ne razumijete materiju o kojoj pišete, a najgore je što se niti ne trudite naučiti
[/quote]
Ti si neki koji ide u apartmane i plaća ih od 30-50 eura/dan i koji nikad, ali baš nikad ne bi platio hotele s 4 i 5*. Pa idi čovječe u Grčku, Tunis, Tursku…
Tko nema para nek se kupa doma u kadi. Nije elitni turizam za sve. Ti si vjerojatno turist koji jede čevape i kupuje sladoled i pive u Konzumu. Od doma uzmeš meso iz škrinje i nosiš sa sobom na more. Tak se ljetovalo za vrijeme SFRJ.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

I na Maldivima ima apartmana za 30 eura.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.


[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Manje apartmana za 30-50 eura/dan, više luksuznog smještaja. Hoteli s 4* i 5*. Resorti koji nude sve i svašta, od dobre zabave, do dobre hrane i vrhunskih pića. To je ono čemu trebamo težiti.

kakav tupast post….gosti koji dolaze u apartmane po 30-50 EUR ti NIKADA, BAŠ NIKADA neće ići u hotele sa 4-5* niti platiti cijene od 200-500 EUR na noć pa ako mi te goste odbijemo uzet će ih turska, grčka itd. i napuniti džepove njihovih građana! uopće me ne čudi vaše piskaranje jer pratim već neko vrijeme bedastoće koje pišete i jasno mi je da ne razumijete materiju o kojoj pišete, a najgore je što se niti ne trudite naučiti
[/quote]
Vidjet ćete kako će se rasprodavat apartmani u idućim godinama preko njuškala jer se tih jeftinih kreveta nakotilo ko nikad. 15 puta, hej, ne 15%, nego 15 puta se povećao broj kreveta u apartmanima nego što smo imali prije 15-ak godina. Ma daj molim te, kome to treba. I onda se iznajmljivači čude zakaj su prazni. Za 5 godina, ako ne i prije, cijena apartmana za kupnju će bit toliko povoljna da je to čudo jedno. Sjetite ćeš se ti ovog posta. Vrhunske nekretnine kao i vrhunski smještaj, uvijek će imati kupca/gosta, a za sve ostalo tu je Grčka, Turska, Egipat, Tunis…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.


[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Manje apartmana za 30-50 eura/dan, više luksuznog smještaja. Hoteli s 4* i 5*. Resorti koji nude sve i svašta, od dobre zabave, do dobre hrane i vrhunskih pića. To je ono čemu trebamo težiti.

kakav tupast post….gosti koji dolaze u apartmane po 30-50 EUR ti NIKADA, BAŠ NIKADA neće ići u hotele sa 4-5* niti platiti cijene od 200-500 EUR na noć pa ako mi te goste odbijemo uzet će ih turska, grčka itd. i napuniti džepove njihovih građana! uopće me ne čudi vaše piskaranje jer pratim već neko vrijeme bedastoće koje pišete i jasno mi je da ne razumijete materiju o kojoj pišete, a najgore je što se niti ne trudite naučiti
[/quote]
Neš ti što ćeš napunit nečije džepove, a dnevna potrošnja uključujući smještaj ti je manja od 500 kn. Jedeš u apartmanu kaj si sam skuhaš… jeo bi i da nisi u apartmanu. Potroši ti kao turist dnevno 1500-2000 kn ili više. To je gost. Takvi gosti nama trebaju. Ja sam uvijek za manje gostiju, manje noćenja, ali da su to gosti potrošači… Smještaj u elitnim vilama ili hotelima ili resortima. Gost koji jede vani u restoranima, gost koji ide na izlete, gost koji uzme i rent-a-car.
A ne netko tko je iznajmio apartman za 35 eura, ponio meso od doma, kuha u apartmanu, pije pivo i jede sladoled koji je kupio u Konzumu. Dnevna potrošnja ne veća od one koju bi imao i da je ostao doma. Samo je vlasnik tog jeftinog apartmana malčice profitirao.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/jutarnji-doznaje-u-vladi-prelomili-smanjuje-se-pdv-na-hranu-u-ugostiteljstvu-uvodi-se-medustopa-od-13-na-snagu-bi-trebala-stupiti-pocetkom-2020/9167381/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ne možeš sve vrijeme varati sve ljude. I dalje ćemo imati najveće poreze ali barem da se ukloni suludih 25% dok ti konkorencija ima od 5 do 10%. Histerična zabrinutost gdje će završiti ta razlika je dokaz zatucanosti naroda.

Ako budu imali približno jednake uvjete kao konkurencija ugostitelji će za eventualne slabe rezultate morati stati pred ogledalo i tu tražiti razloge neuspjeha.

A neki će tada morati zatvoriti jer imamo hiper kafićizaciju, slično hiperaparmanizaciji.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ako spuste samo na hranu, a ne na ugostiteljstvo komplet onda harač rajo ide dalje. Svi znaju da je to neodrživo ali ne, mi moramo u nečemu biti prvi.

Veći porezi, manji prihodi, zar je to tako teško?

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Neki se pitaju zašto bi neka djelatnost imala povlašten položaj?

Zato što ti konkurencija nameće takvu igru, a ako ne igraš po tim pravilima ispadaš iz igre.

Plaće u morskom dijelu ugostiteljstva su porasle puno više nego to statistika hvata.

Moji poznanici…

konobar, 5 godina iskustva, restoran na Hvaru, plaća 10k + bakšiš

Solarisov kamp u Segetu, konobarica, bez ugostiteljske škole, istina preko 200radnih sati, slobodan dan u tjednu, plaća 1000€.

U kafićima je malo teže doći do podataka jer tamo su svi na minimalcu, a razlika na ruke ali okvirno od 5 do 10k kn.

Čistačice apartmana min 5k kn pa na više, ovisi o satima.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Neki se pitaju zašto bi neka djelatnost imala povlašten položaj?

Zato što ti konkurencija nameće takvu igru, a ako ne igraš po tim pravilima ispadaš iz igre.

Plaće u morskom dijelu ugostiteljstva su porasle puno više nego to statistika hvata.

Moji poznanici…

konobar, 5 godina iskustva, restoran na Hvaru, plaća 10k + bakšiš

Solarisov kamp u Segetu, konobarica, bez ugostiteljske škole, istina preko 200radnih sati, slobodan dan u tjednu, plaća 1000€.

U kafićima je malo teže doći do podataka jer tamo su svi na minimalcu, a razlika na ruke ali okvirno od 5 do 10k kn.

Čistačice apartmana min 5k kn pa na više, ovisi o satima.


Nemoguce je naci “domaceg” konobara za stalno ni za 6.500 kn.

“PDV na hranu za ugostitelje smanjit ćemo na 13 posto. Tu mjeru poduzimamo kako bismo održali razinu prihoda iz turizma, ali to znači i kvalitetu i gestu koja zahtijeva i određene pozitivne reakcije kod onih na koje se odnosi”, kaže premijer.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/4-krug-porezna-reforme-ugostiteljima-nizi-pdv-skuplji-slatki-sokovi-cigarete-i-alkohol-355838

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


"PDV na hranu za ugostitelje smanjit ćemo na 13 posto. Tu mjeru poduzimamo kako bismo održali razinu prihoda iz turizma, ali to znači i kvalitetu i gestu koja zahtijeva i određene pozitivne reakcije kod onih na koje se odnosi", kaže premijer.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/4-krug-porezna-reforme-ugostiteljima-nizi-pdv-skuplji-slatki-sokovi-cigarete-i-alkohol-355838


također, vrlo bitno, porez na dobit tvrtkama do 7,5M prihoda sa 18 na 12% i priznavanje troškova koje imaju za smještaj i prehranu zaposlenika te ako prođe, ukidanje poreza na potrošnju

ovo je za ugostiteljstvo jedna velika porezna reforma i ako pored ovoga budu muljali sa fiskalizacjom onda neka porezna sa pravom oplete pa i zatvaranje lokala

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Kapaciteti u 2019. u Hrvatskoj u odnosu na 2018.
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/gosti-masovno-otkazuju-rezervacije-dogodilo-nam-se-najgore-sto-se-moglo-dogoditi/9068627/
odstanarstvu jer će tako više zaraditi nego od turizma u kojem će velik dio sezone biti prazni.

YUtarnji je stvarno uvijek na braniku neprezaljene YUge i komsiluka….i blacenja i posanja crnih scenarija.

New Report

Close