Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Još malo u medijima o “problemima u raju”….

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/foto-restorani-pred-kojima-se-dosad-cekalo-u-redu-sredinom-srpnja-sablasno-prazni/9137060/


Grozno je u Dubrovniku. Samo 8% nocenja vise nego prosle godine.

Nije još završilo ni prvo poluvrijeme, do kraja utakmice svašta se može dogoditi. Trebat će premašiti lanjskih 4,14 milijuna nocenja.

http://www.tzdubrovnik.hr/get/vijesti/73413/dubrovnik_u_2018_godini_ostvario_rekordne_turisticke_rezultate.html

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

evo još jedne dobre vijesti za proračun http://novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Brojke-iznenadujuce-unatoc-rupi-Turizam-i-ugostiteljstvo-dosad-zaradili-milijardu-vise-nego-lani

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Pa naravno. Pričaju se bajke. Sve se ocrnjuje. Al zar netko misli da možemo rasti vječno, unedogled, da svaka godina može i mora biti bolja od prethodne?! Malo realnosti ne bi škodilo.
Al nije turizam samo more. Koliko tu još potencijala ima u kontinentalnoj Hrvatskoj.
Mene zanima BDP za drugi kvartal na godišnjoj razini. On je pokazatelj, a ne priče nerelevantnih pojedinaca, a posebno novinara da nije dobro, da turistička sezona podbacuje jel tobože tamo u nekoj općini ima manje noćenja nego lani.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Pa to smo i htjeli. Manje gostiju vise love. 🙂

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]


Pa to smo i htjeli. Manje gostiju vise love. 🙂
meni paše, mrzim gužve.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Tako je. I ja nisam za masovni nego elitni turizam.
Nek dođu potrošači… to su gosti. Dođe Ronalno na 2 dana i potroši 150.000 kn. To ne potroši ni 20 obitelji u nekakvim apartmanima za 30-40 eura ni za pola mjeseca.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Manje apartmana za 30-50 eura/dan, više luksuznog smještaja. Hoteli s 4* i 5*. Resorti koji nude sve i svašta, od dobre zabave, do dobre hrane i vrhunskih pića. To je ono čemu trebamo težiti.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Manje apartmana za 30-50 eura/dan, više luksuznog smještaja. Hoteli s 4* i 5*. Resorti koji nude sve i svašta, od dobre zabave, do dobre hrane i vrhunskih pića. To je ono čemu trebamo težiti.

kakav tupast post….gosti koji dolaze u apartmane po 30-50 EUR ti NIKADA, BAŠ NIKADA neće ići u hotele sa 4-5* niti platiti cijene od 200-500 EUR na noć pa ako mi te goste odbijemo uzet će ih turska, grčka itd. i napuniti džepove njihovih građana! uopće me ne čudi vaše piskaranje jer pratim već neko vrijeme bedastoće koje pišete i jasno mi je da ne razumijete materiju o kojoj pišete, a najgore je što se niti ne trudite naučiti

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Valamar Riviera d.d.)[/color]

Cappelli: Vrijeme je da i turizam osjeti porezne blagodati nižeg PDV-a

niži PDV u turizmu ostavio bi firmama poput Valamara lijepu dodatnu lovu za nove investicije

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/smanjenje-poreznog-opterecenja-za-mlade-ne-smanjuje-se-pdv-za-turizam/9161630/
Izgleda ništa od toga…..kod nas, u razvijenoj i uređenoj državi ti nije fer prema drugima. Za razliku od nerazvijenih Austrije, Slovenije, Španjolske, Francuske gdje je to normalno. Genijalci

Cappelli: Vrijeme je da i turizam osjeti porezne blagodati nižeg PDV-a

niži PDV u turizmu ostavio bi firmama poput Valamara lijepu dodatnu lovu za nove investicije


kako to misliš…pa hoteli već imaju nižu stopu pdv 13%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close