Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Barikb
Po vasem stilu pisanja,mogu zakljuciti da ste vrlo nervozni zbog pada cijene dionice i da ste neiskusni u ulaganju.
Takvi kao vi u pravilu kupuju dionice kada su skupe,a prodaju u panici kada padaju.
Neka,burza ce vas necemu poduciti.Trziste je glavni sudac .
Nego ,koliki je P/E na dionici?

Vaš zaključak moga stila je ne samo suvišan nego i van teme. Ovdje se radi u ulaganjima stotina milijuna kuna i takav novac se ulaže po strogo profesionalnom i projektnom nacelu. Ulaganjima prethode mnoge studije i financijske analize. Čudim se sam sebi što to uopće vam tumačim, jer se “vama čini da je dug prevelik”. Proučite dostupne izvore financiranja Valamara. Svako ulaganje nosi rizike i to mnoge vrste i stupnjeve rizika. P/E je sve povoljniji a jedva čekam koliki ce biti nakom FI, po meni najboljeg do sada. Vjerujem da nekima popustio i margin i da je uz nemogucnost da trezor kupuje cijena dodatno snižena. Prodavao sam na 46 i 47 kn ne previse, a konstantno kupujem od 43 kn do danas 36. Jako sam dugoročan ulagač, jedino me zanima prolazno vrijeme cijene dionice ujesen 2020.g.


Vaš zaključak moga stila je ne samo suvišan nego i van teme. Ovdje se radi u ulaganjima stotina milijuna kuna i takav novac se ulaže po strogo profesionalnom i projektnom nacelu. Ulaganjima prethode mnoge studije i financijske analize. Čudim se sam sebi što to uopće vam tumačim, jer se "vama čini da je dug prevelik". Proučite dostupne izvore financiranja Valamara. Svako ulaganje nosi rizike i to mnoge vrste i stupnjeve rizika. P/E je sve povoljniji a jedva čekam koliki ce biti nakom FI, po meni najboljeg do sada. Vjerujem da nekima popustio i margin i da je uz nemogucnost da trezor kupuje cijena dodatno snižena. Prodavao sam na 46 i 47 kn ne previse, a konstantno kupujem od 43 kn do danas 36. Jako sam dugoročan ulagač, jedino me zanima prolazno vrijeme cijene dionice ujesen 2020.g.

Lijepo ste to srocili da ste dugorocni ulagac,ali nisam siguran da ste izabrali pravu dionicu i pravo trziste za to.Sami ste napisali da ste prodali samo malo na 46 i 47 kuna i da konstantno kupujete od 43 kune do sada!!!Sto to znaci?Da samo povecavate gubitke,zar ne?Umjesto da ste prodali na visim razinama i stavili nekakav S/L da kontrolirate gubitak na manjim razinama , vi kupujete vec duze vremena “padajuce nozeve” i povecavate gubitke???
Turizam je specificna “bransa” u kojoj nije dobro biti jako kreditno zaduzen,jer uspjeh ovisi o mnogo faktora na koje turizam ne moze previse djelovati kao vremenske prilike,politicka stabilnost,ekonomske krize,cijena valute .Osim toga sezona je i vremenski vrlo ogranicena.
Ne kazem da je dionica losa ,ali i dobru dionicu puno platiti predstavlja losu investiciju.
Pogledajte malo grafove kretanja cijene dionice u zadnjih 5 godina i pogledajte sadasnji “streloviti pad”.Zatim usporedite slicne hotelske tvrtke u zemlji i okruzenju,pa cete vidjeti da ima puno povoljnijih prilika.
Po meni ,ne postoji zadovoljavajuci profit margin na RIVP ako je kupujete iznad 30 kuna.
Tek je poceo 10 mjesec,a dionica je vec jako pala?Koliko ce biti za 3 mjeseca?Sto bi bilo da trezor ne kupuje ili ako prestane kupovati?
Uopce ne razumijem kako netko moze trgovati bez stop-loss -a.To Vam je isto kao da vozite auto bez kocnica!!!Morate kontolirati gubitke,jer profit ne mozemo znati i kontrolirati,ali gubitke mozemo ograniciti.
Nikada ne mozete predvidjeti i znati smjer kretanja cijene i cjenovno dno.Nikada.

Ako će prihodi rasti dvoznamenksto u turizmu onda su cijene dionica opravdane, ako krene pad, ne piše se dobro tim dionicama. A pogotovo visokozaduženim. U ovom trenutku je gotovo nemoguće predvidjeti kakve će biti iduće sezone.

Bisakovi……Što bi bilo da trezor nije kupovao možete mi odgovoriti? Trezor je imao 9% trgovine u zadnjih mjesec i pol, tko je kupovao preostalih 91%? Koliko je trezor sa tom kupnjom mogao na išta utjecati i “braniti cijenu”?


Bisakovi……Što bi bilo da trezor nije kupovao možete mi odgovoriti? Trezor je imao 9% trgovine u zadnjih mjesec i pol, tko je kupovao preostalih 91%? Koliko je trezor sa tom kupnjom mogao na išta utjecati i "braniti cijenu"?

Odgovorit cu Vam.Vrlo jednostavno da kupovanje za trezor ima u pravilu i veliki psiholoski utjecaj na kretanje cijene dionice u pozitivnom smislu , koji se nikako ne bi smio zanemariti.

Ne mogu vjerovati kako neki analfabeti ovdje odgovaraju pošten investicijski puk od ulaganja, po ovim smiješnim valuacijama, u RIVP. Dosadno na Agrokoru pa ovdje sole pamet?


Ne mogu vjerovati kako neki analfabeti ovdje odgovaraju pošten investicijski puk od ulaganja, po ovim smiješnim valuacijama, u RIVP. Dosadno na Agrokoru pa ovdje sole pamet?

Nitko Vas ne odgovara ni od kakvih ulaganja,vec Vas upucuje kako treba ulagati,a posebice bi trebali slusati “analfabete” koji su i prije,a i sada gotovo tocno predvidali kretanje cijena pojedinih dionica.
Vi koji ste kupovali po “smjesnim valuacijama” iznad 40 kuna ,vec sada zbrajate vece gubitke,a biti ce jos veci.
No,to je tako,kada se needucirani ljudi bez dovoljno iskustva i znanja upustaju u trgovanje dionicama.
Da imate neka znanja,vec bi ulagali na nekim burzama vani i mogli usporedivati slicne tvrtke i prinose
Ovako ste “osudeni” na daljnje gubitke,a Vi se samo i dalje inatite i gubite dok imate sto gubiti.

Bisakovi poštedi nas.
Osokolio si se na Agrokoru ponavljajući jedne te iste pravničke mantre.
Ovdje je drugacija situacija.
Ovo ti nije pravo nego Turizam.
Sentiment je loš to nitko ne poriče.
Ali govorimo ovdje o tržišnom lideru u grani industrije koja najbolje šljaka u hr.

Ps.
Nazvati kolegu accountanta neznalicom ccc
Ti očigledno nisi cuo za volatilnost dionice

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

@Juka
Ne pisem da je dionica losa ili da firma nema perspektivu.To nikada nisam napisao(za razliku od Todex dionica)!
Stvar je u tome da ,po meni,cijena dionice je precjenjena i da postoji jos dosta “prostora za pad cijene”.I dobra dionica ako je preskupo placena predstavlja losu investiciju i u tome je poanta.
Ne tvrdim da znam koliko ce cijena pasti ili gdje je “dno” jer to nitko ne moze pouzdano znati,ali
smatram da je sentiment los i da se ovdje ne radi samo o volatilnosti dionice ,vec vise o “trazenju”
prihvatljive cjenovne granice sa prihvatljivim profit marginom.
Uostalom do sada sam bio u pravu,a mislim da i bi i ostale turisticke dionice ,pogotovo na Jadranu mogle imati ozbiljnije korekcije.
No,mozemo se cuti za recimo 3 mjeseca ili 6 mjeseci pa ce stvari biti jos jasnije!

Čekajte da bisakovi Skonta da po zimi nema turista, a treba održavati sve te zgrade. Au, onda smo tek nagrabusili.


Čekajte da bisakovi Skonta da po zimi nema turista, a treba održavati sve te zgrade. Au, onda smo tek nagrabusili.

Tocno kolega.To je veliki “minus” takoder,a ako slijedeca sezona “podbaci” nastaju problemi,zar ne?Imati hotele,recimo u Zagrebu i na moru,nije isto.Takoder nije isto imati hotele,recimo u vecim dalmatinskim gradovima i u malim turistickim mjestima.
Imamo dosta konkurencije koja se “budi” kao Grcka,Turska,Spanjolska ,etc.
Koliko je hotelskih kuca bankrotiralo u zadnjih 20 godina?Zbog cega?

New Report

Close