Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rujan je i dalje ‘posezona’, triput je slabiji od kolovoza

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Zorangutane hvala, sada je sve jasno.
Rujan je slabiji od kolovoza !!! Prestrašno.
U ponedjeljak prodajem sve svoje turističke dionice i napuštam burzu.
Mislim da ću time srušiti cijenu RIVP na 35,4 ili barem 36 kn pa
tko misli kupovati… I sve zato jer je rujan slabiji od kolovoza.
Inteligentno zorangutane, odličan tekst :)))) ugodan vikend
svima po mogućnosti negdje na moru i suncu. Uživajte život je u biti kratak 😉

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/denis-ivosevic-sezona-u-istri-vec-je-sad-ostvarila-ukupan-proslogodisnji-rezultat/7907418/

ajd da vidimo što brojači dječice imaju za reći na ovo …

Prije dva-tri mjeseca sam pisao da je dio portfolia u turistickim dionicama vrlo rizican,posebno ako “turisti” cine velik dio portfolia.
Vec sada je jasno da sam bio u pravu.




P/E nije toliko relevantan za turiste, neki drugu pokazatelji su tu u igri. Bit će onih koji će i ove godine rasti 20%, a inače se lako govorilo da će biti uspjeh ako bude na razini prošle. A nije, nego je bolja, a koliko je bolja, vidjet ćemo na 3q rezultatima. Korekcije su zdrave i potrebne. Što se pokazatelja tiče, daleko smo od Europe i svijeta.

Nigdje nije samo P/E jedini relevantan, ali je svakako u konačnici najbitnije koliko firma ima neto zaradu. Ne vidim zašto bi kod turista P/E bio manje relevantan od ostalih pokazatelja.
[/quote]
Turizam se sastoji od turizma, ali i od nekretninskog biznisa, zato trebaju bolji pokazatelji. Ne samo u turizmu. Recimo, moj CROS je trenutno na P/E 7.5 To znači, po nekom banalnom predviđanju, da tržište ne očekuje da će CROSu rasti neto zarada.
Iako svi pokazatelji tvrde suprotno.
No, ako misliš da je P/E dovoljno dobar za turiste, samo naprijed.
[/quote]
P/E je vrlo bitan za turisticke dionice.Neizostavan pokazatelj profitabilnosti,iako ne i jedini.

P/E – price/earnings, cijena/dobit. Da, to je doista “neizostavan pokazatelj profitabilnosti”, vrlo ste oštroumno i stručno primijetili.


P/E – price/earnings, cijena/dobit. Da, to je doista "neizostavan pokazatelj profitabilnosti", vrlo ste oštroumno i stručno primijetili.

Tako je,a taj pokazatalj bas i nije previse “obecavajuci” kod RIVP,zar ne?
Pojednostavljeno,cijena dionice je precjenjena.

Nije nimalo nizak P/E, uz pretpostavku da ogromna ulaganja koja su imali, neće rezultirati ni povećanjem prihoda ni povećanjem zarade. Vjerojatno su na cesti našli 600 milijuna kuna (govorom napamet) pa ih uložili jer nisu imali pametnijeg posla. Znaju to oni tako, to je bezvezni turizam, neće to nikad u Hrvatskoj uspjeti.


Nije nimalo nizak P/E, uz pretpostavku da ogromna ulaganja koja su imali, neće rezultirati ni povećanjem prihoda ni povećanjem zarade. Vjerojatno su na cesti našli 600 milijuna kuna (govorom napamet) pa ih uložili jer nisu imali pametnijeg posla. Znaju to oni tako, to je bezvezni turizam, neće to nikad u Hrvatskoj uspjeti.

Ma ,moguce je da ce to biti jedna “lijepa prica”,a turizam ima perspektivu u Hrvatskoj takoder.
Sto se ulaganja tice,ona su potrebna i velika u turizmu,a povrat je prilicno spor.
Sama ulaganja mogu biti “dvosjekli mac”,ovisno o cijeni i izvoru sredstava za ulaganja.
Meni se cini da su dugorocne i kratkorocne obaveze velike u RIVP, a Vama?

ne razumijes se u taj posao


Prije dva-tri mjeseca sam pisao da je dio portfolia u turistickim dionicama vrlo rizican,posebno ako "turisti" cine velik dio portfolia.
Vec sada je jasno da sam bio u pravu.

Još da shvatiš da volatilnost nije rizik (osim ako si krelac marginom), gdje bi ti bio kraj…

New Report

Close