TOP 10 – vlasnička struktura

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TOP 10 – vlasnička struktura

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


fazan: ” quark: ” Prije toga bi trebalo od SDA tražiti da dopuste objavljivanje liste. Pročitajte pravne naputke na SDA. Informacije iz TOP10 su samo za osobnu upotrebu i ne smiju se objavljivati bez dopuštenja SDA. ” Zakuvao i sad šuti. Nego koliko si ti puta postao top 10, transakcije, K/P ili nešto slično? Da li je i to bilo zaštićeno ili je to tek postalo od prošlog tjedna? Akcija se nastavlja u cilju što bolje informiranosti! ” Ma ne stignem vas pratiti. Ako me nema kraj kompjutera par sati, namnoži se spama po forumu tako da odustajem od čitanja i označim sve pročitano 🙂 Oduvijek je bilo zabranjeno ali ovo je forum gdje razmjenjujemo osobna mišljenja bla, bla… Nitko imenom i prezimenom ne stoji iz nicka. Neka ti dokažu da si ti postao pod tvojim nickom. Evo mojim nickom se povremno koristi do 5 ljudi 🙂 Bas me zanima kako bi izgledao dokazni postupak [smiley1][smiley1][smiley1]

da hoće, rješili bi to oni, do tada, 5 ljudi će od ponedjeljka stavaljati tablicu na ovu temu …

[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning

Pozdrav
Podaci koje skinemo s sda danas iz jutra oni se odnose na jučerašnju trgovinu jel? Nego za trgovinu koja je bila u srijedu…..ako sam dobro shvatio….

BURZA 5:

Čista glupost kojoj nema kraja. Onda su i sve dokumente koji se uopće nalaze na webu SDA trebali zaštititi i IZRIČITO samo uz plaćanje dopustiti da se skidaju. Po tome se niti naprimjer xls liste sa burzi nebi smjele skidati.Jelda? Pa to su podaci za osobnu upotrebu. Uostalom, rekao sam da je SDA pametnije da nam izlista svaki dan jednu kompletnu xls listu svih top 10 dioničara.Dobro, znam da i inače zakonskoj gluposti nema kraja ali očito je da neke stvari treba rasčlaniti. Također, ovo listanje svih dioničara pojednine firme i plaćanje od par sto kuna za to je također više nago lihvarija! Pa to bi trebalo koštati uvrh glave kakvih 50 kuna, ako i toliko. Je, al to je država…majka i maćeha. A dok je penzićima i ostalima za Neustavan namet na neobrađeno zemljište npr. dužna onda nikom ništa. To su samo neki primjeri. Uostalom, HANFA je naredila SDA te promjene kako bi pružili više informacija investitorima, a ne obratno. Hrvatski JAL To je sve od mene.

Malo bih se osvrnuo na tvoj post. Prvo HANFA nije NAREDILA ništa već je izmjenila zakon i OMOGUĆILA SDA da te podatke prikaže. Drugo kada se uspoređujemo se regijom uspoređuju se zakonske regulative što znači da prije jamranja treba pročitati zakone a ne trkeljati napamet. Treće podaci su zaštićeni od toga da ih ti ne dilaš dalje npr. objavljuješ na svojoj web stranici a pod osobno korištenje nitko ti ne zabranjuje da si iste slažeš u excelicu kakvu hoćeš. Četvrto što se tiče lihvarije zbilja sereš. SDA ti kao investitoru daje sve besplatno osim toga (vođenje računa, izvještavanje, isplate dividendi itd.) te sam siguran da bi ti kao dobra duša podatke za koje potrošiš brdo vremena i novaca rado podijelio sa svima. Peto SDA SE NE FINANCIRA IZ PRORAČUNA pa dosta trkeljanja o penzićima zemljištu i inim problemima jer nijedna tvoja kuna davanja državi nije a niti neće doći u SDA.
Za kraj. Morao sam ovo postati jer mi ide na jetra da netko trkelja bez argumenata i znanja o tematici.[color=blue][/color]

Može biti, tko zna?
Ja sam se samo osvrnuo na ovo što ostali članovi pričaju.Sve ja zabranjeno, zabranjeno disati, hodati…sve, sve, sve…
Također, pretpostavljam da se onda sve to besplatno što spominješ ipak financira iz naknade kod svake trgovine dionicama.Prema tome nije besplatno.
Također, po logici i izdavatelji koji su u SDA imaju svoja davanja prema SDA, pretpostavljam.

Također, napominjem još jednom da je besmisleno naplaćivati brdo para za običan izvod svih dioničara pojedinog d.d.-a
Ali dobro, očito se netko našao prozvan, pa se povlačim jer mi nije namjera svađati se i zamjerati bilo kome.
Također RH je još uvijek već. vlasnik SDA prema tome očito je tko i vodi glavnu riječ.

Ovo “naredila” sam čini mi se pročitao u naslovu nekog članka, tako nešto.
Uostalom HANFA i jest tu da kad nešto nekome kaže, uputi dopis….to je najčešće s tim povodom da razvije tržište odnosno usmjeri onog kome je riječ upućena – zar ne?

Ipak, i dalje stoji to da mislim da neke institucije, uključujući i brokere beru previše novca za svoje usluge, a to nitko ne kontrolira ili ne želi i na tom polju doprinjeti investicijskoj klimi.
Ovo uređenje interijera u SDA neću komentirati.
Reći će netko drugi.
A ako i ne kaže, neće biti nikome ništa teško zaključiti.

Iskreno, bez zamjerke
Uživajte, pozdrav

Napomena: svak se uvijek bori za svoje i da mu bude što bolje, prema tome mislim da smo tu priču riješili.
Malo sam šturo ovo gore napisao i sa nekim greškicama, ali neda mi se sad više o tome.
I ne mogu sad više ispraviti to gore…

Eto, pozdrav i nemojte više postati top 10 strukture naokolo jer se to načelno nesmije.

bok

ja bi ipak uvođenje ovih promjena toplo pozdravio a ne kritizirao… naravno da ima toga puno još ali je poanta ipak u pohvali…

što se tiče postanja top10 prvo – ako svi imaju besplatno mogućnost otići na sda i pogledati stanja onda ne vidim razloga zašto bi se uopće ‘postalo’ osim da se zajednički komentira, a to može i ukratko bez slike
s druge strane, izričito je naglašeno da je besplatna upotreba podataka no nije besplatna za javno korištenje – pa to je sasvim normalna stvar, pogotovo u informatičkom dobu…

to što se Judge našao pozvanim da kaže što misli NIJE bitnije od onoga što je rekao, a rekao je mnogo

nema mi druge nego se zae..ti

Samo da ponovim pitanje jer nisam dobio odgovor pa ako netko može komentirati, hvala

”Podaci koje skinemo s sda danas iz jutra oni se odnose na jučerašnju trgovinu jel? Nego za trgovinu koja je bila u srijedu…..ako sam dobro shvatio…. ”

Nathalie,

Neke stvari mi nisu jasne. Molim te za misljenje.

PTKK-R-A
Odes na SDA i pogledas koliko dionicca ima Viktoria; 71968. To je 8347 vise nego dan ranije.
HPB je kupio jos 900 komada, dakle 9247 ukupno.
Na stranici pise da se podaci odnose na prethodni uredovni dan, dakle 5.4. u nasem slucaju.

Odes na stranice ZSE i tamo pise da je 5.4. protrgovano 9077 dionica. Dan ranije, 4.4. 1750 komada.

1) Kako je moguca razlika izmedu 9247 i 9077?
2) Koji je to prethodni dan na koji se SDA referira?

Hvala i sretan Uskrs.

Ovo gore je PTKM-R-A, odnosno Petrokemija.

Nathalie, Neke stvari mi nisu jasne. Molim te za misljenje. PTKK-R-A Odes na SDA i pogledas koliko dionicca ima Viktoria; 71968. To je 8347 vise nego dan ranije. HPB je kupio jos 900 komada, dakle 9247 ukupno. Na stranici pise da se podaci odnose na prethodni uredovni dan, dakle 5.4. u nasem slucaju. Odes na stranice ZSE i tamo pise da je 5.4. protrgovano 9077 dionica. Dan ranije, 4.4. 1750 komada. 1) Kako je moguca razlika izmedu 9247 i 9077? 2) Koji je to prethodni dan na koji se SDA referira? Hvala i sretan Uskrs.
[/quote]

Da pojasnim malo. Dakle svaki dan se namiruju transakcije koje su se desile prije 3 radna dana na burzi pa to morate imati u vidu. Nadalje ne obave se sve transakcije na burzi već ovi instutucionalci imaju i ugovorne transakcije kroz sustav SDA. I zadnje postoji još brdo prijenosa dionica između investitora na bazi npr. kupoprodajnih ugovora što isto tako provodi SDA. Sve to skupa daje neki sukus promjena koje se vide na top 10

Democracy is not for the people


Nathalie, Neke stvari mi nisu jasne. Molim te za misljenje. PTKK-R-A Odes na SDA i pogledas koliko dionicca ima Viktoria; 71968. To je 8347 vise nego dan ranije. HPB je kupio jos 900 komada, dakle 9247 ukupno. Na stranici pise da se podaci odnose na prethodni uredovni dan, dakle 5.4. u nasem slucaju. Odes na stranice ZSE i tamo pise da je 5.4. protrgovano 9077 dionica. Dan ranije, 4.4. 1750 komada. 1) Kako je moguca razlika izmedu 9247 i 9077? 2) Koji je to prethodni dan na koji se SDA referira? Hvala i sretan Uskrs.

Po uknjižbi , znaći D-3 dana.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ipak, i dalje stoji to da mislim da neke institucije, uključujući i brokere beru previše novca za svoje usluge, a to nitko ne kontrolira ili ne želi i na tom polju doprinjeti investicijskoj klimi. Ovo uređenje interijera u SDA neću komentirati. Reći će netko drugi. A ako i ne kaže, neće biti nikome ništa teško zaključiti. Iskreno, bez zamjerke Uživajte, pozdrav

Moje isprike na malo oštrijem postu. Nisam se našao prozvan ali mi smeta kada se diskutira bez pravih argumenata. Dakle ovaj tvoj post već puno bolje izgleda jer svoje teze ipak potkrijepiš i pokojim argumentom.
Slažem se da i ti za svoje transakcije SDA platiš jedan dio kroz proviziju brokera (mora i SDA od nečega živjeti) ali ako se malo prouče cjenici burze+tvog brokera+SDA = ukupna provizija, vidjeti češ detaljnije koliko je tko uzeo iz tog iznosa te mala napomena da se 9/10 ukupnog posla oko tvoje jedne transakcije upravo odvija u SDA. Pa to sve treba staviti u kontekst. Btw zadnji puta kada je burza gešenkala naknade a i SDA smanjila cijene nisam primjetio da si nešto jeftinije prošao kod brokera.

Pozdrav i isto tako bez zamjerke

Democracy is not for the people

Znaci, izvjestaj od cetvrtka 5.4. se odnosi na stanje/trgovinu od ponedjeljka 2.4.?

New Report

Close