TOP 10 – vlasnička struktura

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TOP 10 – vlasnička struktura

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što će reći netko bi s radošću zabranio i to da se podaci sa SDA vuku van za svoje potrebe.
Sramota, i to mi je demokracija, jelda?
Joj što bi takvim ljudima radio.
Nek se radije ugledaju na registre vrijednosnica u regiji i nek ne laprdaju više.

Nije to demokracija već autorska prava. Čak i sa zakonima je slična situacija.[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

evo, ja sam uništio svoju kopiju tablice!
pozivam i druge da učine isto.
[smiley2]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Inače nemam veze s dionicama jer sam poštena informatičarka … koja bu i umrla siromašna … i bez dionica!

pozdrav kolegici. jel’ kolegica možda radila na SDA webu? ako je – pohvale! i preporučam sljedećeg klijenta – ZSE.

inače, i pošteni ljudi trguju dionicama. a daleko je smrt (nadam se), pa se još stigne koja kuna uložit. evo ima na forumu dobrih preporuka … samo hrabro.
pozdrav.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Hvala na komplimentu za WEB ali nisam to ja ali mogu se praviti da jesam! Još da mi netko na moj žirac uplati lovu koju su dobili ljudi kaj su pravili SDA site…ne bi bilo loše sigurno. Čak bih i priznala da sam t stvarno ja-nema beda!

“poštena” je u ovom kontekstu loše rečeno, Bolje je bilo “staromodna” (pa zato možda i siromašna) koja živi samo od svog rada. Evo i sada je 6:21 a ja nekaj raduckam i pišem ovo na WEB.

Ne mislim da je trgovanje dionica nepošteno…ali negdje je rečeno da je to razina kocke…pa ja staromodna se toga i držim. Možda nova generacija to promijeni …

A sada za ozbač…kaj je to tako dobro na novim stranicama SDA i tako loše na ZSE? Mislim da bi ljudi voljeli čuti primjedbe/pohvale (ali argumentirane) i da će stvari na osnovu toga promijeniti…Barem tako mi radimo u financijskim programima…i sve je OK na opće zadovoljstvo, nas kao firme i njih kao korisnika!

Tu barem nema problema oko “demokracije” koju isto tako neki religiozno navode (ovo mi je baš simpa termin i stavljam copyright na njega-nek se zna!)

LP svima. I onima u plusu i onima koji to nisu…

Čista glupost kojoj nema kraja.
Onda su i sve dokumente koji se uopće nalaze na webu SDA trebali zaštititi i IZRIČITO samo uz plaćanje dopustiti da se skidaju.
Po tome se niti naprimjer xls liste sa burzi nebi smjele skidati.Jelda?
Pa to su podaci za osobnu upotrebu.

Uostalom, rekao sam da je SDA pametnije da nam izlista svaki dan jednu kompletnu xls listu svih top 10 dioničara.Dobro, znam da i inače zakonskoj gluposti nema kraja ali očito je da neke stvari treba rasčlaniti.

Također, ovo listanje svih dioničara pojednine firme i plaćanje od par sto kuna za to je također više nago lihvarija!
Pa to bi trebalo koštati uvrh glave kakvih 50 kuna, ako i toliko.
Je, al to je država…majka i maćeha.

A dok je penzićima i ostalima za Neustavan namet na neobrađeno zemljište npr. dužna onda nikom ništa.
To su samo neki primjeri.
Uostalom, HANFA je naredila SDA te promjene kako bi pružili više informacija investitorima, a ne obratno.

Hrvatski JAL
To je sve od mene.

ps. ZSE je takav šit od stranice koji je možda bio moderan pred 10 godina, ali danas je obićno smeće.
Ima kvadratić za vijesti kao djeca da se sa tim igraju, umjesto da ima normalnu stranicu kako bi se i nešto dalo pročitati iz toga.


Prije toga bi trebalo od SDA tražiti da dopuste objavljivanje liste. Pročitajte pravne naputke na SDA. Informacije iz TOP10 su samo za osobnu upotrebu i ne smiju se objavljivati bez dopuštenja SDA.

Zakuvao i sad šuti.

Nego koliko si ti puta postao top 10, transakcije, K/P ili nešto slično? Da li je i to bilo zaštićeno ili je to tek postalo od prošlog tjedna?

Akcija se nastavlja u cilju što bolje informiranosti!

I love the Smell of Profits in the Morning

Kako sam počela gledati sve oko investicija i ulaganja na ovom forumu, mislim da sam nešto dobro zaključila.

Na novim SDA stranicama vlada golem interes za top 10 i vrijeme kada se obnavlja, tj. z akoji dan se odnose podaci. logično je da se negdje na kraju radnog dana ti podaci mijenjaju, i sada se postavlja pitanja-kada su konačno promijenjeni?

Pa mislim da sam otkrila način kako skužiti na koji se datum podaci odnose.

Prvo odite na stranicu: http://www.sda.hr/portal/f?p=100:50

Tamo u kalendarčiću imate datum za koji su prikazani neki statistički podaci. E, upravo taj datum prikazuje i datum za koji su djelatni podaci u Top 10, jer se podaci očito pune nekako sinkronizirano….

JA sam dva dana provjeravala na uzorku od 10-ak dionica i mislim da sam u pravu…Eto nadam se da je moj analitički um barem nekom pomogao.

Pozdrav ekipi!


Čista glupost kojoj nema kraja. Onda su i sve dokumente koji se uopće nalaze na webu SDA trebali zaštititi i IZRIČITO samo uz plaćanje dopustiti da se skidaju. Po tome se niti naprimjer xls liste sa burzi nebi smjele skidati.Jelda? Pa to su podaci za osobnu upotrebu. Uostalom, rekao sam da je SDA pametnije da nam izlista svaki dan jednu kompletnu xls listu svih top 10 dioničara.Dobro, znam da i inače zakonskoj gluposti nema kraja ali očito je da neke stvari treba rasčlaniti. Također, ovo listanje svih dioničara pojednine firme i plaćanje od par sto kuna za to je također više nago lihvarija! Pa to bi trebalo koštati uvrh glave kakvih 50 kuna, ako i toliko. Je, al to je država…majka i maćeha. A dok je penzićima i ostalima za Neustavan namet na neobrađeno zemljište npr. dužna onda nikom ništa. To su samo neki primjeri. Uostalom, HANFA je naredila SDA te promjene kako bi pružili više informacija investitorima, a ne obratno. Hrvatski JAL To je sve od mene.

Malo bih se osvrnuo na tvoj post. Prvo HANFA nije NAREDILA ništa već je izmjenila zakon i OMOGUĆILA SDA da te podatke prikaže. Drugo kada se uspoređujemo se regijom uspoređuju se zakonske regulative što znači da prije jamranja treba pročitati zakone a ne trkeljati napamet. Treće podaci su zaštićeni od toga da ih ti ne dilaš dalje npr. objavljuješ na svojoj web stranici a pod osobno korištenje nitko ti ne zabranjuje da si iste slažeš u excelicu kakvu hoćeš. Četvrto što se tiče lihvarije zbilja sereš. SDA ti kao investitoru daje sve besplatno osim toga (vođenje računa, izvještavanje, isplate dividendi itd.) te sam siguran da bi ti kao dobra duša podatke za koje potrošiš brdo vremena i novaca rado podijelio sa svima. Peto SDA SE NE FINANCIRA IZ PRORAČUNA pa dosta trkeljanja o penzićima zemljištu i inim problemima jer nijedna tvoja kuna davanja državi nije a niti neće doći u SDA.
Za kraj. Morao sam ovo postati jer mi ide na jetra da netko trkelja bez argumenata i znanja o tematici.[color=blue][/color]

Democracy is not for the people


Kako sam počela gledati sve oko investicija i ulaganja na ovom forumu, mislim da sam nešto dobro zaključila. Na novim SDA stranicama vlada golem interes za top 10 i vrijeme kada se obnavlja, tj. z akoji dan se odnose podaci. logično je da se negdje na kraju radnog dana ti podaci mijenjaju, i sada se postavlja pitanja-kada su konačno promijenjeni? Pa mislim da sam otkrila način kako skužiti na koji se datum podaci odnose. Prvo odite na stranicu: http://www.sda.hr/portal/f?p=100:50 Tamo u kalendarčiću imate datum za koji su prikazani neki statistički podaci. E, upravo taj datum prikazuje i datum za koji su djelatni podaci u Top 10, jer se podaci očito pune nekako sinkronizirano…. JA sam dva dana provjeravala na uzorku od 10-ak dionica i mislim da sam u pravu…Eto nadam se da je moj analitički um barem nekom pomogao. Pozdrav ekipi!

Hvala!

I love the Smell of Profits in the Morning


quark: ” Prije toga bi trebalo od SDA tražiti da dopuste objavljivanje liste. Pročitajte pravne naputke na SDA. Informacije iz TOP10 su samo za osobnu upotrebu i ne smiju se objavljivati bez dopuštenja SDA. ” Zakuvao i sad šuti. Nego koliko si ti puta postao top 10, transakcije, K/P ili nešto slično? Da li je i to bilo zaštićeno ili je to tek postalo od prošlog tjedna? Akcija se nastavlja u cilju što bolje informiranosti!

Ma ne stignem vas pratiti. Ako me nema kraj kompjutera par sati, namnoži se spama po forumu tako da odustajem od čitanja i označim sve pročitano 🙂

Oduvijek je bilo zabranjeno ali ovo je forum gdje razmjenjujemo osobna mišljenja bla, bla… Nitko imenom i prezimenom ne stoji iz nicka. Neka ti dokažu da si ti postao pod tvojim nickom. Evo mojim nickom se povremno koristi do 5 ljudi 🙂 Bas me zanima kako bi izgledao dokazni postupak [smiley1][smiley1][smiley1]

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Ti bi se onda trebao zvati QUARK I PARTNERI…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close