TOP 10 – vlasnička struktura

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TOP 10 – vlasnička struktura

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

odlicnao funkcionira. bravo tuna!

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


Hm…imam problem/pitanje
Imam listu od 29.03.u tablici, i zelim osvjeziti sa podacima od 30.03.
Kliknem ctrl R i liste se pomaknu uljevo..i krene ucitavanje novih…no…stane kod recimo 9 ticketera i ne mrda se pola sata i vise sa njega…jednostavno ne osvjezava dalje…

Da li ti je taj ticker na kojem zaglavi sa samo jednim vlasnikom? Onda moraš ubiti Excel. [smiley2]
Imao sam isti problem i izbacio sam sve tickere gdje je samo jedan vlasnik.
Inače, ja sam uzeo sve tickere dionica uvrštenih na burzu ali sam izmijenjao izgled tablica pa neću stavljati na forum da ne bude sad 100 verzija.

Imam jedan prijedlog.

Iskoristimo sljedeći tjedan za testiranje i dotjerivanje ove tablice. Dakle, svi skidajte, oblikujte i dotjerujte. Mislim da je tjedan dana više nego dovoljno na uočimo sve nedostake. Nakon toga ćemo zamoliti urednike da nam ovu temu stave ne vrh i dogovorit tko će osvježavati podatke i stavljati ih.

Ako ovako nastavimo dogodit će se da imamo 10 verzija.

Dakle, do sljedećeg petka …

I love the Smell of Profits in the Morning

Prije toga bi trebalo od SDA tražiti da dopuste objavljivanje liste. Pročitajte pravne naputke na SDA. Informacije iz TOP10 su samo za osobnu upotrebu i ne smiju se objavljivati bez dopuštenja SDA.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Pa mi ih koristimo za osobnu upotrebu. Nitko na njima ne zarađuje.

I love the Smell of Profits in the Morning

Pitanje:

1) Ako se zna da su svi veliki igrači uglavnom pod “haubom” skrbnika, kaj vam vrijedi ova top10 lista. MOžda netko baš hoće da svojim pojavljivanjem pridonese krivom zaključku?

2) Uopće nije problem da se onemogući skidanje top 10 preko “URL fishinga” ali se to očito neće….Ako je to tako važno ….

Samo glasno razmišljam.

Hvala na pozornosti.

[smiley6]

Kaj vi stvarno mislite da se ovaj “URL fishing” ne da zabraniti?

Pa samo ako se hoće to je 2 sata preprogramiranja (način je već pokazan kod prikaza popup dionice ili top10 iz pregleda vrijednosnih papir, koji se očito ne da kopirati jer ima u sebi random patern) ali mislim da objavljivanje ovih rezultata više hrani poznati “hrvatski jal” (tko što ima) nego džepove ulagača-analizatora uporabom tih informacija.

Mislim da negdje u pravilima SDA (dokumenti ili napomena) piše da je dozvoljeno gledanje podataka ali ne i preuzimanje (slično kao “možete vidjet nacrt kuće kod arhitekta ali ga nemrete presnimiti”) tako da to sve zvuči kao polu kazneno djelo…i to kaj je najžalosnije lako dokazivo i utuživo…

Opet samo glasno razmišljam…[smiley8]


Opet samo glasno razmišljam…[smiley8]

Preglasno razmisljas stara moja, prije nekoliko mjeseci se dalo dobro zaraditi od pracenja ko gdje ulazi i izlazi, samo mi je BZJK donijela skoro 60% rasta zato jer se promijenila struktura a s njom i ja uletio… isto se moze ponoviti i sada, s tim da kad imamo postotke vise ne moram davati 600 kuna da vidim ko i koliko od prvih 10 prodaje

a ne vidim po kojoj logici je polukazneno dijelo kada je dostupno svima na uvid… bezveze

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Što će reći netko bi s radošću zabranio i to da se podaci sa SDA vuku van za svoje potrebe.
Sramota, i to mi je demokracija, jelda?
Joj što bi takvim ljudima radio.
Nek se radije ugledaju na registre vrijednosnica u regiji i nek ne laprdaju više.

deca, ajde prčitajte disclaimer … a to je mislim dosta važno:

KORIŠTENJEM OVIH WEB STRANICA POTVRĐUJETE DA PRISTAJETE NA SLIJEDEĆE UVJETE I NJIHOVE PRAVNE UČINKE

Podaci objavljeni na ovim web stranicama informativnog su karaktera i mogu se koristiti samo u osobne svrhe. Reprodukcija predmetnih materijala nije dozvoljena, osim uz posebno odobrenje Uprave Središnje depozitarne agencije d.d.

E sada neka mi netko to objasni…

[smiley7]

Ja sam komentirala više tehnički dio “URL fishing” tj. kada netko doslovce krade podatke s nekog sitea i sprema ih modificirane u svoju bazu lokalno ili na drugi site.

To je svakako zabranjivo, čak i u regiji, koju tako religiozno neki spominju.

Inače nemam veze s dionicama jer sam poštena informatičarka … koja bu i umrla siromašna … i bez dionica!

😉

SNC, 01.04.2007. u 22:27
aj vi stvarno mislite da se ovaj “URL fishing” ne da zabraniti?

Pa samo ako se hoće to je 2 sata preprogramiranj

samo pogledaj nam ATM i mostich, katastrofa, o stranicama SDA i ZSE da ne govorim, mislim da je i tih 2 sata preprogramiranja velik zalogaj za njih…..

al to ja opet naglas razmišljam 😉

šta nam mrzljak kaže?

All sharp price movements whether up or down are the result of one or more professionals manipulating the share price. www.MacKorisnik.com

New Report

Close