TOP 10 – 2008.

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TOP 10 – 2008.

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tko je lani bio prvi i koji postotak prinosa je imao? ILi prvih deset? Hvala!

1 ides 93,19%
2 toknezev 85,46%
3 kuna 83,76%
4 cartmann 78,71%
5 Collina 78,47%
6 stock 75,31%
7 vilma 73,68%
8 jurij11 69,64%
9 plavi 68,62%
10 mreich 67,53%

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


PD_Web: ” Molim Vas da se držite samo službene tablice. Ostale objavljujte na “Bez cenzure” ”

Bravo a i moderatora molimo da briše sve spamove koji se javljaju.

samo da Vijeko dođe, biti će brisanja……………………………………..[angry] [thumbsup]

Na početku je sve izgledalo tako jednostavno, a sada…
Evo ideje: kako excel može automatski importirati podatke s web stranice, možda ne bi bilo loše da malo “podesimo” Dejavuov (autorski) uradak tako da si svako sam može downloadati excel datoteku i pratiti rezultate gotovo real time. Za to trebamo i web stranicu koja ima potpuni pregled tržišta (sve dionice) i ako se još refresha svakih 15 min, ih…
Onako nabrzinu, skužio sam ovu stranicu:
Vaš link
koja ima potpuni pregled tržišta, ali mislim da se refresha samo jednom dnevno (nisam klijent, ispada kao reklama).

Time bi dobili:
Mogao bi svako sebi dodavati i druge portfelje.
Kolega M.dioničar bi mogao imati moralnu zadovoljštinu.
Kolega Dejavu bi napokon mogao imati privatni život, iako ostaje “moralna vertikala” i objavljuje službene rezultate.
Kolega Gazda Joza bi svaki dan već oko podneva mogao znati ko je najbolji u gradu.

Trebamo dozvolu od Dejavua da nam ustupi uradak da ga malo “podesimo”.
Trebamo i sreće, da naših 400 (ili 4000 ili 40000?) upita dnevno na stranicu neke brokerske kuće je ne sruši, da nemamo problema neke druge vrste…

Dejavue?

Trebamo se držati pravila, a onaj tko je napravio igru i tko ju održava je postavio pravila. Njemu svaka čast jer se meni nebi to dalo raditi. Isto se zahvaljujem i mirkoslavu sa drugoga foruma koji daje tjedne promjene u top 10 na sda. Zato i ovdje predlažem samo tjedno ili čak mjesečno izvješće da čovjeku olakšamo posao. Godina je dugačka i kakve veze ima par dana. Isto tako ljudi koji su davali portfelje prije mjesec dana sigurno imaju lošije pozicije. Recimo tisk u mom portfelju koji je tada bio 1000kn. Al nema veze jer ionako moj stvarni portfelj skoro nema niti jednu dionicu kao ovaj virtualni. A i sam sistem bodovanja gdje svaka nosi 10% je malo nerealan pa za sljedeću godinu predlažem i težinske faktore. Znači možete imati i samo jednu dionicu sa težinom 100%.


Na početku je sve izgledalo tako jednostavno, a sada…
Evo ideje: kako excel može automatski importirati podatke s web stranice, možda ne bi bilo loše da malo “podesimo” Dejavuov (autorski) uradak tako da si svako sam može downloadati excel datoteku i pratiti rezultate gotovo real time. Za to trebamo i web stranicu koja ima potpuni pregled tržišta (sve dionice) i ako se još refresha svakih 15 min, ih…
Onako nabrzinu, skužio sam ovu stranicu:
Vaš link
koja ima potpuni pregled tržišta, ali mislim da se refresha samo jednom dnevno (nisam klijent, ispada kao reklama).

Time bi dobili:
Mogao bi svako sebi dodavati i druge portfelje.
Kolega M.dioničar bi mogao imati moralnu zadovoljštinu.
Kolega Dejavu bi napokon mogao imati privatni život, iako ostaje “moralna vertikala” i objavljuje službene rezultate.
Kolega Gazda Joza bi svaki dan već oko podneva mogao znati ko je najbolji u gradu.

Trebamo dozvolu od Dejavua da nam ustupi uradak da ga malo “podesimo”.
Trebamo i sreće, da naših 400 (ili 4000 ili 40000?) upita dnevno na stranicu neke brokerske kuće je ne sruši, da nemamo problema neke druge vrste…

Dejavue?

Ako imas volje, radi, samo ne znam sto ce ti 15min pracenje portfelja [shocked]

rast se azurira jednom dnevno, oko 16.30-17h, ali s IF naredbom moze skupljati podatke i s zse stranice s odgodom od 15min, mogu ti poslati i tu tablicu. Samo trebas upisati (copy/pasteati) forumule za sve korisnike, jer afaik Dejavue to radi na drugi naci.

evo ti ova tablica pa je malo pregledaj, ima i ZSE feed i Rast feed, samo je za excel 2007 (xlsx)

http://www.cartmann.com/wordpress/wp-content/uploads/NP08.xlsx

Ne gledam stanje vlastitog portfelja svakih 15 minuta, kamoli igre…[lol]
Ja cu je raditi kao i do sada…stavljati je jednom dnevno…a kaj cete vi raditi…svaki za sebe…e to ne znam…niti me zanima…moderator se jasno ocitovao o tome sto ce ici ovdje na topic.
Tablicu si nek svatko modificira na svoj nacin, za svoje potrebe…tablica nije nikakvo autorsko pravo…ali smatram da ovdje na topicu moze biti samo “sluzbena” tablica dnevnih promjena vrijednosti portfelja iz igre kako je i zamisljeno na startu igre.
Sve ostalo su po meni nepotrebna kompliciranja vrlo jednostavne stvari kao sto je igra 400 ljudi na razini godine dana…pobogu…radite na portfeljima u stvarnosti, ovdje ste ionako napravili svoje.[thumbsup]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

To niko k:

Jesi ti normalan.
Ma daj oladi.
Previse je gledanje portfelja i jednom dnevno a ne kamoli real time.
Dajte amlo pratite dijonice dulje od dva dana.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Zapeli kao da je dnevna nagrada 50 000 kuna[lol]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


niko_k: ” Na početku je sve izgledalo tako jednostavno, a sada… Evo ideje: kako excel može automatski importirati podatke s web stranice, možda ne bi bilo loše da malo “podesimo” Dejavuov (autorski) uradak tako da si svako sam može downloadati excel datoteku i pratiti rezultate gotovo real time. Za to trebamo i web stranicu koja ima potpuni pregled tržišta (sve dionice) i ako se još refresha svakih 15 min, ih… Onako nabrzinu, skužio sam ovu stranicu: Vaš link koja ima potpuni pregled tržišta, ali mislim da se refresha samo jednom dnevno (nisam klijent, ispada kao reklama). Time bi dobili: Mogao bi svako sebi dodavati i druge portfelje. Kolega M.dioničar bi mogao imati moralnu zadovoljštinu. Kolega Dejavu bi napokon mogao imati privatni život, iako ostaje “moralna vertikala” i objavljuje službene rezultate. Kolega Gazda Joza bi svaki dan već oko podneva mogao znati ko je najbolji u gradu. Trebamo dozvolu od Dejavua da nam ustupi uradak da ga malo “podesimo”. Trebamo i sreće, da naših 400 (ili 4000 ili 40000?) upita dnevno na stranicu neke brokerske kuće je ne sruši, da nemamo problema neke druge vrste… Dejavue? ” Ako imas volje, radi, samo ne znam sto ce ti 15min pracenje portfelja [shocked] rast se azurira jednom dnevno, oko 16.30-17h, ali s IF naredbom moze skupljati podatke i s zse stranice s odgodom od 15min, mogu ti poslati i tu tablicu. Samo trebas upisati (copy/pasteati) forumule za sve korisnike, jer afaik Dejavue to radi na drugi naci. evo ti ova tablica pa je malo pregledaj, ima i ZSE feed i Rast feed, samo je za excel 2007 (xlsx) http://www.cartmann.com/wordpress/wp-content/uploads/NP08.xlsx

ima tu puno ljepših stvari od tablica….

[proud]

Scio me nihil scire

Eto, oprostite.
Vidim, ljudi zapeli, pa da im se pomogne.
Čovjeka da se rastereti posla upisivanja svaki dan…

kolega dejavu danas nemojte stavljati listu jer bi mnogi mogli posegnuti za praksitenima kad ju vide [bye]

New Report

Close