TOP 10 – 2008.

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TOP 10 – 2008.

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ŠTO ULAGATI ?
Analitičari: Ulažite u defanzivne dionice i one koje jamče dividendu
Autor/izvor: Oriana Ivković Novokmet
ZAGREB – Ulagačima, bez obzira na sveprisutnu «mantru» o dugoročnom horizontu, nije nimalo ugodno gledati kako se njihova imovina kroz gubitke u dionicama topi iz dana u dan.

Dok se dio investitora panično povlači s tržišta, oni hrabriji ili jednostavno neopterećeniji pitanjem likvidnosti ili margin kreditima imaju prilike povoljno podebljati svoje pozicije. I novim je ulagačima ovaj pad tržišta prava prilika za ulazak, odnosno kupovinu po diskontnim cijenama. U razgovoru s nekoliko domaćih analitičara i investicijskih savjetnika pokušali smo naći odgovor na pitanje gdje ulagati u uvjetima nepovoljnog trenda.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/analiticari-ulazite-u-defanzivne-dionice-i-one-koje-jamce-dividendu,26224.html

stanje

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Mislim da bi trebalo onima koji imaju INU u portfelju zamrznut cijenu na 2.800, valjda bi vecina prihvatila ponudu od MOL-a.


Mislim da bi trebalo onima koji imaju INU u portfelju zamrznut cijenu na 2.800, valjda bi vecina prihvatila ponudu od MOL-a.

Potpisujem…znam da će neki reć da mi koji je imamo u portfelju ide nam u prilog, ali smo hendikepirani u odnosu na ostale, jer vrlo vjerojatno da nakon prodaje fondova INE i mi bi smo je prodali. Nadam se od poštenih igrača da će nas svakako podržat jer je to jedino poštena tj. ispravna odluka. Molio bih kolegu Dejavue da prihvati ovaj prijedlog i svakako bi smo željeli da čujemo njegov komentar.

i ja bih rasprodao portfelj u 1. mjesecu kad su sve dionice bile visoko pa ne mogu tak da vam to decki bas i ne stoji.Dionica je jos uvijek na ZSE-u kao i sve druge i isto kotiraju a sad akad bi ko prodao koju.

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Ne slazem se da je ok zamrznuti dionicu INA-R-A na cijeni od 2800 kuna.
Ovo je trziste, sve je nepredvidljivo, kao i dividende kompanija i slicne stvari…
Ovdje se radi o igri prinosa portfelja od 10 dionica…i to je to…
Dakle, sve prednosti ili mane neke dionice, bile planirane ili neplanirane donose neizvjesnosti igre…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Prosječan gubitak nam je 47%.

Ma kakvo zamrrzavanje, to je dionica s kojom se i dalje trguje kao sa svakom drugom na burzi. [shocked]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Najnovije stanje

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Stanje od danas…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

skroz sam zaboravio na nasu igru

sad kad sam pogledao najnovije stanje maltene sam pao sa stolice

pobjednik ce ocito biti onaj koji ne izgubi trecinu portfelja [lol]

vikend je i trebamo se odmoriti, no kako gledam ameri su nam oko 8200 bodova -4.5% … nije dobro

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Ja sam za prilagodbu ove teme trenutnoj situaciji.
Preimenujmo ju u BOTTOM 10 !!

New Report

Close