TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega YakoFuko,
kao dioničaru sa nemalim udjelom tnsa normalno da ću se nadati i neću se predavati sve dok iole postoji šansa pogotovo što mi nije sila i mogu dovoljno dugo čekati da se ova trakavica riješi.
Nadalje, ostaje mi i da vjerujem da će konačno proraditi pravni sustav što se tiče ovog lopovluka u tvrtci a i na cjelokupnoj burzi jer me to kao samosvjesnu osobu koja dobro raspoznaje razliku između morala i nemorala vrijeđa a vjerujem i sve vas ostale. Svi koji ulažemo novac u ovu burzu nastojimo ga oploditi a ne da ga trošimo na razne malograđanske gluposti kojim nas svakodnevno bombardiraju preko tv-a,radija, novina i sl. da bi si osigurali mirovinu dostojnu čovjeka jer je pitanje što će biti sa mojom mirovinom kada dođe red za to (do onda mogu povisiti dobnu granicu i na 75tu). Ako na kraju lopovlouk ipak pobijedi osaje mi samo da odselim iz ove "lijepe naše" pošaljem sve k vragu i odselim u neku prip….nu na južnu polutku i zaboravim da sam ovdje ikad živio i radio.
Ne zaboravite, svi mi smo na istoj strani
LP

Kolega YakoFuko i Farabuto, slažem se što ste napisali. Jedino ne mogu vjerovati u pravnu državu i ovoj tek odabranoj političkoj eliti, jednom SLiniću koji je oduvijek bio štit i zaleđe ex uprave Tnsa i njihov savjetnik. Zahvaljujući takvima, lopovluk i gosp.kriminal, bar u ovom slučaju, sve pomalo idu u zaborav i neće biti "riješeni". Znakovitim držim onaj jučerašnji skup u dvorani ove posrnule TNSA , a u organizaciji riječkog SDP i HNS, te "Ispad" mladića koji je iz publike ustao i napao Pušićku riječima: ‘Sve što vas drži je iskustvo, nemate znanja’ ….

Kolega Dionis, da li Vas jučerašnji skup možda podsjeća na neku od famoznih Skupština TNSA ?Amblem je tu, razbješnjela i iritantna Pusićka podsjeća npr. na upravu u njenom najkreativnijem razdoblju, starci u publici na indiferentne dioničare, tzv.politička elita u prvim redovima na odvjetnički tim, javnog bilježnika i Pistolu, naravno, i tako redom. Da, ima tu neke sličnosti.
Nego, što radi Odbor vjerovnika? Nešto su trkeljali da će s isplatama vjerovnika prvog reda početi u razdoblju od 3 do 6 mjeseci od pokretanja stečajnog postupka. Koliko znam, još ništa od imovine nisu prodali, samo su oglasili prodaju jedne jedrilice po cijeni od 200.000,00 kn. Opet su se nekako pritajili. Jedini eksces u toj idiličnoj šutnji,je istup Šupice M. u jučerašnjem Novom listu, koji je, moramo mu to ipak priznati, bez obzira što mislili o njemu, rekao istinu o aktulnoj situaciji u tvrtki.
Bogme, dobro sam nadrapao s Transadrijom. Kao dioničar definitivno, a kako stvari idu, moguće i kao vjerovnik. I naravno, nisam jedini. I opet se postavlja ono staro pitanje: kako je moguće da još nitko nije odgovarao za uništenje velike i jake vrtke, kakva je Transadria nekad bila.

Kolega tino70, šteta što se jučer na tom skupu nije našao neki novi Pistola i da u dvorani pogasi svjetla [smiley] Bio bi to potpun događaj


Nego, što radi Odbor vjerovnika? Nešto su trkeljali da će s isplatama vjerovnika prvog reda početi u razdoblju od 3 do 6 mjeseci od pokretanja stečajnog postupka. Koliko znam, još ništa od imovine nisu prodali, samo su oglasili prodaju jedne jedrilice po cijeni od 200.000,00 kn.

Odkud sad jedrilica? Sto je jedna spedicijska kuca radila sa jedrilicom?

Šupica je dugo vremena kalkulirao s rukovodiocima, a sada kada je i on p……,iznosi istinu. Samo ima još jedan detalj za spomenut. U ovoj teškoj situaciji gosp.Čupković zapošljava direktora za sektor Tranzita (koji nema niti jednog radnika-većina prebjegla u Jadrošped-a ostatak dobio pedalu), o čemu mi pričamo ????? i nije administracija dobila otkaz već većina referenata(sektora uvoz).Toliko o stečajnom.
A jedrilica je vjerovatno od Zlatana (Ključića).Obični smrtnici-radnici nemaju para ni za luftmadrac.
Nadam se kao i kolega tino 70 da će netko za TNSA materijalno i krivično odgovarati.



Nego, što radi Odbor vjerovnika? Nešto su trkeljali da će s isplatama vjerovnika prvog reda početi u razdoblju od 3 do 6 mjeseci od pokretanja stečajnog postupka. Koliko znam, još ništa od imovine nisu prodali, samo su oglasili prodaju jedne jedrilice po cijeni od 200.000,00 kn.

Odkud sad jedrilica? Sto je jedna spedicijska kuca radila sa jedrilicom?
[/quote]
O, kolega Frckavi, Vi ne znate da je Transadria imala svoju morsku flotilu. Istina, na kraju je završila kao ovaj talijanski kruzer, nasukana i prevrnuta.
Šalu na stranu. Pored udjela u tvrtkama, poslovnih prostora, apartmana, kuća za odmor, umjetničkih slika, TNSA je posjedovala ( mislim da mogu pisati u perfektu ) i dvije velike jedrilice, koje je, službeno, davala u charter. Prodaja jedne od njih objavljena je u N.L.. Dakle, bilo je tu svega. Ključaričeki i njihovi trabanti uspjeli su sve to uništiti.

Nije mi jasno zašto se dozvoljava trgovanje sa ovom dionicom kada je svima jasno da za male dioničare tu nema niti lipa, čak se velika većina i onih koji su u prvom razredu za naplatu neće ništa dobiti.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Pozdrav forumašima/dioničarima/radnicima Transadrie

Prvi put sam ovdje. Interesantno je vidjeti bivše i sadašnje radnike Transadrie na ovakvom mjestu. Nostalgija je velika (TBF svira u glavi :D), ali od nje se ne živi. Možda će se od ove firme još moći živjeti i/ili trgovati? Čudnije stvari su se događale…

Mnogi bi trebali u zatvor zboh propasti Transadrie, a da li će teško je reći. Da je država bila drugačija (i još uvijek je, na žalost), da nisu zakoni dozvoljavali opstanak firmi koje ne isplaćuju svoje radnike, kojima je račun blokiran, itd, vjerovatno ne bi svega ovoga bilo. Da nismo još uvijek novorođenčad što se tiče i demokracije i kapitalizma (pa i ovog njegovog dijela trgovanja s dionicama) ne bi mogle nekažnjeno proći sve ove nezakonite, kriminalne aktivnosti, kao ni one amoralne i nedemokratske. Ili, bar jedan dio njih. Puno toga "da je" i "da nije bilo", previše..

Žao mi je što je ovaj forum tek sad otkriven, ali možda nije kasno za koju dobru informaciju. Nama koji smo nesposobni/lijeni, nemamo sreće ili tko zna što drugo za naći novi posao, dobro će doći. Jedini problem je što ovdje ima hrpa postova, tko će snaći u svemu tome i znati tko daje informacije dobronamjerno, a tko ne? 😀 Retoričko pitanje, ali nema veze…

Uspješan rad svima, a ne samo njima. 🙂

Evo na primjeru Diokia bi se mogli ugledati i vjerovnici tnsa. Je da se dioki bavi proizvodnjom ali svejedno sličan ili isti model bi se mogao primjeniti i u tnsa

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=149178

Evo jedna vijest za optimiste koje to još zanima, ako ovdje ima takvih:

Luka Šibenik želi jače povezivanje s Petrokemijom i HŽ-om

http://www.seebiz.eu/luka-sibenik-zeli-jace-povezivanje-s-petrokemijom-i-hz-om/ar-27627/

New Report

Close