TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

GOTOVO JE! Proglašen je stečaj! 🙁 😀

Priopćenje iz TNSA:
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/xfqUlVGDGhfFcAkWsxHh1Q==.pdf

Odluka o stečaju Transadrije Autor: Marinko Glavan
Objavljeno: 8. rujna 2011. u 10:28

Maksimalno smo zaštitili imovinu Tranadrije čime smo stvorili uvjete za stečaj s preustrojem. Vjerujemo da ćemo uspjeti sačuvati brend i radna mjesta te da će Transadria nakon stečaja nastaviti s poslovanjem", rekao je predsjednik Uprave Miran Ključarićek

RIJEKA Uprava Transadrije je na ročištu o pokretanju stečajnog postupka na Trgovačkom sudu u Rijeci izjavila kako se ne protivi pokretanju stečajnog postupka nad društvom.

Odvjetnik Sindikata pomoraca Hrvatske Kristijan Plazonić , koji zastupa grupu od 64 radnika, izjavio je kako radnici ustraju na pokretanju stečajnog postupka pa je sud nakon kraće rasprave objavio kako će konačnu odluku o pokretanju ili odbijanju stečajnog postupka objaviti u roku od tri radna dana, dakle najkasnije do ponedjeljka, 12. rujna.

Na novinarsko pitanje odakle nagli zaokret u stavu Uprave, koja se do sada protivila stečaju, predsjednik uprave Miran Ključariček odgovorio je kako je pokretanje stečaja logičan rasplet događaja.
"Nismo uspjeli izvući društvo iz opasnosti stečaja tako da je upitno da li bi nekakav drugi rasplet bio u skladu sa zakonom, a ova Uprava ne želi poduzimati mjere mimo zakona.
Maksimalno smo zaštitili imovinu Tranadrije čime smo stvorili uvjete za stečaj s preustrojem. Vjerujemo da ćemo uspjeti sačuvati brend i radna mjesta te da će Transadria nakon stečaja nastaviti s poslovanjem", rekao je Ključariček dodavši kako smatra da je imovina tvrtke dovoljno velika da se namire svi vjerovnici, pa čak i dioničari.

Član Nadzornog odbora Damir Račić preko svog je odvjetnika sudu uručio podnesak u kojem upozorava na navodne nepravilnosti u radu privremenog stečajnog upravitelja Zdravka Čupkovića kojem je pak sutkinja Ljiljana Ugrin naložila da se u roku od tri dana očituje na navode iz podneska.

Račićev odvjetnik upozorio je sud da je s računa Tranadrije d.d. u Raiffeisen banci izvršena uplata jednom djelatniku početkom rujna što po njegovom mišljenju znači da Transadria možda još ima likvidnih sredstava na drugim računima osim na glavnom računu u Hypo banci.

U tim trenucima predsjednik Uprave Ključariček uzviknuo je "Svi ćete vi u zatvor, ovo su podmetanja!".

Na pitanje novinara je li povik bio upućen članu NO Račiću, Ključariček je odgovorio da je bilo upućeno "onome tko mora završiti u zatvoru."

Ključariček je kazao je da se Račić opire neizbježnom, pri tome misleći na stečaj te da su priče o isplatama podvale jer da on kao predsjednik Uprave sigurno nije tako nešto isplaćivao.

Da se radi o pravnom manevru smatra i Kristijan Plazonić koji tvrdi da u Račićevom podnesku sadržajno nema ničeg bitnoga te da će privremeni stečajni upravitelj s lakoćom otkloniti prigovore koji su tamo navedeni.

Sindiklani povjerenik SPH u Transadriji Edo Žigante nakon ročišta je izjavio kako se nada da će do ponedjeljka sud odlučiti o pokretanju stečaja čime će, vjeruje, započeti novo poglavlje i uspješan preustroj ove nekad velike špediterske riječke tvrtke.

Da li stečaj mijenja status obveze davanja ponude za preuzimanje?

TNSA je od sada u fokusu investitora
200 kuna je dobra cjena za uci i dignuti 500 posto [thumbsup]

modrobradi, 09.09.2011. u 13:20

Maksimalno smo zaštitili imovinu Tranadrije čime smo stvorili uvjete za stečaj s preustrojem. Vjerujemo da ćemo uspjeti sačuvati brend i radna mjesta te da će Transadria nakon stečaja nastaviti s poslovanjem", rekao je predsjednik Uprave Miran Ključarićek

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Ne vidim način na koji bi se to moglo dogoditi.
Komitenti su razgrabljeni, 100% sposobne radne snage je ili otišlo u prijevremenu mirovinu ili u druge firme ili pak otvorilo svoje (tu se vraćam na onaj dio, komitenti su razgrabljeni).

Od Transadrije nije ostalo ništa doli starog namještaja, šačice očajnika i dugova većih od imovine.


TNSA je od sada u fokusu investitora
200 kuna je dobra cjena za uci i dignuti 500 posto [thumbsup]

Meni će u fokus ući kad padne na 100kn, dotle me ne zanima niti 1mm.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


Ne vidim način na koji bi se to moglo dogoditi.
Komitenti su razgrabljeni, 100% sposobne radne snage je ili otišlo u prijevremenu mirovinu ili u druge firme ili pak otvorilo svoje (tu se vraćam na onaj dio, komitenti su razgrabljeni).

Od Transadrije nije ostalo ništa doli starog namještaja, šačice očajnika i dugova većih od imovine.

Kolega, glede očajnika, nadam se da među takve ne svrstavaš upravu i ono što od nje ostade? [cry]

Da smo pravna država oni bi bili jadni uz ono što bih očekivalo, ali ajmo iskreno, u pravnoj državi bi se ovakvo nešto teško deseilo.
O trenutnoj upravi nemam riječi, nervirali su me još puno prije nego su kola krenula nizbrdo tako očito.
Jedna stvar mi nije jasna, ne znam kako će to poznavatelji teme protumačiti…
Naime, mladunče Ključić je poznat kao izuzetno nesposobna i ograničenaindividua.
Razumjem da ga je El General postavio, ali nije mi jasno kako mladunče ikoga može nadmudriti., kako se ovako dugo zadržao na poziciji…?

16 i 17 03.2010 član NO-a Transadrije Kamenić Dinko stekao je 10 dionica po cijeni od 2500 kuna i ukupno ima 374 komada. Znači da je njegov prosjek preko 4000 kuna po komadu, vjerovatno i više. Do prošle godine uprava je potrošila preko 15 milijuna kuna kupujući trezorske dionice. Prosjek cijene trezorskih dionica na kraju ispadne da je oko 5300 kuna komad. Mene osobno su ti podaci između ostalog naveli na kupnju ove dionice, jer sam donekle razmišljao, pa ako oni kupuju po tim cijenama valjda najbolje poznaju stanje u kojem je tvrtka. Imali su sve povlaštene informacije i uvid u poslovanje, o čemu smo mi mali samo mogli sanjati.
Dakle na kraju slobodno mogu reći da u cijeloj Hrvatskoj ne postoje takvi biseri kao što je uprava Transadrije sadašnja i bivša, uključujući tu i članove NO-a.
Nameće se jedino zaključak da su tokom odugovlačenja objave izvješća za 2010 godinu, nekim kanalima izvukli vrijednost firme.
Dinkeca su odavo nogirali iz NO-a ili je sam utekao i živo me interesuje njegov pogled na ovu situaciju.
Jednostavno ne mogu da vjerujem da je ove zadnje dionice u 2010 godini kupio u "neznanju"!
Iza cijele "prevare" zasigurno stoji neki visoko-pozicionirani političar po čijem se naputku sve ovo i odvija, jer ova klapa je jednostavno preglupa da bi sve ovo smislila i provela.
Smatram da će ova trakavica trajati još mjesecima, i baš me zanima tko je taj kome će na kraju dopasti upravna zgrada Transadrije, jedan od najvrednijih objekata po svom položaju u čitavoj Rijeci. [yawn]

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/wvaJzBIsl9gnLYtbTIxCLA==.pdf

Da li je Trans RI "kanal" kroz koji je otekla lova? Uskoro će mo i to doznati!
Račićeva prijava ne može zaustaviti stečaj, ali može potaknuti istragu poslovanja tvrtke Trans Ri

New Report

Close