TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moj tipfeler kolega…da u pravu ste 28755 je ukupan broj dionica tnse…ali "ekipa" racuna svih njih i trazi da bude 50% prisutnih…ili 14377…dali je to po zakonu?..u to ne ulazim….ja sam bio dole i imam listu prisutnih dionicara pa tako i podatak da je AUDIO predstavnik bio prisutan ali bez obzira na njih nije bio potrebnih 50%.
Nisam nigdje dobio informaciju dali je potrebno opet predavat prijavu za sudjelovanje ili ne. Imate li vi kakvih saznanja o tom.?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

"Ekipa" i dalje "budalasa" i razvlači do krajnjih granica. Ako ste predali prijavu za prvi rok, ne morate ponovno predavati.

Stiglo godišnje izvješće za 2010.
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/TNSA-fin2010-1Y-REV-N-HR.pdf
ako tko uopće želi otvarati…

Nakon 1H2011, stavka kapital i rezerve ovom dinamikom već bi trebala biti debelo ispod nule [sealed]


Stiglo godišnje izvješće za 2010.
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/TNSA-fin2010-1Y-REV-N-HR.pdf
ako tko uopće želi otvarati…

Nakon 1H2011, stavka kapital i rezerve ovom dinamikom već bi trebala biti debelo ispod nule [sealed]

Unazad par mjeseci neki su forumaši, pišući o TNSA, prozvani "katastrofičarima", no ovo danas, konačno obznanjeno izvješće, najbolje govori da su katastrofičari bili u pravu i da su odavno prepoznali kamo ide ova tvrtka [bye]

Napokon su se odvažili da iznesu sve svoje "smeće" koje su nakupljali posljednjih godina.
Od svih gluposti koje su počinili najveća mi je ta da su za trezorske dionice potrošili 15 milijuna i 875 tisuća kuna, što ispadne da su kupovali po prosječnoj od 5172,00 kune.

Kapital i rezerve sa 72 na 9 milijuna kuna. Valja imati na umu da je to nekonsolidirano izvješće, no tvrtke konsolidacije bi jedino mogle još malo pogoršati ionako katastrofalne rezultate.

Da smo pravna država, netko bi iz HFP-a, odnosno Audija, već bio u Remetincu po zapovjednoj odgovornosti. Njihova nebriga u ovom slučaju, a nije da ih mali dioničari nisu nebrojeno puta upozoravali što će se ovdje dogoditi, upravo je kriminalna.


Unazad par mjeseci neki su forumaši, pišući o TNSA, prozvani "katastrofičarima", no ovo danas, konačno obznanjeno izvješće, najbolje govori da su katastrofičari bili u pravu i da su odavno prepoznali kamo ide ova tvrtka [bye]

Mene su prozvali katrastrofičarem kada sam prije godinu dana rekao da je moje skromno mišljenje da likvidacijska vrijednost ove firme uzevši u obzir potencijalnu blagu podcijenjenost obveza i evenutalnu precijenjenost imovine te očekvani gubitak/dug kojega bi ovim tempom mogli već dodatno nakupiti cca. 800 kn po dionici a koja će se vjerojatno smanjivati kako vrijeme prolazi ako se likvidacija ne izvrši "odmah" i tako spasi što se spasiti da.

Čini mi se da sam otprilike bio u pravu. Likvidacijska vrijednost je tada moguće i bila baš negdje tu oko 800 kn (divim se svojoj preciznosti :P), i čini se da se kroz tih godinu dana kao što je i izgledalo očitim obzirom da likvidacija nije izvršena odmah vrijednost i dalje smanjivala (i možda su kasnije stvari sada malo realnije vodili, tj. knjigodstvena vrijednost je konačno možda stvarna likvidacijska vrijednost).

Danas, kada je prošlo još dodatnih pola godine od razdoblja na koje se odnosi to izvješće, možda su već kapital odveli i u negativu.
Teško mi je vjerovati da je za te nekretnine moguće naći kupca koji bi dao dovoljno (više nego je vođeno u knjigama) da se izbriše ta negativa (vrate dugovi i ostane neki zamjetan pozitivan kapital za isplatu dioničarima).

Sve mi se čini da su evenutalnih 800 kn svojih dioničara oni do sada potpuno uništili, doveli na blizu nule kune po dionici. To je to kada se na vrijeme ne provedu spasonosni stečajevi, bili oni sa preustrojem ili likvidacijom. Oba mogu biti koliko-toliko spasonosni ako se provedu promptno!
A sad je vjerojatno već potpuno kasno, sad je sve uništeno ili će biti uskoro, teško mi je vjerovati da se firma iz ovakvog stanja sama od sebe može oporaviti. Ovo možda da preuzme neki strateški ulagač za 1 kn, pa da napravi nekakvo ozbiljno restruktuiranje… ali tko to zna je li više moguće u bilo kojem obliku. Ovo je sramota naše Države, još jedna primjer gdje država loše gospodari svojom imovinom. Da su normalan vlasnik na vrijeme bi ovdje postavili drugu upravu koja bi provela nekakvo restruktuiranje, pripremu za prodaju strateškom kupcu, bilo što što može izvući bar neku vrijednost od toga. Danas izgleda kao da više nema nikakve nade niti za što.

Ne znam što bih prije….smijao se ili plakao.

Kako odgoditi stečaj i dobro se narugati radnicima, vjerovnicima i pravnoj državi
(svaka sličnost sa našom TNSA je slučajna 😉 )

(www.dosjetransadria.wordpress.com)

Lijepo se čovjek zamisli nad ovim tekstom. Istina do jaja.
Hvala blogeri. [thumbsup]

Svakim danom sve bliže sadašnjosti.
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/TNSA-fin2011-1Q-NotREV-N-HR.pdf
Možda sutra dođe Q2, kao što smo pretpostavilo vrlo vjerojatno negativnog kapitala.


Kapital i rezerve sa 72 na 9 milijuna kuna. Valja imati na umu da je to nekonsolidirano izvješće, no tvrtke konsolidacije bi jedino mogle još malo pogoršati ionako katastrofalne rezultate.

Da smo pravna država, netko bi iz HFP-a, odnosno Audija, već bio u Remetincu po zapovjednoj odgovornosti. Njihova nebriga u ovom slučaju, a nije da ih mali dioničari nisu nebrojeno puta upozoravali što će se ovdje dogoditi, upravo je kriminalna.


jesus!
pljačka, uništavanje … strava!
A šta će osvanuti na mjestu Transadrie za par godina? Tko će to posjedovati? Tko će i kome prodati ono šta je ostalo?

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


jesus!
pljačka, uništavanje … strava!
A šta će osvanuti na mjestu Transadrie za par godina? Tko će to posjedovati? Tko će i kome prodati ono šta je ostalo?

Stečajni upravitelj onome tko se javi na držabi. I ako ovako nastavi (kapital je sad možda već negativan obzirom da prije 4 mjeseca niti 2 milijuna kn) neće biti dosta za platiti sve dugove pa će jadni vjerovnici, banke… platiti svoju ludost poslovanja sa ovakvom firmom.
Da se stečaj na vrijeme napravio svi bi dobili svoja potraživanja i još bi koja kuna ostala dioničarima, ovako stvarno pitanje da li će ostati bilo što, jer sad su teška vremena za prodavati bilo kakvu imovinu, pogotovo nekretnine.


Stiglo godišnje izvješće za 2010.
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/TNSA-fin2010-1Y-REV-N-HR.pdf
ako tko uopće želi otvarati…

Nakon 1H2011, stavka kapital i rezerve ovom dinamikom već bi trebala biti debelo ispod nule [sealed]

odem na godisnji i nema me a TNSA izda izvjestaj
ovo je sad skupo i na onih 400 koje sam reko a smijali su se na forum kad sam rekao da cekam po 400kn
jbg male su kolicine al bice toga
[bye]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

New Report

Close