TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dragi forumaši…

dugo već pokušavam povezati i stražiti sva događanja vezana za TNSA koja su dosptupna na internetu. Na rznim mjestima nalazio sam fragmente. Puno toga je objavljeno ali nigdje sustavno, pregledno na jednom mjestu. Prikupio sam zasad 30-tak članaka za koje držim da su karakteristični, a u zadnjih par dana malo se bavim i istraživanjem… Uglavnom – pozivam Vas da pogledate ovaj link

http://www.dosjetransadria.wordpress.com

Sigurno će vas "oduševiti" aktualni članak – "svi poslovi Branimira lepura". U Rijeci o njemu malo znamo, ali Šibenčanima je više nego dobro poznat.

ništa bolje se niti nemože očekivati,niste valjda mislili da netko normalan može s njima dugo?znam samo jednog ,ali on jadan mora,mlad je,a ovdje su ga obilježili i sje…mu karijeru………..a Lepur i ostali ,šta reći,nisu oni krivi što im je to omogućeno….

nar10


Dragi forumaši…

dugo već pokušavam povezati i stražiti sva događanja vezana za TNSA koja su dosptupna na internetu. Na rznim mjestima nalazio sam fragmente. Puno toga je objavljeno ali nigdje sustavno, pregledno na jednom mjestu. Prikupio sam zasad 30-tak članaka za koje držim da su karakteristični, a u zadnjih par dana malo se bavim i istraživanjem… Uglavnom – pozivam Vas da pogledate ovaj link

http://www.dosjetransadria.wordpress.com

Sigurno će vas "oduševiti" aktualni članak – "svi poslovi Branimira lepura". U Rijeci o njemu malo znamo, ali Šibenčanima je više nego dobro poznat.


Kolega, svaka čast na uloženom trudu. Kada se čita ovako sublimirano, na jednom mjestu, izgleda još groznije. Pa kako je moguće da su u zatvoru završili i premijer i potpredsjednik vlade i general i …, a grupa krimosa iz "Transadrije" još uvijek slobodno šeće, uništava i zahebava koga god poželi?

Čitajući link http://www.dosjetransadria.wordpress.com, izdvajam zadnju točku istog:

Čitavo to vrijeme, ovaj se “vrsni gospodarstvenik” stigao baviti i – poljovrivredom. Valjda da se odmori od stresnih obaveza, Lepur je u Benkovcu osnovao obrt “Pastir” za uzgoj jezgričastog i koštunićavog voća. O njegovim pastirskim poslovima nemamo provjerenih saznanja, a ono što smo čuli ne smijemo objaviti bez dvostruke provjere.

Iz svega navedenog – što možemo zaključiti? Kakva sudbina očekuje Transadriu i šibenski Luku pod njegovim vodstvom?

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=88350
Za ovakve malverzacije su trenutna uprava i članovi bivšeg i sadašnjeg NO doslovno rečeno "preglupi".
Dakle postavlja se samo jedno pitanje, a to je tko im je pravni savjetnik i koga to i dan danas imaju u vrhu politike, da ima moć da i trenutno vrši utjecaj na HFP, a isto tako i da ih i dalje štiti od kaznenog progona.
Sjetimo se samo da su predstavnici HFP-a na famoznoj skupštini kada je "nestalo struje" stali nasuprot uprave i članova NO, a na ponovljenoj skupštini su ih podržali.

Još tri dana je do skupštine. Očekujete li što od nje?

Država (opet) propustila postaviti pitanje opoziva uprave TNSA


Još tri dana je do skupštine. Očekujete li što od nje?

Država (opet) propustila postaviti pitanje opoziva uprave TNSA


Ne znam tko se krije iza Vašeg nicka, i sa kakvim namjerama. Zahvalni smo Vam na informacijama koje su manje više već odavno poznate svima onim koji prate ovu dionicu unazad 3 – 4 godine. Vjerovatno ste uložili dosta vremena i napora da sve te informacije objedinite na jednoj stranici, i to je pohvalno.
Međutim nije dobro što iznosite u ovom zadnjem postu krivu informaciju. Odnosno na predstojećoj skupštini će se raspravljati o davanju razrješnica upravi i NO, i to pod točkama 5 i 6.
Iako od toga nema ništa, jer će HFP najvjerovatnije podržati postojeću garnituru iz samo njima znanih razloga.

Pozdrav i hvala na komentaru. Znam da su informacije o kojima sam pisao poznate duže vremena ljudima upućenim u slučaj, no vjerovali ili ne, velik broj ljudi nema pojma što se događa. Znaju da se u TNSA "tamo nešto muti" i to je to.

Što se tiče točki 5. i 6. o kojima govorite, u razgovoru s pravnicima rečeno mi je da nedavanje razrješnice ne znači automatski smjenu uprave i NO-a. Tim prije što ne postoji točka dnevnog reda prijedloga novih ljudi. Istina, u "normalnim" okolnostima nedavanje razrješnice bi nešto značilo, no nisam siguran da u ovom slučaju to ikome išta znači.

U svakom slučaju, provjerit ću još jednom pravnu težinu izglasavanja razrješnice i svakako ću ispraviti tekst ukoliko se pokaže da ste u pravu. Hvala još jednom i… vidimo se na skupštini?

U pravu ste – pogriješio sam u izboru termina pri pisnju članka, no u suštini sam bio u pravu. Davanje razrješnice jest postavljanje pitanja povjerenja i (ne)odobravanja vođenja tvrtke i moj tekst s te strane nije točan. No uskraćivanje izdavanja razrješnice ne znači automatski i opoziv.

U slučaju Podravke ( http://www.vecernji.hr/regije/sestak-ce-biti-prvi-sef-uprave-koji-nece-dobiti-razrjesnicu-clanak-167141 ) u zadnjem pasusu Jakša Barbić, autor Zakona o trgovačkim društvima kaže: "Uskrata razrješnice važan je razlog za opoziv imenovanja uprave"

Dakle, pitanje povjerenja upravi bit će postavljeno, no do opoziva ne može doći na ovoj skupštini.

Jesam li dobro shvatio?



Dragi forumaši…

dugo već pokušavam povezati i stražiti sva događanja vezana za TNSA koja su dosptupna na internetu. Na rznim mjestima nalazio sam fragmente. Puno toga je objavljeno ali nigdje sustavno, pregledno na jednom mjestu. Prikupio sam zasad 30-tak članaka za koje držim da su karakteristični, a u zadnjih par dana malo se bavim i istraživanjem… Uglavnom – pozivam Vas da pogledate ovaj link

http://www.dosjetransadria.wordpress.com

Sigurno će vas "oduševiti" aktualni članak – "svi poslovi Branimira lepura". U Rijeci o njemu malo znamo, ali Šibenčanima je više nego dobro poznat.


Kolega, svaka čast na uloženom trudu. Kada se čita ovako sublimirano, na jednom mjestu, izgleda još groznije. Pa kako je moguće da su u zatvoru završili i premijer i potpredsjednik vlade i general i …, a grupa krimosa iz "Transadrije" još uvijek slobodno šeće, uništava i zahebava koga god poželi?
[/quote]
zato jer su ovi u zatvoru sitne ribe u usporedbi sa većim ribama. Ako je netko na televiziji ne znači da je velika faca u stvarnom svijetu

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Kolega "super 24", ipak ste malo pretjerali. Ta ne mislite valjda da su muljatori tipa Ključariček, Lepur, Bačelić, Račić, Petković velike face u stvarnom svijetu. Ako ovo pročitaju još će se više umisliti. Oni su velike face samo u shizofrenom svijetu " Transadrije" i u sustavu izokrenutih vrijednosti kojeg je stvorila hrvatska politička elita.

Pa ako sagledamo svijet u svjetlu činjenice da veća riba jede manju,činjenica da pola HDZ-ove vlade sjedi u zatvoru, a druga polovica je dala otkaze bi implicirala da i neke druge, veće ribe plivaju ovim vodama, a koje su nadživjele sve dosadašnje "političke elite".
Dakako, možemo to promatrati i kao slučaj selektivnog "buđenja pravne države", ako baš želimo u to vjerovati. ja ne vjerujem.
Pitanje je tko je postavio te "političke elite" koje gledamo, jer osobno ne vjerujem niti u "american dream" gdje dolazi Pero iz Pogane vlake i uspinje se preko leševa protivnika na visoke pozicije moći. Previše sam stvari vidio da bih u to vjerovao.
Da npr. Jadranka Kosor ičime upravlja u ovoj državi ili da bilder ginekolog upravlja hrvatskim zdravstvom, da je Zoran Milanović vrh opozicije, ili da anonimni trećerazredni profesor prava mahne rukom i postaje predsjednik meni je čisti fantasy, jer ne zadovoljava niti kriterije za SF. Kad bi ti ljudi zaista ičime upravljali, mi ne bi danas imali kompjutere da na njima lamentiramo. Vjerojatno ne bi imali ni struju niti toplu vodu.

To naravno ne povlači da su gore nabrojani Ključariček i ekipa sami po sebi te "veće ribe",ali u najmanju ruku da uživaju zaštitu nekog većeg od sebe, barem zasad.

Koliko sam čitao dosjetnsa, pod Lepurom je isparilo najmanje milijardu kuna, a on kao leptirić s cvijeta na cvijet, svi ga žele što prije zaposliti i okoristiti se njegovom stručnošću.. a ministri i premijeri padaju zbog nekoliko kamiona, par desetaka miliona kuna, medijskih napisa ili satova..

Koliko vidim, jedini loši tisak koji je "ekipa" prmila bio je iz slobodne dalmacije, koja još nije zadovoljavajuće privatizirana.

no u svakom slučaju, puno sreće dioničarima tnsa i nadam se da ćete strpati bagru iza rešetaka

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close