TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za dvije do tri godine sve će biti pokradeno…a priča će glasiti ovako: " zamisli to se nekada zvalo transjug, zapošljavali su skoro tisuću ljudi, imali su nekratnine u svakom većem mjestu na balkanu, radnicu su imali velike i redovite plaće, a onda je došao vuk i pojeo baku i crvenkapicu i sad imaju samo jedan kontejner na graničnom prijelazu Macelj (HR-SLO) – Gruškovlje (SLO-HR)…a nekad se to moglo prodati čak po 11.000 kuna.
Zato, korisniče rama banana, prodaj ti to malo sirotinje tokom ove godine ako to malo poskoči na krilima europe i europske unije [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

bananarama
vama i meni puna šaka brade [cool]


Za dvije do tri godine sve će biti pokradeno…a priča će glasiti ovako: " zamisli to se nekada zvalo transjug, zapošljavali su skoro tisuću ljudi, imali su nekratnine u svakom većem mjestu na balkanu, radnicu su imali velike i redovite plaće, a onda je došao vuk i pojeo baku i crvenkapicu i sad imaju samo jedan kontejner na graničnom prijelazu Macelj (HR-SLO) – Gruškovlje (SLO-HR)…a nekad se to moglo prodati čak po 11.000 kuna.
Zato, korisniče rama banana, prodaj ti to malo sirotinje tokom ove godine ako to malo poskoči na krilima europe i europske unije [wink]

Vrijeme će najbolje pokazati tko je bio u pravu, a vrijeme brzo prođe! Uskoro im ni ta dva kontejnera neće trebati, jer Transadria ulazi u drugi profitabilniji biznis! Prodaja preostalih nekretnina u Sloveniji je u tijeku.
A zar Vi svoje još uvijek niste prodali, ako na taj način razmišljate?

Za usporedbu treba reći i da se Ingra nekada mogla prodati po 400 kuna, a sada je 16,80. Otpustili su preko 1000 radnika u međuvremenu. Tko je tamo "pare popalio"?U Hrvatskoj je preko 40 tisuća firmi sa blokiranim računima. Neke će i preživjeti i ponovno dostići i prestići "staru slavu". Na ulagačima je da prepoznaju takve tvrtke! [smiley]

Za dug ove firme većinom svi znaju, ali za imovinu, tek rijetki!

TNSA će sada, po najavi bar, iz Luke Šibenik izvuči oko 1,5 milijuna Kuna odnosno isplatiti će si dobit kao 50% vlasnici Luke.

Da li je to dovoljno da se zatvore ovi hitni stečajni postupci, zna li netko ???

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

niti blizu…..

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


TNSA će sada, po najavi bar, iz Luke Šibenik izvuči oko 1,5 milijuna Kuna odnosno isplatiti će si dobit kao 50% vlasnici Luke.

Da li je to dovoljno da se zatvore ovi hitni stečajni postupci, zna li netko ???

Da, ja znam kad već pitaš jer mi je prijateljica prisustvovala posljednjem ročištu. Ovako jedan od stečajnih prijedloga bazira se na dugu od 23 miliona kuna, a preostala dva ne znam.
Dakle – 1,5 miliona Luke Šibenik nije dovoljno da se pokrije 170 miliona kuna dugova koliko se može iščitati iz izvješća ako su ispravna.
Dal jesu il nisu, s obzirom na kredibilitet TNSA teško je reći. Možda su dužni manje a možda još i više.
U svakom slučaju tko se danas zaleti pa poskida po 9 glava da digne cijenu il pucajući na profit – učinit će upravo to – zaletit će se [wink]

Autor nema dionice TNSA, nije na bidu ni na ask. Činjenice koje iznosim su provjerene, a u procjenama se možda varam al čisto sumnjam s obzirom na dosadašnje kretanje cijene

Dobro Vam jutro špediteri [cool]

Kressho



Na moju veliku žalost uprava Transadrije je uspjela u svom naumu: Škugor je smijenjen, Lepur je direktor, a dio ostvarene dobiti za 2010.god. transferirati će se u korist Transadrije.

možda sada i mi radnici dobimo neku konkretniju lovu …ili ne ? znati ćemo to već idući tjedan 😉
[/quote]
Radniče,vjerujem da Ti to već znaš,vjerovatno Vam je gosp.Račić navrijeme priopćio tu informaciju…..




Na moju veliku žalost uprava Transadrije je uspjela u svom naumu: Škugor je smijenjen, Lepur je direktor, a dio ostvarene dobiti za 2010.god. transferirati će se u korist Transadrije.

možda sada i mi radnici dobimo neku konkretniju lovu …ili ne ? znati ćemo to već idući tjedan 😉
[/quote]
Radniče,vjerujem da Ti to već znaš,vjerovatno Vam je gosp.Račić navrijeme priopćio tu informaciju…..

[/quote]

Taj "radniktnsa" kako se već predstavlja, ziher se nije nikad od rada uznojio, a ovu lovu taj ne čeka i ne mora. Dobiva on svoje sledovanje preko drugih kanala kao i odabrana "elita" u Tnsa.

Luka Šibenik je zadnja velika privreda koje je ostala u našoj šibenskoj županiji. Od nikoga nisu krali, nikome ništa nisu uskratili, radnici su imali svoje redovite plaće, božićnice, plaćene godišnje odmore, radno vrijeme od 8 sati,…. Svojim radom i žrtvom je postalo to što jest nakon rata. Feniks.
Hvala Transadriji što će sve to ponovno pretvoriti u pepeo, varajući po milijunti (ta im je cifra nekako prirasla srcu) put svoje radnike praznim kratkoročnim obećanjima.
Ljudi, kolege, ovo je vaš kraj. Luka Šibenik vam je samo žvakača guma Airways. Na trenutak se lakše diše i to je sve. Bježite dok možete.

Ovaj postupak (mislim na smjenu gosp.Škugora i postavljanje Lepura za direktora), je jedino što je TNSA (odnosno Uprava i NO) napravila po zakonu. Sve ostalo je kriminal (mislim na prošle Skupštine i nestanak novaca). Samo na jednu stvar su zaboravili, Šibečani nisu budale, neka jedna plaća zakasni ili bude manja, biti će problema. Luka Šibenik, posluje pozitivo i zašto bi zbog raznih (glupih) poteza rukovodioca ispaštali oni koji nemaju veze s tim. Da je to financijska injekcija, kojom će se kriza prebroditi i normalno nastaviti poslovanje…….možda, a ovako sa 170 miliona duga stvarno nema smisla.
Jedino može novokomponirana direktorica ili gđica iz platnog od 1,7 miliona kuna stvoriti (ili pretvoriti) u 170 miliona.
Priča da su čarobne i jedna i druga i po izgledu i po pameti.

New Report

Close