TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrijednost imovine Luke Šibenik je oko 35 milijuna Kuna, a TNSA ima oko 100 milijuna duga, ali i većinski udio u Luci Šibenik.

Ova kombinacija zamjena direktora govori samo da će TNSA za sobom u ponor i njih povući.
TNSA, a po meni, trebala se držati sebe i svojih problem jer imaju dosta imovine i bez Luke, ali valjda je ovako "moralno" ?

P.S. imam dionica TNSA.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Mislio sam na trenutnu vrijednost luke šibenik jer ne treba isključiti mogućnost prodaje od strane tnsa. Nadalje, normalno je da se svaka firma želi riješiti viška radnika uz što manji trošak pogotovo u ovoj krizi.Što se tiče ove farse sa tnsa, ne smatram se nekim genijalcem ali nisam uzalud kupovao dionice ove firme zadnjih pet mjeseci da bi "pofumao" svoju lovu već naprotiv, i do sada sam ih skupio popriličan broj,a kupiću ih još malo(od paničara)

ah da, nikad nemojmo zaboraviti ovaj broj: 28 755-JAKO MALI BROJ

http://www.poslovni.hr/vijesti/predrag-bulat-stekao-2961-dionicu-transadrije-132571.aspx
Inače, u to vrijeme dionicom se trgovalo iznad 3 tisuće kuna! [rolleyes]


btw, zna li netko kolika je vrijednost luke šibenik

Minimum 100milja kn


ah da, nikad nemojmo zaboraviti ovaj broj: 28 755-JAKO MALI BROJ

Pravi broj je još manji jer imaju 2900 vlastitih dionica



ah da, nikad nemojmo zaboraviti ovaj broj: 28 755-JAKO MALI BROJ

Pravi broj je još manji jer imaju 2900 vlastitih dionica
[/quote]
Top ten drži 67% dionica što bi reklo da svi ostali drže oko 9500 komada a i od te količine pitanje je koliko njih ih je voljno prodavati pogotovo po ovim bagatelnim cijenama.Nekome je trebalo za kruh i tu prodaju razumijem ili onu zbog vraćanja rate kredita, ali sve drugo je paničarenje ili igra u mutnom

Postaviću još jedno pitanje(pitanje nad pitanjima) :
što misli država sa svojim dionicama? Da li ih misli prodati zaposlenicima(što manji broj zaposlenika to je dio kolača veći) i po kojim cjenama(nominalnim ili diskontnima), dioničarima ili nekom strateškom partneru(što sumnjam).Država ih sigurno ne misli dugoročno imati a znamo svi da je državna blagajna prazna.Ni njoj nije u interesu da ova firma propadne već naprotiv da svoj dio proda što skuplje.Svi znamo da su mutne radnje u tnsa ali ne vjerujem da će netko u zatvor zbog toga.Mislim da se jednostavno priprema teren za što jeftinije preuzimanje firme i to je to.
Trgovačko-ekonomski rečeno: kupi za jedan prodaj za tri
Imaoci dionica još malo se strpite i vaše će čekanje biti nagrađeno(a i moje)

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Gospodarstvo/Transadria-smijenila-direktora-Luke-Sibenik-i-dobila-1-7-milijuna-kuna


Mislio sam na trenutnu vrijednost luke šibenik jer ne treba isključiti mogućnost prodaje od strane tnsa. Nadalje, normalno je da se svaka firma želi riješiti viška radnika uz što manji trošak pogotovo u ovoj krizi.Što se tiče ove farse sa tnsa, ne smatram se nekim genijalcem ali nisam uzalud kupovao dionice ove firme zadnjih pet mjeseci da bi "pofumao" svoju lovu već naprotiv, i do sada sam ih skupio popriličan broj,a kupiću ih još malo(od paničara)

Po ovome šta pišeš meni se čini da si ti ovdje jedan od tih "paničara" , i da dionice prodaješ a ne da kupuješ. Jer nitko ne otkriva tajnu svoje magije javno – to umanjuje učinak, čini te slabijim. Dakle, da zaista kupuješ šutio bi.
A druga stvar – to šta si ti skupljao dionice po soma i dva soma i preko, ako doista jesi nije nikakva garancija da TNSA neće u stečaj, pa kakav ti je to argument uopće ??

"Ja sam kupovao , dakle rast će!"

Koma. Ja kažem da će i dalje padati. TNSA Uprava bi željela spasiti kompaniju od stečaja ali prodaja zgrade u Rijeci ne gine, ako država nešto ne poduzme da sačuva svoj udio, npr neki otpis dugova na ime svega što se može.
Al država nema pojma ni gdje je ni šta je, brod tone i sumnjam da Vlada trenutno ima vremena razmišljati o jednoj stečajkuši pred likvidacijom. Da ima, ne bi radnici TNSA tek nestajali s platne liste, one by one.

Jedini čovjek koji može spasiti i povući Transadriu gore je jedna osoba s ovog foruma [wink]

Zašto ? Zato što ima viziju kako i kamo preusmjeriti njezino poslovanje da počne donositi ozbiljne novce, da se zadrže mnogi radnici, i da povrati i pretekne svoje nekadašnje ime.
Pored toga ima i iskustvo, čelična muda, odvažnost i ustrajnost da to i učini.

Ali taj je pun miliona koliko ja znam i sumnjam da bi ga TNSA uopće zanimala. Ali kad mi je ispričao svoju viziju, samo sam zujao i nisam mogao vjerovati …

S tako nečim Transadria bi gomilala milione doslovce, i to u desecima , možda i stotinama. A šta je najsmješnije ima sve , ali baš sve resurse i riješenje joj je pred nosom, a konkurencija u toj grani nikakva s obzirom na resurse.

Al pitanje je hoće li se itko od vas toga sjetiti, ikada. Jebiga, kad ti nešto strši pred nosom teško je to primjetiti, jednostavno , isuviše je blizu i isuviše dobro da bi itko pomislio na tako nešto.

Kressho

Plejboju:
gkmdskvixrub [yawn]

Zapamtite dobro ovaj post i stranicu na kojoj je napisan. Za dvije do tri godine, tko god bude imao oko 100 dionica ili više ove firme bit će "big boss". A priča će glasiti ovako: "Zamisli to se nekada davno moglo kupiti po 600 – 800 kuna!" [wink] [smiley] [smiley] [smiley]

New Report

Close