TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Rijeka/Radnici-iz-Pule-povukli-zahtjev-za-stecaj-uprava-Transadrije-dobila-jos-mjesec-dana
Evo gore članka! Iako sam i sam pomalo zbunjen ovim glupostima koje novinari iznose!
Zamisli, oni radnici koji još uvijek rade zagovaraju stečaj, a oni koji su dobili otkaze i više ne rade u Transadriji nagodili se sa upravom jer su im isplaćena zaostala potraživanja. Ispadne da je bolje dobiti otkaz nego i dalje raditi.
Poanta je jedna, i radnika i neradnika možeš kupiti novcem, druge pouke ne vidim iz ovoga teksta.


Poanta je u tome što je uprava TRansadrije uspjela reprogramirati dugove, isplatiti plaće radnicima i prezentirati novi poslovni plan… 😉




Eto to ja vidim, a vi pisite da sam lud, ali potpuno sam siguran da je moja vizija jasna i svijetla kao danasnji rijecki dan …

Eto kako nam je burza na niske grane spala. Sad čak i za burek zaradit moraš imati poetske postove. 😀
[/quote]

Da, da, zgrada u secesiji, a poeta u depresiji [cry]
[/quote]
Mislim da kolega Plejboj nije lud, nego poetski egzaltiran, ***obrisano***



http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Rijeka/Radnici-iz-Pule-povukli-zahtjev-za-stecaj-uprava-Transadrije-dobila-jos-mjesec-dana
Evo gore članka! Iako sam i sam pomalo zbunjen ovim glupostima koje novinari iznose!
Zamisli, oni radnici koji još uvijek rade zagovaraju stečaj, a oni koji su dobili otkaze i više ne rade u Transadriji nagodili se sa upravom jer su im isplaćena zaostala potraživanja. Ispadne da je bolje dobiti otkaz nego i dalje raditi.
Poanta je jedna, i radnika i neradnika možeš kupiti novcem, druge pouke ne vidim iz ovoga teksta.


Poanta je u tome što je uprava TRansadrije uspjela reprogramirati dugove, isplatiti plaće radnicima i prezentirati novi poslovni plan… 😉
[/quote]
Poanta je daj otkaz i lova čeka Oće da se riješe lezilebovića a zaposlit novu stručnu radnu snagu




http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Rijeka/Radnici-iz-Pule-povukli-zahtjev-za-stecaj-uprava-Transadrije-dobila-jos-mjesec-dana
Evo gore članka! Iako sam i sam pomalo zbunjen ovim glupostima koje novinari iznose!
Zamisli, oni radnici koji još uvijek rade zagovaraju stečaj, a oni koji su dobili otkaze i više ne rade u Transadriji nagodili se sa upravom jer su im isplaćena zaostala potraživanja. Ispadne da je bolje dobiti otkaz nego i dalje raditi.
Poanta je jedna, i radnika i neradnika možeš kupiti novcem, druge pouke ne vidim iz ovoga teksta.


Poanta je u tome što je uprava TRansadrije uspjela reprogramirati dugove, isplatiti plaće radnicima i prezentirati novi poslovni plan… 😉
[/quote]
Poanta je daj otkaz i lova čeka Oće da se riješe lezilebovića a zaposlit novu stručnu radnu snagu
[/quote]
To sam i sam napisao nedavno, pa su me neki nazvali "mrziteljem radnika"! Stari Ključariček nije imao petlju da otpušta eminentan višak u ovoj firmi, čisto iz socijalnih razloga. Moderna su vremena i na sasvim drugi način se danas posluje. Firma je zbog viška "jela samu sebe", s tim da je i uprava pojela velik dio svojim "neznanjem" i lopovlucima. Ovo definitivno ima budućnost, ali uz zaokret od 180% stupnjeva u odnosu na dosadašnji način poslovanja.
Riječ stečaj je teška riječ i mnogi kada je čuju “tresu im se gaće” i bježe glavom bez obzira.
Ovdje je ta riječ zloupotrijebljena od strane novinara samo da bi se netko jeftinije nakrcao. Bit će toga još u izobilju! [huh]


Poanta je u tome što je uprava TRansadrije uspjela reprogramirati dugove, isplatiti plaće radnicima i prezentirati novi poslovni plan… 😉

Ma, u kojoj si ti to epizodi vidio!? Ništa nisu reprogramirali, račun je blokiran, a dio plaća (jedva za kavu) im je isplaćen sa druge firme! Naravno, samo ovima koji su povukli prijedlog!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)



Poanta je u tome što je uprava TRansadrije uspjela reprogramirati dugove, isplatiti plaće radnicima i prezentirati novi poslovni plan… 😉

Ma, u kojoj si ti to epizodi vidio!? Ništa nisu reprogramirali, račun je blokiran, a dio plaća (jedva za kavu) im je isplaćen sa druge firme! Naravno, samo ovima koji su povukli prijedlog!
[/quote]javascript:__doPostBack(‘ctl00$ctl00$TopLevelContent$ContentPlaceHolder1$PostList1$NewPost1$lbNewPost’,”)
Malo sam sarkastičan ne bih li uspio podsjetiti dioničare što je bitno, a što nije.

No, oni su se većinom već odavno rastali od pameti.

Evo nam i priopćenja:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=34976

Prije svega, moramo pohvaliti ogroman korak u transparentnosti komuniciranja Uprave TNSA sa ZSE. Jer, sve do sada Uprava se javljala tek nakon što je to od njih zatražila ZSE. Upravi kao takvoj informacija o sudskom ročištu za pokretanje stečaja nije se činila od bitnog značaja za dioničare.

Što se sâmog priopćenja tiče, prešućeno je da odbijen tek prvi prijedlog, a da ih je još četiri te da će se sljedeće sudsko ročište održati u roku od mjesec dana. Te informacije Upravi očito nisu dovoljno bitne da bi se podijelile s dioničarima.

I za kraj, nijednom rječju, pa ni naznakom, ne spominje se eventualno rješenje katastrofalne situacije u TNSA. Zadnja plaća radnicima i dalje je isplaćena u rujnu, a danas je skoro kraj travnja.

Sve to trebao bi uzeti u obzir avanturist koji se odluči na kupnju dionica.

A inače, fascinantno mi je hrvatsko pravosuđe. Sudci su se toliko umorili od nenadane vijesti o povlačenju zahtjeva da nije bilo teorije da istog dana raspravljaju o idućem zahtjevu za stečaj.

Polako ćemo, ne gori voda…

Bez obzira na sve sadašnjoj upravi se ipak mora priznati da "ima mašte" i jako političko zaleđe. A od predstavnika HFP-a ni slova, a jedan su od većinskih vlasnika i jedini su kadri napraviti smjenu.
Očito da im ova "maglovita" situacija sasvim odgovara! Fuj!


Malo sam sarkastičan ne bih li uspio podsjetiti dioničare što je bitno, a što nije.

No, oni su se većinom već odavno rastali od pameti.


Aha, sorry! Ja sam mislio da si bio ozbiljan, pa se čudim.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Gdje su nestali oni nalozi s aska,prevrtljivci jedni [smiley]


Gdje su nestali oni nalozi s aska,prevrtljivci jedni [smiley]

Heheh, evo su ti se vratili! Pitanje je, gdje su oni sa bida?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)



Gdje su nestali oni nalozi s aska,prevrtljivci jedni [smiley]

Heheh, evo su ti se vratili! Pitanje je, gdje su oni sa bida?
[/quote]
Pošto sve znaš reci čiji su, heheh

New Report

Close