TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



‘ajd, pa ćemo vidjeti tko će veću zaradu donijeti ovaj mjesec….da li ksst-r-a na 4.000 ili tnsa-r-a na 700, a usput ćemo vidjeti i šta je sigurnije bilo…s čim se mirnije moglo spavati [yawn]

4000 + 75% = 7000

700 + 114% = 1500

fora , razlika je skoro 40% [cool]
[/quote]

Oooooo dr.etkerič…se sjećaš ? hihihihi….. [lol] [lol] [lol]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



Kapitalizacija dobiti od nekih 70%. Bit će ovakvih valova još dosta. Ipak je keš, keš za one koji ovdje ne namjeravaju dočekati strateškog partnera! [rolleyes]

Kapitalizirali ste, pretpostavljam, dva bureka sa sirom i jogurt.
[/quote]
O tome ću tek početi razmišljati oko 5000 pa nadalje.
[proud]

Nemojte biti skromni bananarama, ja prije 7000 ne razmišljam o prodaji


Nemojte biti skromni bananarama, ja prije 7000 ne razmišljam o prodaji

Ponuda za otkup mora ići iznad 7000!



Nemojte biti skromni bananarama, ja prije 7000 ne razmišljam o prodaji

Ponuda za otkup mora ići iznad 7000!
[/quote]

stavio si jednu nulu previse. za pocetak bice na 700 a kasnije doce na 300 do 400kn sto je prihvaltivo
ovo je prvi vlakic bice jos odkup zaboravi na dulje vrjeme

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora


Nemojte biti skromni bananarama, ja prije 7000 ne razmišljam o prodaji

Ponuda za otkup mora ići iznad 7000!
[/quote]

stavio si jednu nulu previse. za pocetak bice na 700 a kasnije doce na 300 do 400kn sto je prihvaltivo
ovo je prvi vlakic bice jos odkup zaboravi na dulje vrjeme

Slično si pisao i prije mjesec dana, a tržište te “progutalo”, a evo opet isti tekst pišeš.
[/quote]

sta me progutalo jeli bilo na 700 je i sta oces doce opet na 700 i jos doli na cjene na koje ocu kupit ozbiljnije kolicine
ovo je prvi veci vlakic vec su bili manji vlakici ako si ga iskoristio dobro ako nisi probaj sutra il cekaj doce drugi

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Nije mi jasno temeljem čega se očekuje rast vrijednosti dionice TNSA kad realni elementi, kada se apstrahira trenutna euforija i aktivnosti uprave i povezanih stranaka na burzi, stoje ovako:
1. poslovna aktivnost društva je skoro zamrla, komitenti se mogu izbrojiti na prste jedne ruke,
2.uprava je najavila prodaju nekretnina, koje bitno određuju vrijednost društva. Usput, posl zgrada u Rijeci procijenjena je od strane Hypo i Šted banke na 85 mil kn, a procjena kojom barata Lepur od 21 mil EURA djelo je , recimo, "kućnog procjenitelja, koji si je dobar s upravom",
3.društvo je kadrovski sasvim devastirano i što je najgore Ključariček je i dalje predsjednik uprave.
4.rezultati poslovanja za 2010.god., izvjesno će biti negativni. 15, 20 mil. minusa, svejedno.
Transadria će najvjerojatnije izbječi stečaj jer je imovina objektivno veća od obveza i jer je uz Transadriju vezana sudbina Luke Šibenik, što je uzrokovalo i politike intervencije. Ali ,izbjegavanje stečaja u posljednji čas, uz katastrofalni pad poslovanja i nastavak djelovanja korumpirane i nesposobne uprave i isto takvog N.O. ne može dugoročno osigurati oporavak poduzeća i rast njegove vrijednosti. Barem ne u obliku u kojem sada posluje.

Do sada nisu nikakvi konkretni dogovori nisu postignuti niti s bankama niti s lukom Šibenik.Opet i ponovo laži i pričice.
Ostatak zaposlenih (jad i bijeda) predaju poslove drugim špedicijama, a s ostatkom poslova (prije dogovoreni štetni ugovori) ne mogu pokriti niti najminimalnije (dapače rade s gubitkom), pa se postavlja pitanje ako se s tim ne može preživjeti, tko će i kako vratiti kredite. To već spada u SF područje. Najviše začuđuje kako još uvijek postoji budala (da ne kažem nešto gore) koji se trse, rade prekovremeno, ne misle izaći na štrajk i podržavaju “majstore” i još imaju petlje izaći pred kolege i pričati gluposti. Odakle im samo obraza i ideje da će rukovodstvo koje je s…… firmu kada je imala novaca (jako puno), izvući iz krize nakon što su je opljačkali.

Na blogu "Dnevnik kapetana" objavljeno je otvoreno pismo grupe radnika TNSA jednom direktoru:

Od: nemamo plaću@anonymousspeech.com
Za: svima kojima to nešto znači

Poslano: 18. ožujak 2011.

Predmet: ZAHVALA ZA NEISPLAĆENU PLAĆU

Vrlo “poštovani” direktore G…..,

Vašom najavom o skorom odlasku u mirovinu, iako ste obradovali mnoge i dali im novu nadu, riječka gospodarska scena će ostati bez još jednog nesposobnog, nestručnog, te u poslovnom i pravopisnom smislu nepismenog gospodarstvenika. Nas radnike Transadrije ste zadužili vašom prijetvornošću, dvoličnošću i mnogobrojnim lažima koje ste izgovarali i kojima ste manipulirali bez imalo grižnje savjesti. Za buduća pokoljenja zauvijek ćete ostati obilježeni kao direktor pod čijim mandatom je uništena i opljačkana nekad dobra firma. Pritom nema opravdanja da su odluke donosili drugi i da Vi objektivno niste krivi. Naime, kada umjesto jednog direktora odluke donose drugi, osoba koja ima minimum časti i samopoštovanja ne bi u tome sudjelovala.

U vašem daljnjem životu i poslovnoj karijeri Vam želimo da Vas prati sreća na isti onaj način kako ste je Vi velikodušno i bezobzirno krojili drugim ljudima u ovoj firmi tijekom Vaše 3 godine nezaboravnog direktorovanja.

S nepoštovanjem,
Radnici koji su konačno dočekali nešto pozitivno u ovoj firmi u zadnjih godinu dana

P.S. nadamo se da će i ostali vrli direktori ove firme uskoro nestati sa poslovne scene, ako već ne svojim odstupanjem s funkcija zbog manjkajuće savjesti, a ono po nalogu stečajnog upravitelja. Na taj način možda i za nas svane neko sretnije vrijeme i omogući nam se da radimo i – dobijemo plaću. Gospođi G…R… nećemo slati ovaj dopis, kako ju ne bi uznemirivali na godišnjem odmoru, koji temeljem nama neisplaćenih, a njoj isplaćenih plaća preko ugovora i drugih računa Transadrije provodi u – Dubaiu. Svinjarija!

Zanimljiva je arogancija uprave TNSA. Na dva upita ZSE oni se uopće nisu osvrnuli, a sada mi je jasniji položaj radnika TNSA. Pitam se da li je ZSE od Hnafe zatražila njihovu odgovornost za isto ?

Nadalje, kolega bananarama i ja zajedno smo još nedovno brojili dionica dovoljno da budemo u prvoj polovici TOP 10 dioničara .U međuvremenu ja sam veći dio prodao, ali i dalje znam da u slobodnoj prodaji se nalazi niti 9500 dionica pa ne vidim mogućnost da cijena previše padne.
Puno veće šanse su da cijena previše naraste, a obzirom na situaciju.

Evo sada mi komotnu lupite jedinicu, ali to vam neće pomoći da cijena padne [lol]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Opet se počelo sa žalopojkama i srceparajućom prozom. Čim dionica ne naraste preko 20% u danu, staro društvo se malo osokoli i krene sa poznatim parolama: Dole uprava i kapitalisti, crveni, žuti i zeleni!
Morat će mo sutra još koju pozitivnu blokadu odraditi, čisto da malo rasteramo ovo društvo koje je ponovno operjalo i dobilo krila. [wink]

New Report

Close