TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

""Među ostalim, dogovoreno je da se zaustavi medijska kampanja protiv te Uprave, te u miru, za dobrobit i Luke i “Transadrije”, nastave rješavati problemi. ""

a s kim su se oni to "dogovorili" da se "zaustavi medijska kampanja protiv uprave"…?…
…da se zaustavi iznosenje istine o njihovim potezima koji su tvrtku doveli tu gdje je…o "amenovanju" HFP-a i nemoci..ili bolje receno moci koje ima drzava da se ne sprovode njeni zakoni i propisi…?.
..da ih se pusti "u miru za dobrobit Luke i Transadrije"…ma koje su ovo fraze…?…ma koja je dobrobit koju je ova uprava ucinila zadnjih godina za tvrtku…navedite i jednu…"rekonstruiranje"…?…
Uvijek ista prica….ista uprava unisti…i onda ta ista ima plan kako ce spasit…o blago nama s njima…

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Koliku cijenu očekujete sutra nakon ovih izvarednih vijesti

Prvi jaci otpor je do 2000, dugorocno oko 5000kn.

Evo vidimo kako u praksi djeluje Kosoričina mantra o nultoj toleranciji na korupciju. Uprava TNSA ima podršku određenih političara: Kulušić i Kalmeta s jedne strane, Linić s druge i dečki će umjesto u buksi i dalje sjediti u svojim foteljama. Još samo čekamo da se uvede cenzura medija i počmu privoditi oni koji govore i pišu istinu o " slučaju Transadria". Strašno!

Sve navedeno je potpuna neistina. Jedina istina je da je sastanak održan, ali bez ikakvih zaključaka i rješenja. Nikakav plan restrukturiranja od strane Transadrie nije iznesen, niti su ga banke podržale. Luka Šibenik nije nasjela na obmane, farse i zakulisne igre koje počivaju na lažima i samo lažima.
Članak u Slobodnoj Dalmaciji od 03.04. je djelo kvazinovinara koji ima svoju tarifu i koji piše neistine za bilo koga tko mu plati i poznat je kao takav.
Borba se nastavlja, Luka Šibenik je zdravo tijelo i ne da se, a Transadria je prebolesna da bi preživjela.


Transadria je na dobrom putu da izbjegne stečaj. Zakopane su i ratne sjekire između njezine uprave i Davora Škugora, direktora “Luke Šibenik”, tvrtke koja je u 50-postotnom suvlasništvu ovoga riječkog špeditera.
Rezultat je to u petak održanog zajedničkog sastanka, kojem je u Zagrebu predsjedao ministar Božidar Kalmeta, s kompletnom upravom Transadrije (ZSE:TNSA-R-A), zatim Davorom Škugorom i Draškom Lambašom, čelnicima “Luke Šibenik”, te Ozrenom Matijaševićem, prvim čovjekom HUS-a, i predstavnicima Porezne uprave.

– Najvažnije je da su naše poslovne banke – Hypo Alpa Adria i BKS banka – podržale plan restrukturiranja tvrtke. Kako je naša imovina od 50-ak milijuna eura višestruko veća od duga, a više nije u pitanju ni solventnost tvrtke, stvorene su pretpostavke za normalno poslovanje. Točno je da su pred nama bolni rezovi. Već smo oglasili prodaju dijela svoje imovine koja nije u izravnoj funkciji osnovne naše djelatnosti.

KAO DA SE SPREMA DOKAPITALIZACIJA ?

Lepur: Imamo velike planove
Lepur odbija optužbe da je Uprava “Transadrije” željela “potopiti” “Luku Šibenik”.

– Ona je za nas od strateškog interesa. Uvjereni smo da može raditi i bolje i više. Želimo joj vratiti stari sjaj i donijeti nove poslove. Danas tu radi 180 radnika i godinama tavori na robama iz kutinske “Petrokemije” koja kad zakašlje, potrese “Luku Šibenik”. Upravo smo za ovu godinu dogovorili prekrcaj najmanje sto tisuća tona drvne mase, a nije isključeno i još 60-ak tisuća druge robe. Također, pri kraju su pregovori sa švicarskom tvrtkom GWH iz Ženeve koja bi iduće godine u šibensku luku dovela još 300 tisuća tona novih tereta. To podrazumijeva i ulaganja u lučka postrojenja. U “Luci” bismo već ove godine otvorili barem još 40-ak novih radnih mjesta i, što je osobito važno, osjetnije povećali plaće radnicima – zaključuje Branimir Lepur.

Koje laži! Oni ne mogu u svojoj kući "prehraniti obitelj" (čitaj isplaćivati plaće), a u tuđoj obećava brda i doline. Transadria u zadnjih 30 godina (i više) nije dovela ni jedan teret u Luku Šibenik.
Luka Šibenik ne tavori, nego dobro radi, posluje u dobitku i ne treba joj Lepur "davati sjaj".

Kada sam čestitao kupcima po cca700-750kn počastili ste me jedinicama, isti oni koji su pohlepno željeli vidjeti ovu dionicu na 100-200kn, međutim prošla baba s kolačima mada ja cijena ulaska još u vijek povoljna. Malobrojni su vjerovali u ovu dionicu kao banarama,asterix i moja malenkost koji su ovdje iznosili svije mišljenje(ispričavam se onima koje sam izostavio) i naše vrijeme naplate dolazi jer TNSA zasigurno neće propasti već naprotiv- she will raise again


Lepur: Imamo velike planove
Lepur odbija optužbe da je Uprava “Transadrije” željela “potopiti” “Luku Šibenik”.

– Ona je za nas od strateškog interesa. Uvjereni smo da može raditi i bolje i više. Želimo joj vratiti stari sjaj i donijeti nove poslove. Danas tu radi 180 radnika i godinama tavori na robama iz kutinske “Petrokemije” koja kad zakašlje, potrese “Luku Šibenik”. Upravo smo za ovu godinu dogovorili prekrcaj najmanje sto tisuća tona drvne mase, a nije isključeno i još 60-ak tisuća druge robe. Također, pri kraju su pregovori sa švicarskom tvrtkom GWH iz Ženeve koja bi iduće godine u šibensku luku dovela još 300 tisuća tona novih tereta. To podrazumijeva i ulaganja u lučka postrojenja. U “Luci” bismo već ove godine otvorili barem još 40-ak novih radnih mjesta i, što je osobito važno, osjetnije povećali plaće radnicima – zaključuje Branimir Lepur.

Koje laži! Oni ne mogu u svojoj kući "prehraniti obitelj" (čitaj isplaćivati plaće), a u tuđoj obećava brda i doline. Transadria u zadnjih 30 godina (i više) nije dovela ni jedan teret u Luku Šibenik.
Luka Šibenik ne tavori, nego dobro radi, posluje u dobitku i ne treba joj Lepur "davati sjaj".


Uzalud ti trud svirači Tko je jamio jamio kaže naš Đeneral Rojs Upamti te za ovu delegaciju će se još čut

Narednih 12 radnih dana uprava će dizati cijenu dionice kako bi ojačala svoju pregovaračku poziciju za 19.04.2011. iz tog razloga sam uzeo pol današnjeg prometa. Do 19.04. neće ispod ove cijene, ali kad se stečaj otvori ide na 500 [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

samo da vas obavijestim o članku u slobodnoj od nedjelje…potkupljen novinar,ekipa iz luke se čudi,stiže demantij uskoro…ništa od navedenog nije istina,nikakvi novci se ne daju transadriji


Narednih 12 radnih dana uprava će dizati cijenu dionice kako bi ojačala svoju pregovaračku poziciju za 19.04.2011. iz tog razloga sam uzeo pol današnjeg prometa. Do 19.04. neće ispod ove cijene, ali kad se stečaj otvori ide na 500 [wink]

O čemu ti pričaš ,kupiš po 1000 i nešto pa prodaš po 500

pa šta fali…pa ti i onaj banarama ste kupili po 4.000 pa ste meni prodali po 1.000 [lol]

pa ne mogu na svemu zaraditi…kupovao sam staklenike po 300, pa čak i po 200, pa ću ih prodati po 7.000 [lol]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Tako je! Još jedan pokušaj plasiranja laži i lažnih nada! Ništa od novca. Još sitno do stečaja!

samo da vas obavijestim o članku u slobodnoj od nedjelje…potkupljen novinar,ekipa iz luke se čudi,stiže demantij uskoro…ništa od navedenog nije istina,nikakvi novci se ne daju transadriji

New Report

Close