TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



1. Treba inzistirati kod stečajnog ( preko sindikata ) na stečaj s preustrojem ( kao Pevec )
2. Stečaj s preustrojem je dobar izbor za dioničare, ali i radnike posebno, jer se praktično promijeni uprava, proda dio nekretnina za podmirenje vjerovnika i sve ispočetka. Stečajni je novi direktor.

Šket još uvijek nije završio izradu stečajnog plana za Pevec, ali bitno je istaknuti da će se dobavljači namiriti iz NOVOG poduzeća, a prema svemu sudeći za to će im trebati 10-20 godina.

Toliko o preustroju.

Vrijednost TNSA po meni je jednaka vrijednosti DKVS. A dioničari TNSA neć nekoliko tjedana imaju rijetku priliku gledati kako im se ulog prepolavlja ko babuške. A onda, kad dođu do najsitnije, umjesto čoklade u njoj će biti…
[/quote]
Ti se razumiš ko Mara u krivi Dkvs prodala imovinu za 200mkn aima dug 950mkn a za Tnsa kažu znalci da ima duplo veću imovinu od duga Na cijenu dionice od 1000kn firma vrijedi oko 25,5mil kn Sama upravna zgrada vrijedi minimum 30 mil al eura Ima 15000m2x2000em2 daje 30mil eura,a disu još ostale nekretnine



Ti se razumiš ko Mara u krivi Dkvs prodala imovinu za 200mkn aima dug 950mkn a za Tnsa kažu znalci da ima duplo veću imovinu od duga Na cijenu dionice od 1000kn firma vrijedi oko 25,5mil kn Sama upravna zgrada vrijedi minimum 30 mil al eura Ima 15000m2x2000em2 daje 30mil eura,a disu još ostale nekretnine

Vrlo brzo ćemo vidjeti tko se u što razumije. U stečaju firme obično vrijede nula kuna jer ne mogu vrijediti manje. TNSA je u predstečajnom postupku. Koji to znalci tvrde da TNSA vrijedi duplo više od obveza? Ja ovdje vidim par zaluđenih naivaca kojima će TNSA biti zadnja dionica u koju su ulagali.
Osvijestite se, gospodo. Pet mjeseci radnici TNSA rade be plaće, a umjesto uprave firmom upravlja predstečajni upravitelj, koji će u travnju postati stečajni.

TNSA na cijeni od 100 kuna vrijedi 2,5 milijuna kuna.


bilo je ovako i kod elektroprometa kad ga je ljubas preuzimao

post od 07.10.2009.

Većina onih koji ovdje "trati" vrijeme pišući o katastrofi Transadrije piše iz osobne koristi, a ne iz želje da se prezentira približna istina i mogući realni scenariji. U ovoj sam dionici preko tri godine, kupovao, prodavao, trejdao, nadokupljivao, izlazio i ulazio. Jednostavno volim ovakve polulikvidne dioice, gdje je prisutna neizvjesnost i gdje ima adrenalina. Tko igra na sigurno, onda neka oroči novac ili kupi Atlantic ili HT i čeka dividendu. Osobno mi to nije zanimljivo.
Da li će biti stečaj ili ne manje ili više je važno. O tome će u svakom slučaju u travnju odlučivati trgovački sud, a ne pojedini forumaši koji su to već samozvano proglasili.
Meni je ovdje interesantno to što je uprava uspjela prvo ročište pomaknuti tek za travanj. To mnogo govori o isprepletenosti i umiješanosti različitih političkih struja, a i samog HFP-a u cjelokupnu situaciju.
Država se ovdje neće odreći svoga udjela, niti svojih potraživanja. Prošle godine se kada je trebao biti prodavan državni udio po početnoj cijeni od 2800 kuna digla čitava uzbuna oko toga, i nije bila na kraju dopuštena licitacija zbog eto preniske početne cijene.
Sutra će mo svi čekati neku "ovcu" da opali po bidu, pa da se onda mi možemo jeftino nakrcati ove "bezvrijedne" dionice. A na drugoj strani moglo bi nešto proći po asku, kao što je bilo i u petak kada je već bila izašla ova zadnja vijest.
Evo ja obećajem da ću ujutro na otvaranju prvi opaliti sa jedno 10- tak komada po bidu, ako Vi meni obećate da će te mi poslije vratiti moje dionice po duplo manjoj cijeni!
Planiram kupiti još jedno stotinjak komada, a odgovaralo bi mi po što nižoj, zato molim kolege da smisle neki novi druk!
[proud] [yawn]

bravo kolega obrani i nas malo koji kupujemo. ja samo kupujem ovih dana i nastavit cu do nule i jos cu uzeti margin, zalozit cu ULPL.

Ovo sa LKRI bi se moglo jako povoljno odraziti i na TNSA samo da se opet ulove svoje osnovne djelatnosti [smiley]

Hajde, sad vi meni kažite, koja se firma u Hrvatskoj iz stečaja izvukla [pray]…nakon toga možemo dalje razgovarati o posrnuloj i nasukanoj Transadriji [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Hajde, sad vi meni kažite, koja se firma u Hrvatskoj iz stečaja izvukla [pray]…nakon toga možemo dalje razgovarati o posrnuloj i nasukanoj Transadriji [wink]

Pevec, HG spot….

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Hajde, sad vi meni kažite, koja se firma u Hrvatskoj iz stečaja izvukla [pray]…nakon toga možemo dalje razgovarati o posrnuloj i nasukanoj Transadriji [wink]

Kolega "puding" stvar je u tome što ova firma još uvijek nije u stečaju, niti će u stečaju ikad biti. Nije bez razloga prvo ročište zakazano tek za mjesec i pol. Da je uprava i HFP imala namjeru pustiti ovo u stečaj, prvo ročište bi bilo već ovaj tjedan. Slažem se sa kolegom farabutom jer i sam imam određena očekivanja vezana za suradnju luke Rijeke i Transadrije. A o luci Šibenik ne bih ni komentirao, jer tamo smo većinski vlasnici. Ova firma se sprema za novi poslovni uzlet i još uvijek je najveći lider u sektoru.


bravo kolega obrani i nas malo koji kupujemo. ja samo kupujem ovih dana i nastavit cu do nule i jos cu uzeti margin, zalozit cu ULPL.

Kolega nemoj žuriti sa kupnjom, pusti neka je drugi koji žele izaći spuste niže. A možda i ovi što drukaju namjerno opale po bidu, da bi srušili cijenu i onda kupovali. Nemoj se uopće zamarati trenutnom cijenom dionice, nego gledaj da što jeftinije povećaš broj dionica. Kada se završi ova "fortutma", a to će biti već na prvom ročištu, onda ćeš poslije zbrajati dobit. Samo bez žurbe, to ti je moj prijateljski savjet.

Korisniče banarama, da ste vi sretni i zadovoljni i da mislite onako kako pišete, da mislite da ta vaša transadrija ima bilo kakvu perspektivu, ne bi vi mene "pudingom" nazivali…vidi se da ste tužni, bespomoćni, zabrinuti i na mene kivni. Griješite.
Vi bi meni makar malo boli priuštili, stoga me "pudingom" i nazivate, a ja nit’ sam "puding" nit’ "pudingom" mogu biti, čak i da vama za volju hoću "pudingom" biti.
Za svu štetu i bol koju vam je transadrija nanijela, ja nisam kriv, niti mogu krivim biti. Ja sam samo analitičar i kroničar nekih zbivanja, pa tako i ovih vezanih za transadriju… [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].



Hajde, sad vi meni kažite, koja se firma u Hrvatskoj iz stečaja izvukla [pray]…nakon toga možemo dalje razgovarati o posrnuloj i nasukanoj Transadriji [wink]

Pevec, HG spot….
[/quote]

je, samo što su u Pevecu vlasnici firme (nazovimo ih dioničari) ostali bez ičega, a u HGSP stečaj još nije pokrenut, ali nemoj se čuditi ako bude jer HGSP je u teškoj komi, a onda će opet dioničari ostati bez ičega [bye]

New Report

Close