TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…korisnici,
pretjerali ste sa svim tim odama, hvalospjevima i pohvalama svakakve vrste upućene stečaju…pa da je taj stečaj tako dobar imala bi ga i COCA-COLA… [yawn]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Skrbnički ZABE podebljao za +37 kom.

[yawn]

jeste, a transadrija utanjila za 37 milijuna kuna…

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Korupcionaši iz Transadrije koji su svojim malverzacijama i nesposobnošću tvrtku doveli pred vrata stečaja, imaju namjeru na Skupštini Luke Šibenik d.o.o. na rukovodeću funkciju u društvu instalirati "svog čovjeka", budući nisu zadovoljni kooperativnošću aktualnog vodstva Luke. Naravno, mijenjati će i N.O.. Duboko se nadam da ovoga puta neće uspjeti u realizaciji svojeg nauma i da će se suočiti s otporom i radnika i udjeličara. U vrijeme kada su zajahali Transadriju nekima su mogli prodavati muda pod bubrege, ali danas je svima zainteresiranim valjda jasno o kakvoj se ekipi radi.


Kolega Loris, a koliko dugo može trajati ovaj stečajni postupak?

Ha , teško pitanje, ali idemo ;

1. Treba inzistirati kod stečajnog ( preko sindikata ) na stečaj s preustrojem ( kao Pevec )
2. Stečaj s preustrojem je dobar izbor za dioničare, ali i radnike posebno, jer se praktično promijeni uprava, proda dio nekretnina za podmirenje vjerovnika i sve ispočetka. Stečajni je novi direktor.
3. Stečaj s ciljom namire vjerovnika ( banaka, porezne, radnika, dobavljača…) je komleksan i stečajni bi mogao tu naginjati jer bi njegova provizija u konačnici mogla iznositi 300.000,00 Kuna neto, a dobija je ako dobro proda cijelu TNSA ili njene dijelove po najboljoj cijeni.

Prvo će sigurno htjeti prodati same dionice TNSA ili onih 11% koliko imaju, a onda bi išao na ostalo.

Biti će ovdje OK situacija, mora biti, ali potrebno je nadgledati što radi stečajni, ali i HFP-e. .

Dodatno, nemojet dopustiti da se banke namire prije radnika, banke to mogu samo ako imaju uspisano pravo prvenstva po fiduciji ili hipoteci, a rijetko koja banka to upiše, ali svejedno koriste jer se nitko ne žali.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


jeste, a transadrija utanjila za 37 milijuna kuna…

A ovaj skrbnički ZABE će vas otanjiti za dionice, polako ali sigurno. Na kraju neće niti morati davati ponudu za otkup jer mu se sami nudite, ali naravno za "siću"! [rolleyes]



Kolega Loris, a koliko dugo može trajati ovaj stečajni postupak?

Ha , teško pitanje, ali idemo ;

1. Treba inzistirati kod stečajnog ( preko sindikata ) na stečaj s preustrojem ( kao Pevec )
2. Stečaj s preustrojem je dobar izbor za dioničare, ali i radnike posebno, jer se praktično promijeni uprava, proda dio nekretnina za podmirenje vjerovnika i sve ispočetka. Stečajni je novi direktor.
3. Stečaj s ciljom namire vjerovnika ( banaka, porezne, radnika, dobavljača…) je komleksan i stečajni bi mogao tu naginjati jer bi njegova provizija u konačnici mogla iznositi 300.000,00 Kuna neto, a dobija je ako dobro proda cijelu TNSA ili njene dijelove po najboljoj cijeni.

Prvo će sigurno htjeti prodati same dionice TNSA ili onih 11% koliko imaju, a onda bi išao na ostalo.

Biti će ovdje OK situacija, mora biti, ali potrebno je nadgledati što radi stečajni, ali i HFP-e. .

Dodatno, nemojet dopustiti da se banke namire prije radnika, banke to mogu samo ako imaju uspisano pravo prvenstva po fiduciji ili hipoteci, a rijetko koja banka to upiše, ali svejedno koriste jer se nitko ne žali.
[/quote]

Zaboravio sam bitno navesti ;
banke često vole tražiti razlučno pravo na red naplate potraživanja, a imaju upisano izlučno pravo što im nedaje pravo iznad stečajnog upravitelja.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris
Kolega pa zar ne spadaju banke u red razlučnih vjerovnika samim time što imaju upisano založno pravo, te se namiruju iz te imovine na kojoj je to pravo ustanovljeno koja uopće ne ulazi u stečajnu masu?? Samo trebaju paziti da su upisali založno pravo prije roka u kojem je moguće pobijati tu pravnu radnju od strane samog stečajnog upravitelja i ostalih vjerovnika….slično kao sa obračunskim plaćanjima provedenim (mislim) 2 mjeseca prije pokretanja stečaja…koje se isto ako su u tom roku provedene, mogu pobijati… Znači tvrdim da se banke ako imaju založno pravo ili fiducijarno prenešeno vlasništvo nad nekretninom/pokretninom namiruju iz vrijednosti predmeta zaloga, sukladno odredbama ovršnog zakona, koji tada uopće tada ne ulazi u stečajnu masu. To je i bit razlučnih vjerovnika, jer su oni u daleko boljem položaju od ostalih već samom činjenicom upisa založnog prava ili fiducijarnom prijenosom vlasništva. Čak kada je vlasništvo fiducijarno preneseno ako dužnik nakon primitka obavijesti/poziva od javnog bilježnika ne podmiri dugovanje u roku od 30 dana, tada se smatra da je potraživanje namireno uzimanjem predmeta zaloga, neovisno o njegovoj vrijednosti. Znači daleko brže od uobičajenog ovršnog postupka sa procjenama i dražbama. Dalje je problem ulaska u posjed ….što više nema uopće veze sa stečajnom masom…već su to slatke muke odvjetnika koji zastupa ovrhovoditelja…Tako nekako bi ja to rekao… [undecid] [lol]

Mean people suck and nice people swallow!


Korupcionaši iz Transadrije koji su svojim malverzacijama i nesposobnošću tvrtku doveli pred vrata stečaja, imaju namjeru na Skupštini Luke Šibenik d.o.o. na rukovodeću funkciju u društvu instalirati "svog čovjeka", budući nisu zadovoljni kooperativnošću aktualnog vodstva Luke. Naravno, mijenjati će i N.O.. Duboko se nadam da ovoga puta neće uspjeti u realizaciji svojeg nauma i da će se suočiti s otporom i radnika i udjeličara. U vrijeme kada su zajahali Transadriju nekima su mogli prodavati muda pod bubrege, ali danas je svima zainteresiranim valjda jasno o kakvoj se ekipi radi.

Kolega Tino, dalo bi se zaključiti da je ovi TNSA maheri posežu za svime što je šibensko; atraktivne nekretnine, kamioniiii…, a o stručnim kadrovima da se i ne govori…. [proud]

Ovako obično sudi Visoki trgovački sud kada su u pitanju firme gdje država ima udjela!
http://www.poslovni.hr/vijesti/visoki-trgovacki-sud-odbio-tuzbu-malih-dionicara-rijecke-transadrije-149603.aspx
A kome se poslije žaliti, kada su sami "vrhovni"!


1. Treba inzistirati kod stečajnog ( preko sindikata ) na stečaj s preustrojem ( kao Pevec )
2. Stečaj s preustrojem je dobar izbor za dioničare, ali i radnike posebno, jer se praktično promijeni uprava, proda dio nekretnina za podmirenje vjerovnika i sve ispočetka. Stečajni je novi direktor.

Šket još uvijek nije završio izradu stečajnog plana za Pevec, ali bitno je istaknuti da će se dobavljači namiriti iz NOVOG poduzeća, a prema svemu sudeći za to će im trebati 10-20 godina.

Toliko o preustroju.

Vrijednost TNSA po meni je jednaka vrijednosti DKVS. A dioničari TNSA neć nekoliko tjedana imaju rijetku priliku gledati kako im se ulog prepolavlja ko babuške. A onda, kad dođu do najsitnije, umjesto čoklade u njoj će biti…

kolega PeroS, lebowski

slažem se s vama, ali što sam ja drugo napisao ? Treba paziti da banke ne koriste pravo koje nemaju, a što je stečajna masa i što ulazi pustite stečajnom odnosno sudu .

Stečaj s preustrojem dovodi u probleme dobavljače, slažem se, ali radnici, dioničari i finacijski vjerovnici od toga imaju korist odnosno nastvak poslovanja tvrtke.

Problem TNSA je taj što ima mnogo nekretnina , a to će se mnogima svidjeti u ovim turbanim vremenima gdje je sve obezvrijeđeno. Zato stečaj s preustrojem to rješava i zaobilazi usitnjavanje.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close