TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pa citam i tebe sto me onda cini kakvim ???

Dosta ljudi cita 24 sata , Jutarnji a tamo informacija i pametnog stiva za pop…dosta njih cita knjige kvalitetnog sadrzaja , ali to bas ne pomaze svima.
Znaci nije samo stvar u tome sto citas nego i kako citas.
Ako plej pojasni sto je mislio moje je da to prihvatim ili bacim u kos.

Plej je mislio da TNSA unatoč vrijednoj imovini od koje je nešto već nestalo , poput prostora u Gajevoj koje neki ovdje navode samo tako , te trenutnoj situaciji sa pokretanjem stečaja od strane neisplaćenih radnika, te milijunskog duga poreznoj upravi – TNSA tek čekaju pravi problemi, u dugoročnom smislu.

Ulazak u EU za koji oni navode da će im otvoriti niz novih tržišnih prilika – zatvorit će im onu jednu glavnu i najvažniju – Špeditersku djelatnost u mnogim poljima.

Kada bi se TNSA uspjela riješiti tehnološkog viška bezbolno i efikasno – da, onda bi ova dionica bila već sada dobra kupnja, na 1000 kn.

Ali fora je u tome što su taj "tehnološki višak" živi ljudi, i to ne bilo kakvi, već radišni, marljivi, i po svemu sudeći odlučni da sruše Upravu koja se pokazala neefikasnom prilikom dogovaranja nekih tamo poslova pred par godina još , sa kamionima, a zbog kojih danas radnici čekaju plaću mjesecima, i još ih se naziva "tehnološkim viškom".

Eto – zato ja ne bih ulazio u ovu dionicu na 1000 kn.

JER NE VOLIM ŠPEKULIRATI SA NEČIJOM NESREĆOM NA RAČUN BOGATE MANJINE.

NEKA ZADRŽE SVE RADNIKE PA ĆU POSTATI DIONIČAR TNSA makar poslije izgubio.

Iskreno, ako pokažu tu veličinu imat će veličinu i da prežive krizu.

Inače – tropa. Stečaj najmanje, a dalje ćemo vidjeti…

Možda im radnici preuzmu i onu zgradu u RIjeci , ne bi me čudilo

[/quote]
Kolega opet Vi sa "srceparajućim" parolama. Kao da ste nešto u rodu Jaci. Prvo pročitajte zadnjih barem 100 stranica, pa će te se onda bolje uklopiti u raspravu. Ovako ispadne kao da ste pali "s kruške"!
Ko "pčelica" ste, letite od dionice do dionice, a nigdje ozbiljno da aterirate! Aj uzdravlje!

Stečaj bi ovu dionicu lansirao iznad 1500, a odobreni kredit kod banaka i nagodba s državom iznad 2000. Za dioničare je najgora ova neizvjesnost i to uvijek dodatno ubija dionicu.




Pa citam i tebe sto me onda cini kakvim ???

Dosta ljudi cita 24 sata , Jutarnji a tamo informacija i pametnog stiva za pop…dosta njih cita knjige kvalitetnog sadrzaja , ali to bas ne pomaze svima.
Znaci nije samo stvar u tome sto citas nego i kako citas.
Ako plej pojasni sto je mislio moje je da to prihvatim ili bacim u kos.

Plej je mislio da TNSA unatoč vrijednoj imovini od koje je nešto već nestalo , poput prostora u Gajevoj koje neki ovdje navode samo tako , te trenutnoj situaciji sa pokretanjem stečaja od strane neisplaćenih radnika, te milijunskog duga poreznoj upravi – TNSA tek čekaju pravi problemi, u dugoročnom smislu.

Ulazak u EU za koji oni navode da će im otvoriti niz novih tržišnih prilika – zatvorit će im onu jednu glavnu i najvažniju – Špeditersku djelatnost u mnogim poljima.

Kada bi se TNSA uspjela riješiti tehnološkog viška bezbolno i efikasno – da, onda bi ova dionica bila već sada dobra kupnja, na 1000 kn.

Ali fora je u tome što su taj "tehnološki višak" živi ljudi, i to ne bilo kakvi, već radišni, marljivi, i po svemu sudeći odlučni da sruše Upravu koja se pokazala neefikasnom prilikom dogovaranja nekih tamo poslova pred par godina još , sa kamionima, a zbog kojih danas radnici čekaju plaću mjesecima, i još ih se naziva "tehnološkim viškom".

Eto – zato ja ne bih ulazio u ovu dionicu na 1000 kn.

JER NE VOLIM ŠPEKULIRATI SA NEČIJOM NESREĆOM NA RAČUN BOGATE MANJINE.

NEKA ZADRŽE SVE RADNIKE PA ĆU POSTATI DIONIČAR TNSA makar poslije izgubio.

Iskreno, ako pokažu tu veličinu imat će veličinu i da prežive krizu.

Inače – tropa. Stečaj najmanje, a dalje ćemo vidjeti…

Možda im radnici preuzmu i onu zgradu u RIjeci , ne bi me čudilo

[/quote]
Kolega opet Vi sa "srceparajućim" parolama. Kao da ste nešto u rodu Jaci. Prvo pročitajte zadnjih barem 100 stranica, pa će te se onda bolje uklopiti u raspravu. Ovako ispadne kao da ste pali "s kruške"!
Ko "pčelica" ste, letite od dionice do dionice, a nigdje ozbiljno da aterirate! Aj uzdravlje!
[/quote]

NE JA VEĆ RADNICI LIČE –

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Rijeka/Radnici-Transadrije-Ako-padamo-mi-pada-i-uprava

Šta ti misliš, da ti se špekuliranje sa njihovom tragedijom neće vratiti kao bumerang ?

Vidimo se na 500 kuna majstore [wink]

Ako zadrže radnike možda im iz solidarnosti i kupim koju dionicu al ovako ništa.
Srušit će ih sto posto, a kada pada Uprava pada i dionica na burzi makar već bila jevtina kao što ti piskaraš ovdje bez temelja…

A to da će Stečaj podići cijenu TNSA na 2000 – [lol] [thumbsup] [lol]

Kressho

Od svog osnutka do danas, dakle više od 60 godina TNSA je bila špediter JŽ, odnosno HŽ. Danas su HŽ-e raskinule ugovor s TNSA, iz razloga neplaćanja preuzetih oveza. TNSA je ovih dana izgubila posao s Agrokorom i Belišćem. Posla je očito sve manje i manje. Blokada računa se nastavlja jer su došla na naplatu jamstva izdana " blagajniku" i "nesuđenom preuzimatelju" Bulatu.
Stručnjake Ključaričeka i Račića to ne zanima previše. Oni su se sad okrenuli transmisijama dobiti od svojih povezanih društava. To je O.K., ali firma ne može dugoročno poslovanje temeljiti samo na tome. S dobiti od ulaganja u Policentro licitiralo se godinama. Međutim, dobilo se što se dobilo, a teško će se nešto još dobiti. Kad se sva konta zbroje,čak zanemarujući vremensku komponentu ulaganja, TNSA je više uložila nego što je realizirala novčanog priljeva učešćem u dobiti tog društva.
Najveća sreća za Luku Šibenik d.o.o. bila bi da "uprava" TNSA pristane prodati svoje udjele. Ako im se stručnjaci Račić i KLjučariček s kamarilom, počmu miješati u posao, za što ima indicija, za godinu dana i oni će biti "poduzeće u problemima". Koliko znam Godišnja skupština Luke je već sazvana, pa će nakon nje neke stvari biti jasnije.
Koliko vidim "uprava" radi na tri fronta: neisplatom plaća rješava se radnika, ne prodaje imovinu radi osiguranja likvidnosti, jer smatra da je sve to njihovo, konstantno ponižava i omalovažava dioničare budući ne objavljuje izvještaje i ne saziva Skupštine, a obvezu davanja ponude o preuzimanju smatra vicem.
I sve to već predugo traje.


Stečaj bi ovu dionicu lansirao iznad 1500, a odobreni kredit kod banaka i nagodba s državom iznad 2000. Za dioničare je najgora ova neizvjesnost i to uvijek dodatno ubija dionicu.

kaj nije stečaj pokrenut? ja stvarno ne kužim zašto ne pokupiš sve do 1300 i finu lovicu zaradiš…netko će to sigurno napravit čim mu dođe iz guzice do glave

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Vidim da se opet moram javiti vezano za spidermanov zadnji post
1.Priznajem, dobar dio tvojih komentara ima smisla
2.Sve to pada u vodu kada se blamiraš tvojim nagađanjima i vrijeđanjem.Zašto:
a-Otvoreno sam rekao na postu da su nalozi 75x1010kn moji
b-Nisam član uprave tnsa niti njen radnik
c-Nazvao si me lopovom i poistovjećuješ me s upravom(koja i meni smrdi).Uostalom napisao sam na postu da ću dati svoju suglasnost kao dioničara ako netko želi istjerivati pravdu i čiste račune odnosno reviziju poslovanja
3.Znači dovodiš u zabludu korisnike ovog foruma da uprava kupuje vlastite dionice i huškaš ih da daju netočne izjave novinama i tako naštete sami sebi netočnim informacijama
4.Ja bi isto volio da se izvrši zakon i otkupe dionice po javnoj ponudi,ali toliko para nema
5.Isto tako niti će dionica pasti na 500kn-neznam tko bi imalo pametan prodavao po toj cijeni
6.Ja se ne miješam u tvoj KSST kad tamo nemam dionica,ali ako vi vjerujete vladi da će otkup biti po 7000 super-neću komentirati iz pristojnosti
7.Svima želim zaradu na burzi ali da bi netko dobio drugi mora izgubit
8.Ova dionica barem ne ovisi o nekim fondovima pa vas nitko ne može lažno navući na kupnju ili prodaju
9.Vezano za plejbojev post-kupnja odnosno prodaja dionica nema veze s radnicima barem dok nije u pitanju kontrolni paket


Stručnjake Ključaričeka i Račića to ne zanima previše.

Bravo tino, lijepo i konkretno napisano! No, mislilo se da ni Sanadera ne interesira što ostali misle, pa je činio sve po svome! Eto, svima dođe kraj, pa će tako i ovima, za dobrobit ili zadovoljštinu svih radnika i dioničara!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

@ plejboj Kolega Plejboj pa taj Vam je link još od 29. siječnja. Vi ste stvarno prespavali zadnjih mjesec dana, gdje su se iznosile raznorazne verzije mogućih zbivanja. Pa sasvim je normalno da su radnici koji su proglašeni viškom pokrenuli zahtjev za stečajem. A sasvim je normalno u RH da će to ostati njihova neispunjena želja. Upravu su mogli srušiti na skupštini 2009 godine, ali vidi vraga, baš su ih isti ti radnici podržali sa svojim glasovima.
Evo Vam i link koji opisuje stanje pred samu skupštinu 2009. Ljubav između uprave i radnika kao u romanu "Romeo i Julija"! Malo su zakasnili sa stečajem, to je trebalo napraviti još tada!
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/udruga-dionicara-i-radnika-transadrije-udruga-malih-dionicara-namjerno-rusi-dionice,59039.html [bye]

Grebe, li ga grebe! Onaj što je 2006 istreso 318 komada po 11000,00 je bio stvarno pravi majstor.Vrijedilo je tih 318 komada tada cijelih 3.498.000,00 kuna.

Pa, vjerovatno Fudo, tko bi drugi!? Sjećam se tadašnjeg trgovanja na VSE. Kupnja se nagomilavala na maximalnoj cijeni, a kad bi se dovoljno nakupilo, netko bi prosuo po njoj i tako nekoliko puta! Naime, tada su blokade na VSE bile interesantne, jer se usprkos njima moglo trgovati!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Aiimee, ni broj stranice ovdje vam danas ne ide u prilog – 666 [angry]

Kolega Farabuto ako vi mislite da nezadovoljstvo radnika – iz očevidnih razloga – neće imati utjecaja na daljnji pad ili minimalno dugotrajnu stagnaciju dionice TNSA na burzi onda se nas dvojica jednostavno razilazimo u mišljenjima, a što nas ne bi trebalo previše opterećivati.

Moja filozofija je bila – prodati TNSA na 6000 kn i kupovati podcijenjen dionice kompanija koje su ili :

A) Kroz krizu poslovale bez nekih ozbiljnijih poteškoća i oscilacija, a neke čak i s porastom dobiti

B) Imaju značajnu imovinu a u posjedu Vlade RH putem različitih agencija, fondova..

C) Igraju važnu ulogu u strateškom ili geopolitičkom smislu

Vaša Transadria, koja je od tada pala ravno 6 puta – ne spada niti u jednu od ovih kategorija.

Po meni, kupnja TNSA na 1000 nosi sličan rizik kao špekulacija sa Validusom.

Može se isplatiti, ali mudar investitor će se pored prilika koje se ovih dana nude na ZSE, kloniti takve riskantne kupnje

No, srećom po vas ovdje prisutne kockara i naivaca uvijek ima, pa možda i dođe do interesa tržišta unatoč argumetnima koje ovdje iznose ljudi čija su se ulaganja na ZSE pokazala dobitnim (primjer – Spajder, Oetker, Smart…) , odnosno ljudi koji su i na mnogim drugim temama ovdje uspješno predviđali kretanje tečaja , neposredno pred pad istoga.

Konačno, 1000 kn je samo psihološko dno ovdje. Od 1000 i dalje postoje dva pravca , a jedan od njih moramo uzeti u obzir je i onaj preko 900, 800, 700 do 500 … A možda i dalje, ako se pod hitno ne zaposli par mladih stručnjaka s iskustvom preko bare u ovakvim situacijama (Crisis & Change Management) u Transadriji koji bi otvorili nove mogućnosti za kompaniju i istovremeno zadržali radnike.

Kressho

gledam malo krvnu sliku ove firme i moram reči da očajno izgleda. Pa to moze i u stečaj vrlo lako. Dug/Kapital = 206,85 %. Strašno zadužena firma, šta urade od nje?

New Report

Close