TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Loris, sada ga već laprdaš.Bolje mi napiši tvoj izračun vrijednosti nekretnina TNSA

Vrlo relativan pojam.
Zašto ? Ovisi tko i u kojem trenutku za koje potrebe nešto procjenjuje.
Zato prvo stečaj, a onda akvizicija koja će TNSA vratiti u zdrave visine.
Svaka druga kombinacija je vožnja bez dnevnoga reda.

Cijena dionice u ovom trenutku je irelevantan pojam za samu TNSA, te nju nemogu predvidjeti.
[/quote]
Pošteno [thumbsup]

Davor Škugor reče da će dobit luke Šibenik biti oko 10% ukupne imovine. Pratit će mo narednih dana koliku će dobit iskazati, pa će mo sve to pomnožiti sa 10 i onda će mo imati za prvu ruku vrijednost luke Šibenik u imovini. Ne računajući pri tome strateški položaj, uhodan posao i iskusnu i uhodanu radnu snagu, te dugogodišnju tradiciju i 110-postotno povećanje djelatnosti prijevoza i skladištenja kako je dotični gospodin naveo u članku. A neki tvrde kako " nema posla". Trenutno "posla ima", ali "nema para", ali ovih dana i tome dolazi kraj. Radnicima će sjesti zaostale plaće, pa će odmah biti volje i za poslom, a onda im više ni uprava neće biti "tako mrska". Pare liječe sve rane!

Ne treba pri tome zaboraviti i to da je luka Šibenik trenutno u daleko boljem stanju nego prije 2 godine, time i cijena raste. Kredit koji je dobiven je s počekom od 4 godine. [rolleyes]

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=73403&tx_ttnews%5BbackPid%5D=23&cHash=7a3481f695

link gore ne radi, članak je u privitku


Loris, sada ga već laprdaš.Bolje mi napiši tvoj izračun vrijednosti nekretnina TNSA

TESKO JE izračunati vrijednost nekretnina TNSA kada je dosta toga vec izlifrano – rasprodano da se pokriju rupe u poslovanju i vrate dugovi…

PRIMJER – 1600 ms u Gajevoj u Zagrebu. Pozivam sve potencijalne kupce ove predstečajne dionice da malo prošeću po Gajevoj i pokušaju locirati taj veliki prostor.
Ja sam uspio pronaći jedino portofon [wink]

Tko želi fotografije neka mi se javi na private. Novine ih nisu htjele objaviti, pitam se zašto. Možda Korda i ekipa novinari još tonu u ovoj stečajkuši

STEČAJKUŠA – SAČEKUŠA+STEČAJ – Dakle kad vam netko pokušava uvaljati dioniciu kompanije kojoj slijedi stečaj neposredno pred taj događaj.

Primjeri – Validus, Transadria, Djakovština …

Kressho



Loris, sada ga već laprdaš.Bolje mi napiši tvoj izračun vrijednosti nekretnina TNSA

TESKO JE izračunati vrijednost nekretnina TNSA kada je dosta toga vec izlifrano – rasprodano da se pokriju rupe u poslovanju i vrate dugovi…

PRIMJER – 1600 ms u Gajevoj u Zagrebu. Pozivam sve potencijalne kupce ove predstečajne dionice da malo prošeću po Gajevoj i pokušaju locirati taj veliki prostor.
Ja sam uspio pronaći jedino portofon [wink]

Tko želi fotografije neka mi se javi na private. Novine ih nisu htjele objaviti, pitam se zašto. Možda Korda i ekipa novinari još tonu u ovoj stečajkuši

STEČAJKUŠA – SAČEKUŠA+STEČAJ – Dakle kad vam netko pokušava uvaljati dioniciu kompanije kojoj slijedi stečaj neposredno pred taj događaj.

Primjeri – Validus, Transadria, Djakovština …

[/quote]



Loris, sada ga već laprdaš.Bolje mi napiši tvoj izračun vrijednosti nekretnina TNSA

TESKO JE izračunati vrijednost nekretnina TNSA kada je dosta toga vec izlifrano – rasprodano da se pokriju rupe u poslovanju i vrate dugovi…

PRIMJER – 1600 ms u Gajevoj u Zagrebu. Pozivam sve potencijalne kupce ove predstečajne dionice da malo prošeću po Gajevoj i pokušaju locirati taj veliki prostor.
Ja sam uspio pronaći jedino portofon [wink]

Tko želi fotografije neka mi se javi na private. Novine ih nisu htjele objaviti, pitam se zašto. Možda Korda i ekipa novinari još tonu u ovoj stečajkuši

STEČAJKUŠA – SAČEKUŠA+STEČAJ – Dakle kad vam netko pokušava uvaljati dioniciu kompanije kojoj slijedi stečaj neposredno pred taj događaj.

Primjeri – Validus, Transadria, Djakovština …

[/quote]
Gospon presvetli kaj se vi zamarate sa nečim s čim nemate veze ili…Nemožete uspoređivat Đakovštinu koja je u stečaju i koja ima dugove puno veće od imovine sa Tnsai Vlds koji će možda" u stečaj i koji imaju daleko veću imovinu od dugova Moje osobno mišljenje je da si nastradao u Đakovštini, moja sućut i prodao Vlds na 5-6 kn pa sada kukaš ko kakva stara frajla Poslije j…… nema kajanja stara uzrečica


Razmatra se i opcija prodaje većinskog udjela u luci Šibenik, koja i u ovoj krizi posluje pozitivno.

Čim se razmatra ova opcija, znači da banke ne daju lovu! Jer, čemu prodaja nečega što donosi novce, a zadržavanje nečega što gubi!?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)



Razmatra se i opcija prodaje većinskog udjela u luci Šibenik, koja i u ovoj krizi posluje pozitivno.

Čim se razmatra ova opcija, znači da banke ne daju lovu! Jer, čemu prodaja nečega što donosi novce, a zadržavanje nečega što gubi!?
[/quote]
Kolega htjeo sam reći da su sve opcije otvorene. A što se tiče banaka, pa one su pune keša kao "čepovi", tako da uskoro više neće ni primati oročene depozite. Ili će ih uzimati uz kamatu od 1%.
A kome će plasirati novac?Vama ili možda meni, ili tamo nekom špediteru sa 2 zaposlena radnika?

Otvorena je i opcija Stečaja. Svako kome ta opcija nije dovoljno jasna, neka se dobro zagleda u ovogodišnje izvješće. Zatim neka malo pregleda povijest ove kompanije unatrag 5 godina i pokuša otkriti gdje su nestali poprilicni iznosi sredstava.

Ako je riječ tek o lošem poslovanju i krizi koja ih je snašla- kako tvrdi Uprava – odakle vam ideja da se takav trend lošeg poslovanja ne odvija i sada, i nastavlja..?

A što se tiče krize jedno je sigurno – Transadriini problemi tek počinju s ulaskom u Europsku Uniju.

Svi valjda znamo zašto.

Prema tome argumenti ala "kriza nas je pogodila" "uvjeti na tržištu" i slično su za malu dječicu i njihove lutkice…

Svima nam je jasno – Ulazak u EU ce tek stvoriti i drastično izobličiti uvjete na tržištu za špeditere i špeditersku djelatnost.

Restrukturiranje te uvodjenje novih grana poslovanja je jedina slamka spasa za TNSA, a ja po ničemu ne vidim da se isto odvija u Rijeci ili ZG. Ljudi, prošetajte malo do Jankomira , pa mi recite jesu li im uredi krcati klijentelom ?

Jer trebali bi itekako biti ako se misle izvući iz krize.

Ukoliko TNSA ne nadje riješenje prethodno pristupanju EU , a ako uzmemo u obzir da Change Management kod njih funkcionira na nivou "rekla kazala", dok implementacija pravih promjena da bi se spremno dočekao ovako golem zaokret u tržišnim uvjetima – vanjski faktor – traju od dvije do pet godina. Dakle nadjite "Poslovni Plan za Restruktiraranje Kompanije i Procedure za Implementaciju Promjena pri pristupanju EU" s datumom 2006. od TNSA – koji sumnjam da uopce postoji – pa onda tek kupujte ove dionice iznad 500kn

Jer 500 do 600 kn je cijena na koju će pasti tijekom ove godine ako se nešto hitno ne poduzme.

PLAN B – Zasnivanje Društva za Upravljanje Nekretninama.

Ali onda ste ga tek naj…i

PLAN C – Promjena kompletne Uprave Poduzeća + MODEL C državne pomoći

(molim objaviti ovaj post, zahvaljujem)

Kressho

Plejboj sve mi je ok sto pises no mozes malo pojasniti zasto ocekujes toliku dramu za speditere prilikom ulaska u EU?


Kolega htjeo sam reći da su sve opcije otvorene. A što se tiče banaka, pa one su pune keša kao "čepovi", tako da uskoro više neće ni primati oročene depozite. Ili će ih uzimati uz kamatu od 1%.
A kome će plasirati novac?Vama ili možda meni, ili tamo nekom špediteru sa 2 zaposlena radnika?

Istina, banke su pune love, ali ne odobravaju više tek tako kredite kako se kome digne! Ovo je visoko rizična tvrtka za plasiranje kredita bila i u najboljim vremenima, sada da ne govorim!


Plejboj sve mi je ok sto pises no mozes malo pojasniti zasto ocekujes toliku dramu za speditere prilikom ulaska u EU?

Hehehe, dobar si ako čitaš što Plejboj piše! [lol]

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Pa citam i tebe sto me onda cini kakvim ???

Dosta ljudi cita 24 sata , Jutarnji a tamo informacija i pametnog stiva za pop…dosta njih cita knjige kvalitetnog sadrzaja , ali to bas ne pomaze svima.
Znaci nije samo stvar u tome sto citas nego i kako citas.
Ako plej pojasni sto je mislio moje je da to prihvatim ili bacim u kos.

New Report

Close