TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ovaj papir neće ni na 800 biti dobar za kupiti [lol]

Mislim da će i ovdje biti forumaških natezanja kao kod Đakovštine i Zdenke. I danas postoji dosta ljudi kojima ne možeš objasniti da se ne isplati kupovati Zdenku jer ona ne postoji. Kako ne postoji, kad je dobila 19 milja kuna od IPARD-a?!?!?! Pa što ako Zdenke nema u sudskom registru, to ništa ne znači…
[/quote]

I bit ce uvijek ovakvih kao ti koji vicu stecaj prije nego sto je uopce zapocet .
Društvo: ĐAKOVŠTINA D.D. U STEČAJU
Društvo: ZDENKA D.D. U STEČAJU
malo je razlika od ovoga :
Društvo: TRANSADRIA D.D. RIJEKA
ne vidim da pise Transadria u stecaju .
Lupas li ga prijatelju , do kraja veljace ce ti sve biti jasno a mozda i prije .

lp



Kolega Miroic i ja sam ovoj ekipi koja se ovdje okupila, odnosno prodala na malo višoj cijeni i sada se nada jeftinijem ulazu, pokušao to objasniti. Ali badava oni "pile" i dalje po svome. Ovdje od stečaja nema niti s. Druga bi stvar bila da su se svi radnici usuglasili oko stečaja. Ovako njih 60 koji su dobili otkaze pokušavaju što više "iskamčiti", a firma sa ostalih 220 radnika nastavlja poslovati.
Ako do sada niste shvatili da HFP drži stranu upravi i prećutno podržava ovu igru, onda se manite dioničarstva. Sindikat ko sindikat, tobože nešto pokušava, a i njima je jasno da je ovdje pojeo vuk ovce, al eto moraju nešto raditi, za to su plaćeni.

Kolega bananarama, ako vi do sad niste shvatili da je račun TNSA blokiran, da radnici nisu primili plaće preko pet mjeseci, da ih se protuzakonito ucjenjuje da biraju izmedju otkaza i minimalca, da zahtjev za pokretanjem stecaja nije bezazlen i da bla bla bla

Jeste li vi ikada bili u situaciji da primate ili isplaćujete plaću? Jel vi znate što je poduzeće, što je poslovanje itd?

Po vama ovo su maltene beznačajni problemi, baš kao i upravi. Ali vidi vraga, nikako da ih riješe. Unatoč silnom bogatstvu u nekretninama i ostalim pizdarijama.

Kada se pokrene stečaj, a ovdje će se neminovno pokrenuti, onda će se vidjeti da će se jedva naplatiti razlučni vjerovnici, a kamoli tek svi ostali.

Realizirajte gubitak i idite dalje, krenite polako ispočetka dok još imate sape.
[/quote]

Lebowski molim te sjasi i ti ko i superman sa ove dionice .
"da ih se protuzakonito ucjenjuje da biraju izmedju otkaza i minimalca" – kolega a kakav je slucaj u SNHO ja mislim da je isti , znaci i oni protuzakonito i bla bla bla a nitko nista ne bulazni tamo .
To su dobri signali da ova dionica uskoro ide gore ali da vam trebaju ovakve gluposti za ukrcaj to ne razumijem .
Zasto pljuvati po dionici ili je dizati u nebesa .
Ako zelis lebowski kupuj ako ne zelis nemoj i to ti je amen .




Kolega Miroic i ja sam ovoj ekipi koja se ovdje okupila, odnosno prodala na malo višoj cijeni i sada se nada jeftinijem ulazu, pokušao to objasniti. Ali badava oni "pile" i dalje po svome. Ovdje od stečaja nema niti s. Druga bi stvar bila da su se svi radnici usuglasili oko stečaja. Ovako njih 60 koji su dobili otkaze pokušavaju što više "iskamčiti", a firma sa ostalih 220 radnika nastavlja poslovati.
Ako do sada niste shvatili da HFP drži stranu upravi i prećutno podržava ovu igru, onda se manite dioničarstva. Sindikat ko sindikat, tobože nešto pokušava, a i njima je jasno da je ovdje pojeo vuk ovce, al eto moraju nešto raditi, za to su plaćeni.

Kolega bananarama, ako vi do sad niste shvatili da je račun TNSA blokiran, da radnici nisu primili plaće preko pet mjeseci, da ih se protuzakonito ucjenjuje da biraju izmedju otkaza i minimalca, da zahtjev za pokretanjem stecaja nije bezazlen i da bla bla bla

Jeste li vi ikada bili u situaciji da primate ili isplaćujete plaću? Jel vi znate što je poduzeće, što je poslovanje itd?

Po vama ovo su maltene beznačajni problemi, baš kao i upravi. Ali vidi vraga, nikako da ih riješe. Unatoč silnom bogatstvu u nekretninama i ostalim pizdarijama.

Kada se pokrene stečaj, a ovdje će se neminovno pokrenuti, onda će se vidjeti da će se jedva naplatiti razlučni vjerovnici, a kamoli tek svi ostali.

Realizirajte gubitak i idite dalje, krenite polako ispočetka dok još imate sape.
[/quote]

Lebowski molim te sjasi i ti ko i superman sa ove dionice .
"da ih se protuzakonito ucjenjuje da biraju izmedju otkaza i minimalca" – kolega a kakav je slucaj u SNHO ja mislim da je isti , znaci i oni protuzakonito i bla bla bla a nitko nista ne bulazni tamo .
To su dobri signali da ova dionica uskoro ide gore ali da vam trebaju ovakve gluposti za ukrcaj to ne razumijem .
Zasto pljuvati po dionici ili je dizati u nebesa .
Ako zelis lebowski kupuj ako ne zelis nemoj i to ti je amen .
[/quote]
A da ti malo sjašeš s foruma dok se ne skuliraš.
Nije ti tu nitko kriv što dionica ne ide gore…probaj zvat Račića ili Ključaričeka,možda ti oni daju objašnjenje zašto je tome tako.Ipak su oni poznati po svojoj kooperativnosti prema dioničarima.

Za stečaj je dovoljan jedan zahtjev bilo kojeg zaposlenika prema kojem TNSA ima obavezu (recimo plaća).Isplaćena je jedna četvrtina (jad i bijeda) 8.mjeseca.s tko zna kojeg računa. Otišlo je iz TNSA cca 30 ljudi što sporazumnim što izvanrednim otkazima, jer više nemaju strpljenja za NO i Upravu.Ostalo je 200 zaposlenika sa previše posla, i dalje neizvjesnom isplatom, nezadovoljnih, umornih…Nisi pametan “should I stay, or should I go”. Ne vidi se nikakva perspektiva, samo golo preživljavanje.
Prestrašno je opraštati se od kolega dok prazne svoje stolove nakon 25. 30 godina staža, nakon što su u firmi ostavili puno, puno svog zdravlja, znanja, truda, volje…….za nepoštene rukovodioce.

Kolega citirat ću Vas "ostalo je 200 zaposlenika sa previše posla" A ovdje većina likova tvrdi da Transadrija nema posla. Znači posla ima, ali trenutno nema para. Kada se račun odblokira, (krajem mjeseca) sjest će i lova u komadu.
Jedino me zaista čudi da ovu postojeću upravu niste do sada uspjeli nabiti "nogom u guz… Ne mogu vjerovati da su se baš toliko "ukorijenili".

Treba napraviti paniku i pokušati otkupiti dionice čim jeftinije kako bi kod objave o preuzimanju bilo što je moguće manje dioničara.Ove cijene i one od cca 7000 kn!! Mogu vam reči da možda i dalje uprava nije tako bedasta za sebe.Pokazat će vrijeme.

Uprava je opozvala odluku o isplati minimalca. Toliko o promišljenosti odluka koje donosi i konzistentnosti programa restrukturiranja koji se tako uspješno provodi i koji će se " nakon verifikacije konzultanata dostaviti na tržište vrijednosnica".
Koliko kužim situaciju, onda od dugo najavljivanih kredita, ništa.
A da su "uprava" i N.O. pametni za sebe, to već dugo znamo. Pametni za sebe, a pogubni za radnike i dioničare.

Kolega Tino70, vjerujem da su to oni dobri signali da ova dionica uskoro ide gore, ??? [bye]

Nema šanse za lovu niti sada niti krajem mjeseca. Za dobiti kredite treba dobar plan restruktuiranja, daljnjeg poslovanja, poštena uprava i rukovodioci. A znamo da toga nema.Pričaju se priče i kupuje vrijeme.
Eventualna prodaja neke nekretnine (na koju nije sjela nečija vjerovnička ruka, ako takva postoji), prodaja iste daleko ispod realne cijene, možda može priskrbiti neki novac. TNSA jedino može uspjeti ako odstupi uprava i NO, pusti se ljude da normalno rade (bez mobinga). Ne znam samo odakle ideja da će rukovodstvo koje je uspjelo toliki novac potrošiti (TIP.VRNI,Vendicija itd), i uništiti firmu, sada kada je TNSA na koljenima izvući je iz krize. Svakim danom sve više sliče na našu Vladu. Premijerka je svakim danom sve zadovoljnija. a nezaposlenih i socijalnih slučajeva je sve više. Očito je da svim malim, poštenim , ljudima u RH, piše kreten na čelu.


Kolega Tino70, vjerujem da su to oni dobri signali da ova dionica uskoro ide gore, ??? [bye]

da, ide gore, da ne može gore biti
[pray]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].



Kolega Tino70, vjerujem da su to oni dobri signali da ova dionica uskoro ide gore, ??? [bye]

da, ide gore, da ne može gore biti
[pray]
[/quote]
…..opet Vi…….pa kaj se tice ove dionice bar smo mirni……znamo kad se pokrene da je samo nebo granica…….kad ce to biti…ne zna se…….ali ….ajte mi iskreno recite kak se tek osjecaju danas nase kolege kaj su kupovale zadnjih dana belje…….a Vi tu nama dajete neke targete suludo niske
pa kak mozete na ovako niske cijene davati jos nize targete????
evo molim Vas da mi to objasnite……vec par dana šacam i malo po malo provirim na ovoj dionici i onda se Vi pojavite……
pofuk

Iz FI Jadroagenta:

Krizna situacija u gospodarstvu Hrvatske naštetila je nekim društvima iste ili vrlo slične djelatnosti. U
borbi za preživljavanjem i spašavanjem radnih mjesta, cijene otpremničkih i agencijskih usluga
spuštene su ispod ekonomske isplativosti. U takvoj bespoštednoj cjenovnoj utakmici vrlo je teško biti
dovoljno konkurentan.

New Report

Close