TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim da se danas netko "odvažio" da čak sa jednom dionicom opali po bidu i baci 10% u minus.
Znači da je netko rasprodao sve svoje dionice ( to jest jednu) da bi potakao daljnji pad. Kolege morate malo žešće po bidu, čekamo Vas niže, možda Vam je ostao još koji komad. Riješite se i toga, pa će te mirnije spavati. [thumbsup]


Kolega drOETKER, zaboravili ste dodat..:

broj izdanih dionica Varteksa…….1 920 807
broj izdanih dionica Transadrije…. 28 755

Ako vec mislite da je tu samo matematika bitna

Pozdrav


————————–
Kako i to spada u zaključak, ja sam taj podatak namjerno izostavio. Kad ste već naveli točan broj izdatih dionica, jednih i drugih, onda ste trebali izračunati i njihov omjer. Kako je omjer izdatih dionica

varteks : transadria
1 : 66, 79
vođeni tim omjerom dolazimo i do istog omjera cijena
varteks : transadria
17 kuna : 1.135,58kuna

s tim da cijenu 1.135,58 treba diskontirati iz sljedećih razloga:
-imovina transadrije manja je od imovine varteksa
-radnici varteksa uredno primaju plaću, radnici transadrije ne
-varteks se udaljio od stečaja, transadrija se primakla stečaju
[wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

U Transadriji je smanjen broj radnika sa 300 na 220 koji su pristali na minimalac i trenutno rade, ne sjede kao u Varteksu u praznim trgovinama. Otpušteni višak radnika priziva stečaj. Zanimljivo, kako će te napraviti stečaj u firmi u kojoj još uvijek privređuje 220 radnika. Od tih radnika koji su ostali većina i sama posjeduje dionice Transadrije koje su kupovali po cijeni preko 3000 kuna. Krupnom kapitalu, odnosno vjerovnicima, tj. bankama takođe nije u interesu da pošalje Transadriju u stečaj. Transadrija više nije dužnik prema bankama, nego njihov partner. Ako banke žele svoje milijune, morat će uložiti dodatne milijune. Tako to ide u bankarskom svijetu, ako si veliki dužnik, onda postaješ partner.
Konsolidacija se nastavlja, psi laju a karavane prolaze. Jedni moraju "poginuti" , da bi drugi nastavili živjeti. Surov neki svijet! Koliko će te Vi imati dionica, i kolika će im biti cijena za godinu dana?
Prodajte nam i to malo što imate ispod 1300. Molim lijepo!

drOETKER
nemojte zaboraviti da hrvatski fond za privatizaciju drži 27,94% dionica.Pa zar mislite da će se država tako olako odreći svojeg dijela kolača.Nije to dionica tipa ingre ili validusa pa da se njome svakodnevno trejda.Ovdje su ulagači malo ozbiljniji.
pozdrav svima strpljen-spašen

Još da napomenem jednu sitnicu: Skrbnički Zabe čeka da se na asku nakupi što niže veća količina dionica, pa da ga onda malo "podšiša". Eto i tu prilike da se riješite ovoga "smeća" od dionice. [thumbsup]
Njih jednostavno mrzi da se postavljaju na bid. Meni nije mrsko!

– i varteks ima puno imovine k’o i transadrija

– varteksova imovina vrijedi barem 500 milujuna kuna
– imovina transadrije vrijedi manje od 500 milijuna

– varteksova imovina je dobrano pod hipotekom
– imovina transadrije dobrano je pod hipotekom

– u varteksu redovito primaju plaću
– u transadriji neredovito primaju plaću

– dionica varteksa trenutačno je 17 kuna
– dionica transadrije trenutačno je oko 1.300 kuna

zaključak ostavljam vama
[pray] [bye] [wink]


Kolega drOETKER, zaboravili ste dodat..:

broj izdanih dionica Varteksa…….1 920 807
broj izdanih dionica Transadrije…. 28 755

Ako vec mislite da je tu samo matematika bitna

Pozdrav

znaci
VART
500 000 000/1 920 807= 260
260/14=18*100= 1800

TNSA
500 000 000/28 755= 17 388
17 388/965=18*100= 1 800

za vatresk uzeo sam cjenu od 14kn gde se moglo kupiti vece kolicine kao najnizu cjenu to je u odnosu na cjenu od 260kn po dionici 1800% razlika

transadira da bi dostigla taj omjer od 1800% u odnosu na imovinu treba bit oko 965kn
kako je njena imovina manja od 500 miljona omjer od 1800% je na nizoj cjeni oko 700-800kn
jos se radi o psiholoskim visokim cjenama i zato se ovde cjena treba dodatno umanjiti i dolazimo do cjene od 400-500kn po dionici

sad vidimo kolko ima prostora za pad i dolazak na stvarne cjene za trgovanje
vec sutra bi trebala pasti ispod 1000kn jer jednostavno ne vrjedi ni tolko

do sljedeceg naseg druzenja [bye]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Hm, kolega modrobradi, gledam malo graf pa se mislim bi li sutra kupio par komada, tek tako da je imam u gledalici.Lako moguće da nakon sutra ili preksutra uslijedi jači odbijanac.
Evo malo i dugoročnog grafa!

Top rast u 2011.g. - TEP, ZVCV, HRDH, HDEL, VDKT, IPKK, ....

prije nego li cijena tnsa padne isod 1000 kn trebao bi cijeli nadzorni skupa sa upravom završit u remetincu. To jednostavno više nema smisla, takav kriminal da ostane nekažnjen.Udružite se i zovite uskok da vam ne zbrišu preko grane.

modrobradi@
Moram samo kolegu upitati tko će mu to prodati po toj cijeni. Premal je broj dionica i dioničara. Iako nemam ništa protiv. Za par dana će većinski vlasnici preko skrbničkih računa vratiti ovo na cijenu koju žele. I tako još uvijek stoji cijena otkupa po 7901 kunu. Pitanje dana je kada će banke odvrnuti slavinu, pregovori su pri kraju. Poslije toga možete samo sanjati o cijeni ispod 1500. [bye]
Primjećujem da se polako skuplja ekipa za druk, samo malo Vam je ovdje onih koje možete zaplašiti. Možda naleti još koji radnik "kamikaza" koji je dobio otkaz i iz protesta želi prekinuti svaku vezu sa firmom, pa obraduje malo one na bidu. I to Vam je cijela priča na ovoj dionici. [bye]


Hm, kolega modrobradi, gledam malo graf pa se mislim bi li sutra kupio par komada, tek tako da je imam u gledalici.Lako moguće da nakon sutra ili preksutra uslijedi jači odbijanac.
Evo malo i dugoročnog grafa!

Hahaha, ti i dalje ne odustaješ! Uhvatio se grafa, ko pjan plota, ahahahah! Mila majko!

Btw. Jesi ovo stavio Fibo? Ako jesi, naopako si ga stavio, hahahah! Legendo!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


prije nego li cijena tnsa padne isod 1000 kn trebao bi cijeli nadzorni skupa sa upravom završit u remetincu. To jednostavno više nema smisla, takav kriminal da ostane nekažnjen.Udružite se i zovite uskok da vam ne zbrišu preko grane.

Pa da se u kontekstu ovoga još jednom podsjetimo koliko je love isisano iz TNSA u zadnje dvije, tri godine. Niti jedna od ovih "investicija" nije firmi donijela prihode, već samo dugove koji su je na kraju i ugušili. Spomenuti ću samo milijunske iznose (zaokruženo 5 na gore)
!. TIP, Šibenik 32 mil.kn
2. VRNI, Zagreb 13 mil.kn
3. SBE Primus,ZGB. 13 mil.kn
4.Elektrolux,RKA 14 mil.kn
5.Vendicija, Matulji 20 mil. kn ( to je minim. iznos, koji se može rekonstruirati po otpisima)
6. trezor 10 mil. kn ( također minim. iznos prebijen nerealiziranim prodajama "prijatelj")
7.MPR,vl. R. Maček Ugovor na 360 tisuća kuna godišnje neto, nije milijun, ali zgodno zvuči za kraj.

Bez tih "investiranja" uprave i N.O., Tnsa je mogla ostati respektabilna firma, koja se mirno restrukturira, sa stabilnom dionicom koja dioničarima donosi i dividendu.

gospon bananaroma više mi niš nije jasno. vi samo spominjete neke čistaće i banke koje kupuju po 1500 ,a kad ono samo pada dolje. Jeste li vi uopče sigurni imaju li ti vaši čistaći novaca.Da mi to ipak sada prodamo prije nego li padne na 800kn?

New Report

Close