TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega Spiderman, ne morate se naslađivati na račun malih dioničara ovdje. Nemam ovu dionicu niti je mislim imati radi velike nelikvidnosti trgovanja pa nije prilika za trgovanje, al za postojeće dioničare mogu reći da nema smisla prodavati ovdje na dnu bollingera, prije negdje na 2000kn gdje je srednji bollinger, dok je gornji i dalje preko 2500kn.

Hahahaha, ova je najjača do sada! Ovdje tehnička analiza ima veliku ulogu, ahahahahahaha! [lol]

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)



Kolega Spiderman, ne morate se naslađivati na račun malih dioničara ovdje. Nemam ovu dionicu niti je mislim imati radi velike nelikvidnosti trgovanja pa nije prilika za trgovanje, al za postojeće dioničare mogu reći da nema smisla prodavati ovdje na dnu bollingera, prije negdje na 2000kn gdje je srednji bollinger, dok je gornji i dalje preko 2500kn.

Hahahaha, ova je najjača do sada! Ovdje tehnička analiza ima veliku ulogu, ahahahahahaha! [lol]
[/quote]
Ima ulogu isto kao i Vaša analiza! ahahahahahaha [lol]


Nerviraju me tvoja neargumentirana naklapanja! Očito jako slabo poznaješ situaciju, a to me čudi jer se dugo vremena motaš i kupuješ dionice TNSA. Volio bi da ti meni daš konkretne argumente, zašto treba kupiti navedene dionice, jer ih ja ne vidim uopće! Umjesto toga ti pričaš bajke o dobiti koju si vidio u grahu ili kristalnoj kugli!? Ja konkretno pišem zašto ih trenutno ne treba kupiti, a ti konkretno dokaži drugačije! Mene interesira svaka dionica ili tvrtka koja ima problema, jer tu leži najveća zarada od kapitalne dobiti, no, trenutno ne vidim TNSA kao potencijalnu! Ti mi brojčano dokaži drugačije, kad već toliko drukaš!

Sjasi sa ove dionice spiderman ako je nemas . Nemoj da se nerviras , zivci su opasna stvar kad ih izgubis bit ce ti zao .
Zato moja preporuka je da ne citas ovu temu za vlastito zdravstveno dobro .

lp

Čudno je ovo. Čovjek argumentira svoje postove i odmah ga napadne ekipa čiji je vrhunac argumenta da se "iz aviona vidi da ovo ide gore". Spiderman je barem iznio neke brojke. Doduše još uvijek čekam nekakav dokaz za onu njegovu tvrdnju o margin call-u, ali barem pokušava logično argumentirati. A vidim i da dobija isključivo jedinice, a svi ostali koji navijaju za rast dobijaju stotke. Čudno, zar ne?


…A vidim i da dobija isključivo jedinice, a svi ostali koji navijaju za rast dobijaju stotke. Čudno, zar ne?

Ništa meni nije čudno! Ovaj topic obiluje luzerima iz same TNSA, a na ovaj način pokušavaju zaustaviti pad dionice i spriječiti prodavatelje u prodaji! Međutim, teško će u tome uspjeti, banke su neumoljive kad je njihov novac u pitanju! [wink]

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Dugo najavljivani sastanak Sindikata i Uprave, koji se morao održati u ponedjeljak, 7.02., nije održan jer je "uprava" sic! bila u Zagrebu. Nastavljaju svoju omiljenu politiku "tko ih hebe " i u tome,
što je zastrašujuće, imaju i rezultata.
Nije mi jasno zbog čega neke forumaše toliko nerviraju postovi kolege Spidermana.Pa on jedini koristi konkretne podatke i donosi konkretne zaključke. Možda je to razlog.
Po bilanci na dan 30.09.2010. vrijednost TNSA je 76 mil.kn. Na dan 31.12.2010. biti će još manja, jer gubitak ne može biti manji od 20 mil.kn, pod uvjetom da se ne izvrši reval.one imovine koja još nije rev.( manji dio) i opet proknjiži u prihod. Ako se revalorizira preostala imovina morao bi se revalorizirati i to na dole i udio u TIP-u, koji TNSA drži u vrijednosti od 32 mil,a koji sigurno toliko ne vrijedi, niti TIP posluje s dobiti koja "pokriva" vrijednost tog udjela. Dakle, rezultat je uvijek isti.
Ono što je najnepovoljnije za TNSA ( pored "uprave"i N.O.) je stalan pad poslovne aktivnosti. Poslovi naprosto bježe iz TNSA. Poslovni prihodi koji su iznosili 70-80 mil. kn godišnje pali su na 40-45 mil.kn.
Možemo zaključiti daTNSA ima značajnu imovinu opterećenu hipotekama, ogromne dugove,veliki pad poslovanja, negativnu bilancu i nesposobnu i korumpiranu "Upravu". Pa sad, tko voli, nek izvoli.


Na dan 31.12.2010. biti će još manja, jer gubitak ne može biti manji od 20 mil.kn, pod uvjetom da se ne izvrši reval.one imovine koja još nije rev.( manji dio) i opet proknjiži u prihod.

Tako je tino, moja procjena je također da će 2010.g. završiti između 15 i 20 mil. kuna gubitka!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Danas, kao i na puno dosadašnjih sastanaka u TNSA puste priče i obećanja. Nema kredita, nema para, zaposlenici su krivi za nedobijanje kredita jer su pokrenuli stečaj, za izgubljenje poslove i zato što “puno” pričaju pa “propada” kredibilitet. Nećeš ti kredibiliteta. Interesantno, kako nije reiting pao kada je u Novom listu objavljen članak o sada pokojom direktoru i malverzacijama, nego pada sada nakon što nema plaće 5,5 mjeseci. Još da ode ovo malo komitenata pa će se tražiti tko će “ugasiti svjetlo”. Svako priznanje NO i upravi kako su tako stabilnu, pouzdanu, i njveću špeditersku firmu uspjeli uništiti. ***obrisano***


………. zaposlenici su krivi za nedobijanje kredita jer su pokrenuli stečaj, za izgubljenje poslove i zato što "puno" pričaju pa "propada" kredibilitet. ……………….

Ako dobro čitam onda je netko pokrenuo stečaj ?

Ako je tako sada će se pregovaračka prava uprave i djelatnika napokon izjednačiti, te to je bio prvi mali korak za djelatnike, ali veliki za budućnost TNSA.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Ako dobro čitam onda je netko pokrenuo stečaj ?

Ako je tako sada će se pregovaračka prava uprave i djelatnika napokon izjednačiti, te to je bio prvi mali korak za djelatnike, ali veliki za budućnost TNSA.

Za djelatnike da, ali za TNSA teško! Radnici su vjerojatno pokrenuli (ako jesu?) stečaj, jer su procijenili da plaće u suprotnom nikad neće vidjeti! Nije ni čudo što ne vjeruju upravi koja ih je već nekoliko puta prevarila! Ono što je meni najviše zasmetalo u TNSA je, nakon odlaska starog Ključa, mladi Ključ preuzima vodstvo tvrtke, ono kao dali su svima do znanja kako je to njihova privatna firma!? Mislim, strašno!? Država je cijelo vrijeme sve to sa strane promatrala kao najveći pojedinačni vlasnik i evo u što su se doveli! Još jedna u nizu državnih (dijelom) tvrtki, koja je izgorila kapital i shebala radna mjesta! Predivno!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

U današnjem Novom listu piše: za radnike Elektromaterijala i Transadrije gradski socijalni program ne može učiniti ništa posebno" i to u članku koji navodi cenzuse za dobivanje gradskih subvencija za siromašne. Uprava i N.O. TNSA dio su svojih radnika pretvorili u socijalne slučajeve. Svaka im čast!Oni se i dalje vozikaju crnim limuzinama, a i arogancija im je ista.
I da, poznato je da vrijednost dionica firmi, čiji su radnici usmjereni na pučke kuhinje, vrtoglavo raste. To je tzv. fenomen ključ.

Špediterski div na Trgovačkom sudu
Stečajem Transadrije obeštetiti radnike
Autor: Marinko Glavan
Objavljeno: 4. veljače 2011. u 9:13

RIJEKA Radnici Transadrije, učlanjeni u Sindikat pomoraca Hrvatske, na jučerašnjem su sastanku od vodstva sindikata zatražili pokretanje stečaja nad tom tvrtkom bez daljnjih odgađanja, što je predsjednik Sindikata Vladimir Svalina i prihvatio, najavivši kako će se predmet naći na Trgovačkom sudu u Rijeci već sredinom idućeg tjedna.

Sindikat pomoraca Hrvatske već je prikupio 53 valjane punomoći zaposlenika za pokretanje stečaja, što zajedno s činjenicom da radnici već gotovo šest mjeseci nisu primili plaću, te da je račun tvrtke u blokadi već mjesecima, čini i više nego dovoljnu osnovu za traženje stečaja.

I to neovisno o sastanku uprave, Sindikata pomoraca i Sindikata trgovine, dogovorenom za ponedjeljak, osim ako uprava do tada ne ispuni sve zahtjeve sindikata u što je, ističe Svalina, teško vjerovati.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close