TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



nije račićev problem kratki fitilj, neg’ kratka pamet,dug jezik i velika pohlepa, ako pohlepa uopće može biti velika i mala [pray]

Naravno da je i kratak fitilj u pitanju, ali samo zato što im gori pod nogama! Mogli bi svi završiti iza rešetaka i bez novaca! Najzahebanija kombinacija!
[/quote]
Zna li tko ko se iskrcava deeticama cijeli dan i koliko ih još ima


Bolje mi skeniraj nalog po koliko si kupovao! Sigurno nisi po 1500 kao ja! [rolleyes]

Heheh, sigurno je nisam kupovao po 1500 kao i ti, već 2005.g. po 700 kn! Žao mi je, ali se u sustavu brokerske kuće ne mogu toliko vratiti unatrag, valjda su mijenjali novi ili nešto. Možda pronađem negdje među mojim dokumentima, evo ti nalog kad sam je prodao! Heheeh, TNSA, TNSA, ostala mi je u zaista lijepom sjećanju! Sretno!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Kakva je k/p na TNSA? Koliko još ima po 1500 kn? Zahvaljujem unaprijed.

Molim vas da se uozbiljite i kako ste naveliko najavljivali stavite nalog na bidu po 1500 jedno 70 komada.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Idemo kolege, tko će prvi prodati po 1300 i povući ostale ?
Pa nije to ništa strašno !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Danas sam pokupovao većinu ovih dionica pa i dalje stojim kod svojih tvrdnji od jučer.Kupio bi ih još ali keša više nema ali ako bude išlo još dolje razmisliću o prodaji ostalog portfelja.Netko danas očito igra svoju igru s obzirom na postavljanje naloga.Strah je zavladao pri kupnji ali ako ova firma objavi neko vijest kao onu tipa validus od jučer(a transadrija stoji bolje od nje) zamislite di bi joj bio kraj pošto je dionica jako malo na tržištu.Pozdrav svima strpljen-spašen

Ovo mi izgleda kao da se nešto počelo raspetljavati…


Ovo mi izgleda kao da se nešto počelo raspetljavati…

Sumnjam, mada bi volio, ali ovakvo zatišje neće vječno trajati. Međutim, u ovakvim poteškočama je bilo puno firmi na ovoj burzi koje su bile pred krahom ali su opstale. Nemojte smetnuti s uma da se uvoz/izvoz robe mora obavljati kroz neku špediciju a Rijeka je velik lučki grad(barem za naše pojmove) tako da će tu posla uvijek biti bez obzira na malverzacije u firmi.Još nešto, kako kriza bude prolazila promet kroz ovu špediciju će samo rasti a time i vrijednost dionice. Pozdrav svima strpljen-spašen

Sada su na RITV-u najavili nešto o Transadriji!?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Da bananarama ne misli da samo nešto protiv njega pišem, evo konkretno ukratko iz emisije šta je bilo:

Dakle, prvo se obrtio Branimir Lepur, član uprave, i pričao o restrukturiranju, a pri tom je mislio na otpuštanje viška zaposlenih i smanjivanje na 220 radnika, ako sam dobro razumio. Zaostale plaće i otpremnine misle riješiti novim kreditima, a on je uvjeren kako će ih banke podržati!?
Također se osvrnuo na blokadu računa i dug prema poreznoj upravi, a naglasio je kako će ih premijerka tu podržati i možda im omugućiti poček od 6 mjeseci, a koji se također platiti iz novoodobrenih kredita!?
Potom se radnicima koje žele stečaj obratila Milvana Rukavina Smokvina i pričala bajke o Transadriji i sigurnom oporavku. Poslije nje je pričala Dajana Stranić, referent, hahahahah, koja glupa priča! Ovdje su radili moj tata, tetka, nećak, a sada sam samo ja ostala! Ono, glupa socijalistička priča iz brodogradilišta!
Na kraju balade, riječ je preuzela Meri Grdović iz računovodstva. E, to ste trebali slušati! Kao, ona se svaki dan čuje sa dobavljačima i nitko od njih ne pita kada će platiti dug, nitko, zaista svi su puni razumijevanja i ako im ja kažem da za nas voze džabe, oni to odmah naprave! Ma, jedan predivan odnos, hahahahah! Majko moja, idealno sve! Super priča, za one koji vjeruju u nju!

Opet vam kažem, nemam ja ništa protiv TNSA, ali ne vidim nikakvu mogućnost tako jednostavnog rješenja, kako ga uprava iskazuje! Bilo je novca na bacanje, pa su od njega oni napravili nenormalno velike dugove! E, sada će tu svoju bahatost i rastrošnost rješavati dodatnim zaduživanjem i otpuštanjem radnika! Nabit će dugova do grla, a uopće mi nije jasno iz kojih će prihoda vraćati te dugove, jer ako do sada nisu mogli vraćati ove!? Mislim, nitko ne govori o planu poslovanja za slijedeći period, povećanje poslovanja i prihoda!? Pa, jedino ih to može izvući iz krize! Ne znam, mislim da slijedi vrlo teška bitka za opstanak, nešto kao HGSpot ! Na kraju će im svu imovinu uzeti banke, a od tvtrke neće ostati TR. Volio bi da sam u krivu i da vidim tračak nade za oporavak! Onda bi i ja ulagao opet u TNSA, ali na ovaj način, nema šanse!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Kolega spiderman vidim da ste i dalje jako pesimistični ali to je vaše pravo(nemojte misliti da imam nešto protiv vas). Za vas je čaša napola prazna a za mene napola puna. Međutim, zahvaljujem se na ovoj informaciji. Lako moguće da će još nekoga primorati da proda dionice i još spusti cijenu ali onaj tko želi profitirati uvijek će kupovati kad je firma u krizi uz veći rizik ali daleko veći profit, a tko igra na sigurno onda će kupovati HT i sl. Naravno ovim mojim skromnim komentarom ne nagovaram nikoga ni na kupnju ni na prodaju.Pozdrav svima strpljen-spašen


Da bananarama ne misli da samo nešto protiv njega pišem, evo konkretno ukratko iz emisije šta je bilo:

Dakle, prvo se obrtio Branimir Lepur, član uprave, i pričao o restrukturiranju, a pri tom je mislio na otpuštanje viška zaposlenih i smanjivanje na 220 radnika, ako sam dobro razumio. Zaostale plaće i otpremnine misle riješiti novim kreditima, a on je uvjeren kako će ih banke podržati!?
Također se osvrnuo na blokadu računa i dug prema poreznoj upravi, a naglasio je kako će ih premijerka tu podržati i možda im omugućiti poček od 6 mjeseci, a koji se također platiti iz novoodobrenih kredita!?
Potom se radnicima koje žele stečaj obratila Milvana Rukavina Smokvina i pričala bajke o Transadriji i sigurnom oporavku. Poslije nje je pričala Dajana Stranić, referent, hahahahah, koja glupa priča! Ovdje su radili moj tata, tetka, nećak, a sada sam samo ja ostala! Ono, glupa socijalistička priča iz brodogradilišta!
Na kraju balade, riječ je preuzela Meri Grdović iz računovodstva. E, to ste trebali slušati! Kao, ona se svaki dan čuje sa dobavljačima i nitko od njih ne pita kada će platiti dug, nitko, zaista svi su puni razumijevanja i ako im ja kažem da za nas voze džabe, oni to odmah naprave! Ma, jedan predivan odnos, hahahahah! Majko moja, idealno sve! Super priča, za one koji vjeruju u nju!

Opet vam kažem, nemam ja ništa protiv TNSA, ali ne vidim nikakvu mogućnost tako jednostavnog rješenja, kako ga uprava iskazuje! Bilo je novca na bacanje, pa su od njega oni napravili nenormalno velike dugove! E, sada će tu svoju bahatost i rastrošnost rješavati dodatnim zaduživanjem i otpuštanjem radnika! Nabit će dugova do grla, a uopće mi nije jasno iz kojih će prihoda vraćati te dugove, jer ako do sada nisu mogli vraćati ove!? Mislim, nitko ne govori o planu poslovanja za slijedeći period, povećanje poslovanja i prihoda!? Pa, jedino ih to može izvući iz krize! Ne znam, mislim da slijedi vrlo teška bitka za opstanak, nešto kao HGSpot ! Na kraju će im svu imovinu uzeti banke, a od tvtrke neće ostati TR. Volio bi da sam u krivu i da vidim tračak nade za oporavak! Onda bi i ja ulagao opet u TNSA, ali na ovaj način, nema šanse!

I nemoj ulagat ostaje vise prostora za nas koji zelimo ulagat u TNSA i koji vidimo dobru priliku u ovoj dionici .

lp

New Report

Close