TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rado bih se zarazio optimizmom bananarame, ali ne ide. Poželjna firma za uložiti novac?
Kaj got. Ali zato je to bila poželjna firma za isisat i opljačkat novac. [bye]


stečaj je majka zdrave ekonomije

Tocno ali nepotpuno. Brzi i posteni stecaj je majka zdrave ekonomije.
A za to je potrebno efikasno pravosudje.

Sto znaci da su ovdje vjerovnici (i radnici) hebali jeza.


Rado bih se zarazio optimizmom bananarame, ali ne ide. Poželjna firma za uložiti novac?
Kaj got. Ali zato je to bila poželjna firma za isisat i opljačkat novac. [bye]

Daleko poželjnija nego kada su imali 320 radnika na plaći, a nije bilo posla ni za 200. O tome govorim, i tako razmišlja "krupni kapital" – kao što jedan kolega stalno "pili" na foruma Ingre. Time se rashodi za plaće i uplate državi smanjuju za 1/3. Obim posla ostaje isti, jedino što će ovi što su ostali morati potegnuti malo više. Kolega socijalizam je nestao još prije nekih 20-tak godina, sada smo u "kapitalizmu", a njemu je bitan samo profit. Toliko od mene!

Kolega Bananarama to što pišete je opće poznato i svima jasno, ne samo krupnom kapitalu. Pri tome, međutim, zaboravljate da Transadria ima 2 sidra. Prvo sidro je kriminalna uprava i isto takav N.O..
Tu smo , vjerujem, usaglasili stavove. Drugo sidro čini drastičan pad poslovne aktivnosti. Transadria je izgubila tranzitne poslove koji se obavljaju u Luci Rijeka, INU u Pločama, Solanu Pag, Agrokor,
posao s južnim voćem, raspadom Gl.fil. Pula najvjerojatnije i Uljanik itd.
To je razumljivo, jer se Uprava i N.O. već mjesecima,ako ne i godinama bave progonima unutrašnjih i vanjskih neprijatelja, intrigama, a najmanje poslovanjem. Ljudi koji su nešto znali su otišli. Ostala je pretežito ostarjela i podanička administracija. Od njih očekivati neki poslovni uzlet…. ne znam baš.

Zaposlenici ne vjeruju što su dočekali, kao da gledaju neku drugu firmu a ne sebe. Novi momenti u firmi su, da ljudi daju
izvanredne otkaze i da “vrli” rukovodioci mole da ostanu (obećavajući i plaću). Ljude su dotjerali do kraja pa sada pokušavaju još jednom ih preveslati. Jedna stvar odnosno dvije su sigurne. ili odlaziš bez love samo da spasiš svoje zdravlje ili ostaješ raditi za “siću” i riskirajući razboliti se. U svakom slučaju nadaju se da će ova uprava morati odstupiti da li zbog stečaja ili kaznene prijave državnog odjetništva. Mala utjeha za radnike koji proživljavaju najteže dane u svom radnom odnosu. Šteta da nisu otišli 15 godina ranije.

@ Loris & Bananarama….

Lijepo je vidjeti kako se javno " hvalite " količinom dionica, objavom stavljanja naloga na prodaju u cilju strašenja malih dioničara . Ili u cilju jeftinijeg dokupa…
Bananči…kažeš da pomažeš Loris da kupi 10 komada po 1400 stavljanjem 100 na prodaju…pa još 100… Ako je to tako dobro, nije li te strah da ti netko pomete papire, zakolješ zlatnu koku zbog juhe ? Niste li prodali papire po 1500…zar zbog 100 Kn zarade ?

Ili se nadaš da će te netko rješiti papira,koje tako hvališ…a Loris kaže da ih ni po 300-400 nebi uzela-o nazad ?

Uostalom, stavite ih na 1500..kao što raspravljate, pa da vidimo koliko vrijede . Jasno da sada nitko od špekulanata ne želi kupovati po 1800, dok se ne vidi za 3 dana ( na CD-u ) tko je sve kupio ono po 1500 . Kada se dobije najsvježiji podatak..onda igra ide dalje .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Kolega tino70 slažem se s vama oko kriminalne uprave, ali djelatnici koji još rade u Transadrii nisu nesposobni zato što nisu otišl iz firme ili kako neki kažu “neradnici”. Još uvijek ima vrijednih i pametnih ljudi, koji su spremni još puno, puno raditi.
Vjerujem da ti ljudi znaju i mogu još puno toga napraviti. Da su bili zaposleni u nekoj drugoj firmi svi bi prosperirali i radnici
i rukovodstvo.

Da li ovdje ima djelatnika TNSA ?

Ako ima još samo jednom ću vam napisati najbolju opciju i nemojte dvojiti; zatražite naplatu svih svojih potraživanja odnosno STEČAJ ako nemogu platiti.

Pretpostavljam da vjerujete u pravdu i zakone kao i vaše poštenje ili dugogodišnju besprijekornu odnanost tvrtki TNSA, ali morati ćete se razočarati i prihavtiti da to niti više tko vidi niti želi vidjeti. Iako je to teško pojmiti ipak je ovo Hrvatska koje se ne sznalazi u demokraciji i zaštiti nacionalnih interesa !
Zadatak Uprave je da vas max. nategnu, a vaš zadatak je da nategnete njih bez trunke emocija ili odvažnosti, a to možete samo stečajem dok nisu konsolidirali svu imovinu i kapital u korist banaka, a time pretpostavljam i sebe zbrinuli "ispod stola".

TNSA bez ljudi nemože funkcionirati, a vrlo je zanimljiva tvrtka i u roku odmah će se naći kupac TNSA i stečaju i iste radnike zaposliti.

kolega Crumarix, vidim da nemate čiste namjere i da volite mutiti vodu ??????

Sa stečajem dolazi stečajni upravitelj i trgovački sud u rijeci ili u prijevodu nova uprava.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Nije važno da li ova firma dobro ili loše posluje, je li smanjila broj ljudi



Rado bih se zarazio optimizmom bananarame, ali ne ide. Poželjna firma za uložiti novac?
Kaj got. Ali zato je to bila poželjna firma za isisat i opljačkat novac. [bye]

Daleko poželjnija nego kada su imali 320 radnika na plaći, a nije bilo posla ni za 200. O tome govorim, i tako razmišlja "krupni kapital" – kao što jedan kolega stalno "pili" na foruma Ingre. Time se rashodi za plaće i uplate državi smanjuju za 1/3. Obim posla ostaje isti, jedino što će ovi što su ostali morati potegnuti malo više. Kolega socijalizam je nestao još prije nekih 20-tak godina, sada smo u "kapitalizmu", a njemu je bitan samo profit. Toliko od mene!
[/quote]

Kolega bananarama, tih 320 ljudi, kao i oni prije njih, stvorili su TNSA, a ne dioničari, ni Ključariček, ni Lemur , Lepur i da ne nabrajam sve one hahare iz NO i one koji su gasili svjetlo, krupne kapitaliste.

kolega Crumarix, vidim da nemate čiste namjere i da volite mutiti vodu ??????

Ne volim mutiti vodu, pogotovo ako ja plivam u njoj , ili trenutno ronim [huh], ali dok pokušavamo konstruktivno raspravljati o budućnosti firme u koju smo uložili, ne volim igre na gledalici, umjetne pritiske na prodaju ( niti na kupnju )…mislim da trenutno to nije najbitnije .

Kada je firma u ovakvom stanju, radnici-dioničari bez plaće, namjerno rušenje cijene u cilju jeftinijeg dokupa, a zna se od koga, tj , kome treba keš u ovim danima ( sigurno ne upravi ili nama vanjskima ), u najmanju ruku je nemoralno, ako se u isto vrijeme prodaje priča o dobroj investiciji za budućnost.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Kolega tino70 slažem se s vama oko kriminalne uprave, ali djelatnici koji još rade u Transadrii nisu nesposobni zato što nisu otišl iz firme ili kako neki kažu "neradnici". Još uvijek ima vrijednih i pametnih ljudi, koji su spremni još puno, puno raditi.
Vjerujem da ti ljudi znaju i mogu još puno toga napraviti. Da su bili zaposleni u nekoj drugoj firmi svi bi prosperirali i radnici
i rukovodstvo.

Sorry, nije mi bila namjera omlovažiti radnike koji su ostali. Znam da još ima sposobnih i vrijednih ljudi. Moja post bio je usmjeren na sloj ulizivačke od "uprave" favorizirane, a nesposobne "elite", koja u TNSA sigurno postoji.


Kolega bananarama, tih 320 ljudi, kao i oni prije njih, stvorili su TNSA, a ne dioničari, ni Ključariček, ni Lemur , Lepur i da ne nabrajam sve one hahare iz NO i one koji su gasili svjetlo, krupne kapitaliste.

Nekad davno sam i ja imao ove dionice, jao kad se sjetim Tower centra i Fuda, koji lijepi dani su to bili! A vidi dionis, tvrtka je opljačkana u potpunosti! No, problem je u sudovima, a ne samo u lopovima! Jer, kako shvatiti odbijanje tužbe od strane suda, a koju je podigla udruga malih dioničara, koji su apsolutno sve podkrijepili dokazima??? Toliko maliverzacija sa novcem od tvrtke su napravili, da bi ih svaki vlasnik kafića ili pekare zatvorio, ali sud ne!? I šta tu na kraju reći!? Uopće se ne isplati trošiti vrijeme na ovu dionicu, a da ne govorim kako je nikad u životu nebi kupio dok je ovakva situacija!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

New Report

Close