TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bas me zanima da li je ono sa margin call-om tocno.
Ako je, vjerojatno cemo u sljedecih par dana vidjeti nekakvu kupnju po asku.

tino70@
Trenutno to o čemu Vi pišete može napraviti jedino HFP, ali od njih nikakve koristi nikad nije bilo niti u jednoj dionici.


Bas me zanima da li je ono sa margin call-om tocno.
Ako je, vjerojatno cemo u sljedecih par dana vidjeti nekakvu kupnju po asku.

ili još margin-breake-a .

Treba imati spreman keš .Ovo je bio tek prvi . [cool]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

stanje skinuto 28.01 …

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.033 27,94 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.544 15,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. TRANSADRIA D.D., RIJEKA (1/1) 3.069 10,67 Osnovni račun RIJEKA, HRVATSKA
4. FILIPOVIĆ MARIJAN 1.029 3,58 Osnovni račun TRŠĆE, HRVATSKA
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 575 2,00 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D./KVARNER VIENNA INSURANCE GROUP D.D. 500 1,74 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
7. ŠKARICA BRANKO 414 1,44 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. KAMENIĆ DINKO 374 1,30 Osnovni račun SAMOBOR, HRVATSKA
9. ALVIŽ NICOLAS 364 1,27 Osnovni račun ŠIBENIK, HRVATSKA
10. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 300 1,04 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 66,78

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Najveći potencijal ove firme su uprava i NO. Zato je firma i tu gdje je. Restrukturiranje? Tu su puno učinili, rastjerali ljude ili podijelili otkaze.Pa taj model bi znala i moja prababa. A možda nas i ugodno iznenadi preliminarni kvartalni izvještaj, ako ga uopće objave na burzi. A možda i održe skupštinu. [angry]

Da potencijal…..to da su u remetincu tamo bi možda i bili potencijal a ovako van teško.
Model restrukturiranja je pomno planiran kroz par dana na prijelazu godina….naravno od mudrih glava….ipak se radi o sasvim novom i nigdje viđenom načinu rješavanja viška ljudi a oni "sretnici" su izbjegli sječu glava njima su sasjekli već ionako totalno prazne novčanike jer od početka sljedećeg mjeseca su na minimalcu…od danas i službeno potvrđeno….koja njih "plodna" godina čeka…

Koliko ja vidim iz ovog današnjeg članka radnicima je najbolje pozvati stečajni postupak i jednim udarcem naplatiti sve muhe;

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Rijeka/Radnici-Transadrije-Ako-padamo-mi-pada-i-uprava

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Koliko ja vidim iz ovog današnjeg članka radnicima je najbolje pozvati stečajni postupak i jednim udarcem naplatiti sve muhe;

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Rijeka/Radnici-Transadrije-Ako-padamo-mi-pada-i-uprava


Brinu li vas radnici ili vlastite guzice? je ali se nemožete dogovoriti,jelda ?

obožavam strvine-posebno ovce



Koliko ja vidim iz ovog današnjeg članka radnicima je najbolje pozvati stečajni postupak i jednim udarcem naplatiti sve muhe;

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Rijeka/Radnici-Transadrije-Ako-padamo-mi-pada-i-uprava


Brinu li vas radnici ili vlastite guzice? je ali se nemožete dogovoriti,jelda ?
[/quote]

Kolega nisam djelatnik TNSA pa vas ne razumijem, ali ako radnici pokrenu stečaj onda su karte u njihovim rukama .
Međutim kao dioničar TNSA naravno da navijam u konačno rješenje ovih problema s tvrtkom, ali iz vaših komentara ovdje na forumu, vas djelatnika, izgleda da mjesta za razum više nema, te stečaj kao opcija je najpovoljnija za sve, radnika pa i dioničare.

Netko je pitao, a i ja nekoliko puta, što je s tužbom za obvezno preuzimanje ? Kolege koje su tužili mudro šute ?
Svi šute jer se nadaju da će našto naplatiti, ako ne utužimo svi dioničari zajedno već samo oni prvi na redu u tužbi, ali mogli bi se iznenaditi jer bi u tom slučaju pravni temelj kao presuda odnosio se na izdvojeni dio zajedničke obveze, a što nije mjerodavno za Visoki sud.
Samo zajednička tužba svih zainteresiranih ima zakonski temelj za pravomoćnost .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

U ovakvim slučajevima sa tužbama ide se pojedinačno…a za mjerodavan Sud uzeti Sud u Zagrebu [thumbsup]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].



Da li ima tko novosti o TNSA?

prema panici radnika te špekulacijama koje dolaze iz njihovih krugova( a, di ima dima ima i vatre) u tnsa bi trebalo ostati samo 100-tinjak radnika…. oni bi trebali biti preseljeni u nove poslovne prostore u tower centar u kojemu i tnsa ima svoje prste..zgrada ide hmmhmmm štroku…..
[/quote]

datum 21.09.06. | 10:28

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



Ne znam koliko vrijedi TNSA, ali otprilike mogu procijeniti koliko
vrijedi njihova zgrada u RI koja bi uskoro trebala u prodaju [smiley2]
a koja je, usput budi receno, na jednoj od atraktivnijih lokacija

Zgrada se prodaje za 52 milje EUR-a, tako da uz udjel u Policentru realno je oko 20.000 kuna po dionici.
[/quote]

23.10.06. | 12:26

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close